Darovanie krvi

darkyna

precitala som si otazky z dotaznika, ktory vyplnaju darcovia krvi a zaujimalo by ma, ze ak tam niekto oznaci, ze mal v minulosti niektoru z uvedenych chorôb, je automaticke, ze mu krv nezoberu?

druha vec - darcovia krvi by nemali byt chori mesiac pred darovanim, pocita sa aj nachladnutie?

AdamKrt

Nasiel som stranku, kde sa pise, kto nemoze darovat krv

www.redcross.sk

Moze ist clovek darovat krv, ked napr. mu pred par mesiacmi vyberali znamienka ? Povazuje sa to za operaciu ?

Alebo keby cloveka postipal nie tak davno nejaky hmyz ako vcela, osa, srsen...?

pauli 73

ja som bola zo pár krát darovať krv ale ja som po každom darovaní mala vysoké teploty, herpes na ústach a hnisavé vyrážky po tvári tzv. jebáky :) a mám 0- a priznám sa, že už som dávno nebola :(

mary-anne

je to proste moj sen!! od malicka. zboznujem, ked mi beru krv :) (asi som divna) a mam 0+, preto to chcem vyuzit..
no mam od malicka celiakiu a moja doktorka mi vravela, ze kvoli nej to nie je mozne.. nedavno som sa dozvedela (tu na fore), ze je to mozne, tak som sa rozhodla ist..no prave par dni na to mi diagnostikovali alergiu na pel a roztoce...

pauli 73

tak to neviem, bohužiaľ, možno poradí niekto iný ale skús sa opýtať svojej obvodnej poprípade na alergológii kde chodíš na kontroly, mali by ťa informovať aj po telefóne :)
a je pekné, že chceš ísť darovať krv:)