Darovanie krvi

hematolog

to biggi
Na modrinu jednoducha rada.Vzdy po odbere mat ruku vystretu a poriadne si prstom tlacit na tampon.Nikdy ruku v lakti nezohybat!Opakujem,vystretu ruku!!!Samozrejme,ak sa sestricke nepodarilo prepichnut zilu,lebo aj to sa moze stat pri tenuckych zilach.Ale potom sa modrine zabranit neda.Vsetci zamestnanci transfuzilogickych oddeleni dakujeme slachetnym ludom za ich dobru volu.

aljoska

modrina sa ti za chvílu vstrebe ale ty budeš mať stále dobrý pocit,že si urobila dobrý skutok a niekomu pomohla.

biggi

Tak ja som sa odhodlala a dnes som bola darovat krv. Nastastie som tam neomdlela a prezila som aj hodinove cakanie, kym som prisla na radu. Mam z toho celkom dobry pocit. Ale jedna vec ma tak trochu stve- budem mat modrinu :D

hematolog

Prekazkou pri darovani krvi je aj tetovanie,piercing,osetrenie u zubara,uhryznutie zvieratom,kliest,prekonana hepatitida,malaria,zapal kosti,srdcove ochorenia,ochorenia pluc,astma,alergie,ochorenie vylucovacieho systemu,krvne ochorenia,nervove ochorenia,ochorenia latkovej vymeny,kozne ochorenia,ochorenia traviaceho systemu,nadorove ochorenia,sexualne prenosne ochorenia,drogy,steroidne hormony,prostitucia,za poslednych 12 mesiacov operacie,endoskopie,katetrizacia ciev,aplikacia nausnic,akupukntura mimo zdr.zariadenia,transfuzia krvi alebo plazmy.V skratkej asi tolko z dotaznika darcu krvi.

babuš

Ako už bolo písané, počas menzesu sa krv darovať nemôže, najmä kvôli veľkej strate krvi.
Krv môžu darovať iba úplne zdraví ľudia, čiže ak máte oslabenú imunitu, zabudnite na to. Ani alergici by nemali, po darovaní by sa mohli zhoršiť príznaky alergie.
Ďalej sa nemôže brať krv mesiac po očkovaní, tuším pol roka po návšteve trópov, a pod. - pred odberom vypĺňate dotazník, na základe neho vám krv vezmú alebo vás z odberu vylúčia.
Pre baby, ktoré berú HAK: užívanie hormonálnej antikoncenpcie nie je prekážkou darovania krvi.
Tak vám prajem veľa šťastia, na hematológii sa určite každému darcovi potešia.

zuzana12345

Ja som chodila pravidelne alepred rokom som začala mať vysoký tlak tak som prestala,hoci všetky výsledky z vyšetrení som mala ok.Až po roku som zistila že moja choroba mala psychický ráz.Bola to psychická vyčerpanosť a stavy úzkosti.Momentálne som v poriadku,žiadne lieky okrem vitamínov neberiem,poradil by mi hematológ,či sa môžem k odberom vrátiť?Flory musíš mať viac ako 50kg

hematolog

Pocas menstruacie sa darovat krv nemoze,pretoze s 99% istotou budete mat slaby krvny obraz a bez toho vam krv nikto neodoberie.Ved predsa darujete krv "inym otvorom".Takze treba si dat v tom obdobi pauzu.A v minulom obodobi sme dokonca vysetrovali pred odberom krvi aj chemicky moc,takze tu menstruaciu sme hned odhalili a zeny boli automaticky vyradene.Pracujem totiz na HTO.

akeber

si na velkom omyle, ženy možu darovať krv 3x do roka(dažde 4 mesiace) a nie len 2x do roka , viem to lebo som aktivna darkyna