Problemy s otcom

Príspevok v téme: Problemy s otcom
monica

Ahojte :) Ani neviem ako zacat, ale uz mam pocit,ze sa musim vyspovedat nezainteresovanym ludom.. Mam problemy s mojim otcom.. Od kedy som prisla do puberty, no aj ked som z nej vysla nic sa nezmenilo.. Mam 20 rokov.. Snazim sa budovat si vlastny zivot.. Mam priatela, nedavno som zacala pracovat.. Moj otec je velmi tazka povaha.. Ani sa to neda poriadne vysvetlit , ale ak niekto z Vas pozna cloveka, ktory denne 100x chodi po byte, rype do kazdeho koho vidi ( najcastejsie typu aby sme upratali ,je tu bordel, co od zivota cakam atd atd..pritom on sam..Nikdy nic doma nerobi.Pride z roboty a lahne si s pivom k tv.Ako moze clovek, ktory doma ani prstom nepohne buzerovat inych?) Najvacsi problem pre neho momentalne robi moj priatel.. Nevie si najst dva mesiace pracu a to mojmu otcovi strasne vadi, a uz to prislo do stadia, ked ho doslova neznasa.. Nerobi nic ine len husti do mna preco nerobi atd atd.. A druha vec - chodim k priatelovi v priemere na pol tyzdna a spavam u neho.. A to je ten najvacsi problem, ktory nevie pochopit. Mysli si, ze robim nieco zle.. Ze sa to nepatri a tak dalej.. |Typicka stara skola.. A ja som uz z toho na nervy.. Z roboty som odisla lebo to boli podvodnici a vystavili mi zlu zmluvu.. Je tomu par dni.. A samozrejme teraz som uz aj ja ta zla co sa flaka.. Viete, mnohi z Vas si to nevie ani predstavit.. Dva mesiace sme sa nebavili.. kvoli priatelovi a tomu, ze u neho prespavam a par dni sa neukazem doma.. Ale pritom cele leto (3mesiace) som s nim stravila v inom meste a robili sme tam.. To mu uz nevadilo, ze spavam vedla neho? Co sa tyka ostatnych clenov domacnosti.. Mama sa s nim chcela rozviest vela krat ked som bola mladsia, nadava na neho ale stale ho ma nejakym sposobom rada, sestra s nim vyhcadza ako tak.. Aj ked obe na neho nadavaju..A co mi najviac vadi.. Je strasny pokrytec.. Som u priatela a vykrikuje to mamine ako je to mozne a zvaluje na nu, ze to je jej vychova… ( preboha o co mu ide? )Ale ked saj a vratim domov uz mi hovori ahoj zlatko… Ohovara ma za chrbtom… Akosi mam uz toho vsetkeho dost..Predsa nemam 15 rokov aby mohol ovladat moj život.. Preco ma nevie pochopit, ked moja mama je uplne tolerantna a vychadzame ako priatelky …A co je najhorsie.. Mam pocit, ze ho normalne uz nemam rada.. Po toklych rokoch ublizovania z jeho strany.. Je to smutne , preoze si uvedomujem , ze toto nehovorim v stave zlosti… Niekedy som v stadiu ked si myslim , ze som zla dcera a je to len moja vina.. No nefajcim, nepijem,nedrogujem, v skole som sa dobre ucila, dostala sa na VS.. Nidky nemali so mnou problemy... Tak kde je chyba? :(

monica

Dakujem.. Ale ja som to skusala vela krat.. Rozprava sa..On to nepochopi..Jeho velkou chybou je, ze si nevie priznat chybu.. Ale vidi ju vo vsetkych okolo... Uz som to aj ignorovala.. Ale neda sa takto donekonecna zit..

otcovia

ahoj monica..nic si z toho nerob..rodinu si nevyberies a aj ja mam obcas take stavy ze svojho otca strasne nenavidim za to vsetko co sme si kvoli nemu vytrpeli..nikdy som mu nebola dost dobra a akokolvek som sa snazila nedockala som sa uznania ani pochvaly(teraz uz viem ze je to jeho chyba a nie moja priemernost)mozno aj tvoj otec mal podobneho otca a videl taketo spravanie v detstve..skus sa s nim o tom porozpravat a ak nebude reagovat tak ignoruj jeho spravanie..vysvetli mu co ti vadi a ze uz si dospela a uz je len na nom ci to pochopi a zariadi sa podla toho...vela stastia a hlavu hore:)