HAK, ano nie?

antika

kellysa,ja som tak isto na pohchybach, aj pms, aj akne...ale po tomto co som si precitala neviem neviem, ci sa nato dat...jedine ak by akne bolo na nevydrzanie...
usiko ty si mala pred zacanim uzivania problem s pletou?

kellysa

No precitala som si niekolko clankov z linkov, ktore ste napisali, a teda zostala som naozaj na pochybach. Uzivam HAK Minerva s prestavkami asi 2 roky, akurat mi ostava poslednych par piluliek pred douzivanim trojmesacneho balenia. Mala by som si dat predpisat dalsie, no naozaj mam velku dilemu. Totiz zvykla som si na pohodlnost tabletky, kedy sa s priatelom bez obav mozme venovat milovaniu, a to kedykolvek nas napadne. ALE uvedomujem si aj vsetky vedlajsie ucinky a vplyv na zdravie. A po tom, co som si precitala tieto clanky, ani nehovorim. Ale aj tak sa neviem rozhodnut. Je pravda, ze mi pokleslo aj libido, a kedze trpim na opakovane kvasinky a vraj aj HAK na tom moze mat podiel...lenze vratime sa ku kondomom a opat tu budu obavy kazdy mesiac, ci sa nam nahodou "nezadarilo", a taktiez ked som to preratavala na naklady, kondomy na tri mesiace vychadzaju o dost drahsie ako HAK. Ale zase zdravie je na nezaplatenie.. Prosim poradte! Pomozte mi s rozhodovanim.

usiko

pms budes mat este horsi....nemyslim bolesti ale vykyvy nalad, depresivne stavy a tak....akne som mala horsie pocas HAK, teraz neberiem uz asi tristvrte roka a plet mam taku cistu ako niky predtym....okrem toho, pocas HAK som nemala voooobec chut na sex....vobec....som teraz stastnejsia....