protikvasinkova dieta

Príspevok v téme: protikvasinkova dieta
baaabo

ahojte...na nete som si nasla informacie o tejto diete..co mozem jest a co zasa nie..len by som chcela vediet, ci mate niektora z vas s nou skusenosti a ci vam aj pomohla proti kvasinkam..ci sa mi ju vobec oplati drzat...lebo mne akosi lieky od doktora vobec nezaberaju a kvasinkami trpim uz vyse dvoch rokov..diky moc za odpovede..

RNG

irita, bezsacharidova dieta, tzv ketogenna alebo tiez znama ako Atkinsova sa da vydrzat dlhe mesiace. Ale na vyhubenie kvasiniek v crevach staci tyzden az desat dni pri pouzivani kokosoveho a oreganoveho oleja, pripadne aj GSE alebo lapacho.
Kvasinky su za par dni vyhladovane natolko, ze stratia prilnavost na steny criev a vlakniny zo zelenin ich mechanicky zmetu dole.
Pri tom naviac pomoze aj oreganovy olej, ktory ich nici a kokosovy, ktory nam doda energiu ale kvasinky ho nevedia ani pouzit aj im naviac zamedzuje pristup k potravinam(obali).
Ketogenna dieta pozostava zo zelenin, masa,ryb, syrov, orechov a tukov.
Pri zeleninach treba obmedzit-teda nie vynechat-mrkvu pre jej obsah sacharidov.
Zemiaky nie su zelenina, ani kukurica, prosim.

irita

dakujem skúsim ich
Ale pozerala som si tu protikvasinkovu dietu...no to je čistý horor, to v podsate nemôžem nič jesť ani piť!Sladkosti som už obmedzila ale v každej potravine je nebadné množstvo cukru a fakt neviem ako to má niekto vaydržať 3-6 mesiacov?Ale budem sa snažiť dodržiavať aspon niektoré základné pravidlá...Fakt by som aj ja rada vedela či to pomohlo ale podla mna to sa nedá vydržať,ak sa taký človek nájde tak mu blahoželám a závidím.

veverqua

Irita, vola sa to Citrovital, je tam 60 tabliet a stoji to 192 Sk. Neviem, ako je to v pripade kvapiek, ale ta cena bude asi porovnatelna.

irita

veverqa prosím ťa a ako sa volajú tie tablety z tých grepových jadierok?
ja by som si ich tiež rada kúpila a čo stoja?

veverqua

Ja mam s kavinkami podobne ako ty, problemy uz asi dva roky. Co sa tyka tej diety, musim sa priznat, ze nejak cielene som ju nedrzala, ale urcite je kus pravdy na tom, ze treba ombedzit cukor a zvysit prijem zivych kultur laktobacilov. Skusala som brat probiotika Laktobacily 5 od Swiss, no az taky vyrazny ucinok, ako slubovali, som na sebe nezbadala. Potom som sa este kdesi docitala, ze vyrazny protiplesnovy ucinok maju vytazky z grepovych jadierok, ktore dostat v tabletach alebo kvapkach. Tieto tablety uzivam asi mesiac, od poslednej kvasinkovej infekcie, dalej dbam na to, aby som kazdy den zjedla aspon jeden jogurt so zivymi kulturami (napr.Activia) a zatial, musim si zaklopat, to vyzera celkom fajn. Viem, ze je to od poslednej infekcie zatial len mesiac, ale ja som to predtym mavala s takou pravidelnostou, ze jeden mesiac uplne bez toho povazujem za uspech. Totiz u mna kvasinky prepukli hned po pohlavnom styku. Uz pocas neho som mala stary znamy pocit, ze nieco tam dolu uz je neprijemne a uz nastupuje mykoza. Ale teraz zatial nic, tak dufam, ze to vydrzi co najdlhsie.:)