nezvladam stresove situacie

salieri

Miloshko, ved ja viem ze kniha je len navod, ved som aj napisala ze to budem musiet zvladnut a popracovat na sebe...Nenechavam si skakat po hlave, ale niekedy nemozem zabranit tomu, aby som sa netrapila nad tym, ako sa ostatni spravaju ku mne ... uz sa nerozplacem, ked je niekto ku mne arogantny alebo ma ocividne podcenuje, stale si hovorim ze tu radost mu nespravim ... ale nemozem zabranit tomu, aby to potom na mna doma po celom dni nedolahlo a vtedy pustim aj nejaku tu slzicku ... a to naozaj je podla mna v sebavedomi a psychike. Chce to trening ... a nejaky ten navod, ako si to sebavedomie zvysit.

salieri

Jajka, zeby to bolo tym, hm ? :)) Na nieco sa musim vyhovorit, ked nemozem najst pricinu ... lenze ako s tym potom bojovat? :))) Teraz sa snazim pozerat na veci vzdy z tej lepsej stranky, prilis sa neanalyzovat, snazim sa brat zivot taky aky je - stale si opakujem, ze je prilis kratky na to aby som sa nad vsetkym trapila, tie chvile mi nikto nevrati a daju sa prezit ovela krajsie nez smutkom. A stale si hovorim, ze niektori ludia sa proste narodia ako blbci a nestoja mi za to, aby ma som sa kvoli nim trapila ... Uz si kupit len tu knihu co odporuca Milosh M, zvladnut ju a budem asi dokonala .. :))) Marissa, skus takto rozmyslat aj ty ... Ak mas nejaky vlastny recept, tak daj, rada sa necham poucit ... hadam si pomozeme takto navzajom.

salieri

No jo, ja mam dni, kedy sa mi dari pozerat na svet optimisticky, dokazem sa povzniest nad vsetko a vsetkych, konfliktne situacie a blbcov riesim s usmevom. Potom pride nieco, co mi skoci do usmevu a zase som tam kde som bola. Par dni mam slzy na krajicku, vytoci ma aj malickost a potom znova hladam stratenu rovnovahu. Chcela by som to udrziavat v nejakej tej stabilnej hladine. Ale vraj znamenie Ryby byva taketo - cit. emocionalne na hrane. A velmi citlive. :)) No co s tym?

jajka001_

precitliveni ludia su sice fajn, lebo maju dobre srdiecko, ale tento svet nie je pre nich stavany a prevalcuje ich ak ostanu taki aki su a bez bariery. treba si vypestovat hrosiu kozu lebo tento svet je plny zlych bezcitnych ludi ale aj tazkych situacii ktore treba riesit s chladnou hlavou. ja som ako dieta bola velmi precitlivena, tiez, neplakala som ked som spadla ale plakala som ked niekto bol zly alebo niekomu ublizovali. to som sa tak rozhnevala ze som sa az rozplakala...no nevyzeralo to dobre. treba sa vediet ovladat. jedneho dna som si povedala ze nebudem plakat. kvoli nicomu. proste si zatvrdis srdce, obklopis sa barierou ktorou neprepustis hocico. niezeby som sa stala bezcitnou bestiou ale hlupaci ma uz nevytocia. vacsinou :)) obcas si este poplacem ked ma to chyti ale malokedy. lebo to nikam nevedie. chvilku to pomoze, ulavi sa ti, ale neumarat sa v tom, par minut a dost. netrapim sa vecami ktore zmenit nemozem a to co zmenit mozem sa aj snazim zmenit.

marisssa

a ako si mam urcit tie hranice,odkial pokial? neviem, som dost skepticka, co sa tyka tohoto, velmi uvazujem aj o navsteve psychologa..lebo aj vo vztahu to neklape tak,akoby malo. som velmi rozcitlivena a dokaze mi ublizit cokolvek, co priatel povie... a potom sa ja na tom cudujem...nie som normalna:-(

marisssa

no pre mna to krasne nie je vobec!citim sa hrozne trapne , akoby som sa tym ponizovala, aj pri pozerani filmu.ked sama, tak je to ok, ale ked s niekym, citim sa za to hrozne! a niekedy si myslim,ze to az normalne nie je....zeby soms a tak hlboko ponorila do deja? aj pri rozpravke?

marisssa

samozrejme, ja si to uvedomujem, ale niekedy sa to proste neda!ved ja sa rozrevem aj pri hluper reklame, ci rozpravke, ci filme...

marisssa

salieri- presne, ako vravis, neznasam to..slzy v tej najnevhodnejsej chvili.ukazeme tak svoju slabost.ale preco?!ano je to mozno v nasej psychike, lenze ako to zmenit a ovplyvnit?!

salieri

Ahoj marissa, tak ja mam tiez rovnaky problem ako ty ... a hrozne ma to hneva. Mne staci aby ma niekto nastval, a uz mi tecu slzy. Alebo staci aj pocit bezmocnosti. Stale s tym bojujem, ale nejako sa nedari. Neviem, podla mna je to v psychike, urcite aj v nizkom sebavedomi, precitlivenosti ... ale co s tym robit? Clovek sa citi strasne hlupo, ked mu zacnu tiect slzy prave v situacii, kedy sa mu to najmenej hodi...Poradil si s tym uz niekto?