Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

sedimentácia

jajkafr

ahojte
hodnoty ktoré tu každý uvádza sú iné... rovnako sa hodnoty líšia aj literatúrou... čo literatúra to iné hodnoty... v jednej sa píše u mužov 3/6 v inej 4/8.... ja sa riadim sedimkou z oše techník tam je hodnota u mužov 4/8 a u žien 6/12 (prvé číslo je za prvú a druhé za druhú hodinu)
Ig
to, že ti odčítali sedimku za 5 min. je tým, že niektoré stojany sú na rýchlu sedimku tak sa odčítava tuším po 5 a 10min. pipeta sa neukladá rovno ale do určitého uhla tuším 45°preto to klesá rýchlejšie a rýchlejšie sa to odčítava... sú aj stojany kde sa sedimka odčítava po pol hodine... ale vždy sa to berie ako po hodine a po 2 hod. :)

lg

ahojte mne robili sedimitaciu a vyslo mi FW 5 co je normal pre zeny. Chcem sa opytat ak ma niekto s tym skusenosti ci to je ok. Inac to trvalo asi iba 10 minut a bolo to hotovo. Dakujem

dadulik

Ja si tiež myslím,že 22/48 nie je v pohode. Je tam nejaký zápal. Tak ako sme tu písali pred niekoľkými dňami: u mužov 8-10 a u žien 10-15.

delphia

jablonkaa jedna vec je, co napise jedna encyklopedia, a druha ,ake hodnoty sa v lekarskej medicine povazuju za normalne, a ktore uz za patologicke ;)

jablonkaa

delphia, precitaj si napr. en.wikipedia.org
je tam uvedene okrem ineho aj to, ze s vekom sa hranica sedimentacie zvysuje a za normalnu sedimentaciu je mozne povazovat hodnotu za hodinu, ktora je mensia alebo rovna (vek plus 10 u zien)/2.

delphia

jablonkaa hodnoty, ktore uvadzas nie su v pohode. hodnota 22/48 je jednoznacne zvysena sedimka, ktora signalizuje zapalovy proces v organizme. menstruacia nema vyrazny vplyv na sedim.

jablonkaa

hodnota sedimentacie pre zeny je v limite cca do 22/48. takze petuska je to v pohode. zvysene hodnoty su napr. pri menstruacii, tehotenstve, alebo aj zapaloch, anemii alebo vaznejsich ochoreniach. musela by sí vsak mat hodnoty vyraznejsie zvysene.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.