Mziky pred ocami, zrnite videnie

Príspevok v téme: Mziky pred ocami, zrnite videnie
cloode

Zdravim:)

Mam taky jeden problem, a nejak mi s tym nikto nevie pomoct.
Pred ocami totiz vidim mziky. Take male ako keby iskricky, ktore sa zjavia a miznu, ako taka prskavka.
Vidim to iba na bielom svetlom povchu a na oblohe.
Proste sa pozriem na oblohu, mieste kde sa presne divam je normalne, ale okolo mi proste poskakuju tie iskricky.
Dopocul som sa, ze je to udajne kvoli krku, stuhnute svalstvo, pricviknute nervy a to drazdi oci atd atd...
Zacalo to pred rokom, ked som v skotsku musel stat 8hodin v robote, a potom doma cvicil zo zavazim na krku.
Maserka mi povedala ze sa mi posunul stavec a to mi tlaci na neviem co.
Ma s tym niekto skusenosti? Lebo ja mam pocit ze som asi jediny komu sa take nieco deje:(
Este by som snad dodal, ze celkovo vidim tak zrnito, ako ked zrni televizor, ale samozrejme nie tak silno, to zrnenie ani nepocitujem, ale je tam.
Mam 23 rokov, som inak zdravy, sportujem, viac menej zdravo jem a nechcem zvysok zivota stravit s mzikami pred ocami...
Budem vdacny za kazdu radu, alebo aspon rad spoznam aj inych ludi co maju to co ja, spolocne sa skor na nieco pride:)

Saja

Ahoj reagujem na tvoj problém. Som masérka a môže to byť z krčnej chrbtice. Treba vyskúšať masáže. Pokiaľ nemáš problémy s tlakom. Pretože aj vtedy môže nastať mrižkanie,pri prudkom zvýšení, alebo znížení. Vyskúšaj nejakú procidúru mašáži ale nie 1x aspoň 5x aby sa to uvolnilo. Veď teraz sú rôzne. Tebe by najviac vyhovovala klasická masáž.

ronyxz

No ja som to mal 24/7 asi dva mesiace neprezrize, a omnoho horsie ako ty..
Trpel som problemom zvany derealizacia, suviselo to s tym...

cloode

No yo...moze to byt s krku a udajne aj je:)
Bol som na ocnom a tam som mal vsetko v poriadku, mna by ale zauimalo ako sa toho zbavit:)
Lebo kedysi som to mal obcas, tak mi to bolo jedno ale teraz to mam skoro stale, tak sa mi to nepaci.
Ale vidim ze reakcii asi nebude vela...vsak sam nepoznam nikoho takeho co to ma..

ano

aj mne sa toto obcas stava < ale nie velmi casto>, nemusim ani pozerat na nejaky biely podklad
mam odstiepene z krcneho stavca po havarii, ale nepamatam, ci sa mi to robilo uz aj pred alebo az po havarii
< zeby to malo suvis s krcnou chrbticou>
nebola som s tym nikde
ako to pride, aj odide a trva to rozne dlho
ja som si myslela, ci to nema suvis bud s ocami alebo mozgom

nellka

Tak toto by zaujímalo aj mňa, stalo sa mi to prvýkrát na sánkovačke s malou, prudko sme pribrzdili a ja sa zrazu pozerám a vidím hviezdičky!Také blikajúce, a teraz sa mi to občas tiež stane, mávam problémy s krčnou chrbticou, tak si myslím, že to naozaj môže byť z toho, ale zatiaľ som sa na to nikoho nepýtala.