Darovanie krvi

akeber

zeny mozu darovat krv 2-krat do roka, pocas menzesu nemozu, ani pocas tehotenstva a nesmu rok po porode. muzi mozu darovat krv 4-krat do roka

aandrejkaa

ďakujem :) tak keď budem mať najbližšiu dovolenku a nebudem mať menštruáciu, tak si zájdem na transfúzne oddelenie :)

aljoska

počas menštruácie sa neodporúča darovať krv,v podstate by ti ju ani nezobrali.Po menzese je vhodné isť darovať krv až na 3-4 den.Preto ženy možu darovať krv len 3 x do roka,na rozdiel od mužov,ktorí možu darvať krv 4x.

[zruseny12]

staci ked zajdes tam kde sa daruje krv a oni ti urobia rozbor a povedia,ci mozes darovat krv,tu sa to tazko radi...

aandrejkaa

môj otec je darca krvi a ja sa tiež pohrávam s touto myšlienkou, ale mám oslabenú imunitu horných dýchacích ciest a každý rok 6 mesiacov užívam imunopreparáty, aby som nebola toľko chorá... myslíte si,že aj ja sa môžem stať darcom krvi?

klarka12

som pravidelny darca krvi a pocas menstruacie by sa nemala darovat, povedala mi to aj doktorka. v krvi mas pocas menstruacie zvysenu hladinu nejakych latok a hormonov a nie je to vobec vhodne koli tomu a tiez preto ako pise mariaa, telo je oslabene, tak par dni pocaj, ak ma ta krv aj niekomu pomoct..

[zruseny12]

nemam s tym skusenost,len som citala,ze pocas menzesu je telo oslabene...nemali by sa vykonavat urcite zakroky...