Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

lenulka1986

Allla
ja som zacala v 15,pri 166cm a 55kg,pred 16narodeninami som dosiahla ubohych 34kg,to som mala problem aj chodit,odpadla som a skoncila na ARE:(((A potom sa ma anorexia s prestavkami drzala asi 4,5roka s vahou medzi 48-52kg:((Teraz mam 22,168cm,hmotnost neviem,lebo som vahu vyhodila:))ale je urcite vacsia ako moja povodna,ale citim sa pri nej dobre,to je hlavne.ale po tom kolapse mi zostalo chore srdce,musim brat stale lieky,tak predsa mi ppp nieco nechala:(

Allla,musi byt z teba silna bojovnicka,nesmies dat ppp sancu,aby ti nicila zivot.Ber ma ako starsiu skusenejsiu sestru,ktora to ma za sebou a praje si len tvoje stastie.mas moju podporu:)

allla

lyla
mas u mna obdiv,ze si sa s tym vedela priznat,u mna doma je najhorsie to,ze ja so skrivam uz cely rok rok je malo,ale uz ma to pravdupovediac nebavi...ja sa s tym nechcem nikomu priznat ja sa z ppp dostanem ver mi:))ja ti stale budem pisat moj stav a pod:)som rada,ze uz ppp netrpis,a ze mas teraz uz normalny zivot ,a prajem ti vela stastia,aj v zivote,v zdravi,a v celom Novorm roku.

Lenulka
Ahoj,dakujem aj tebe vela zdravia,stasia ,lasky a vsetko co ti chyba v srdci napln v Novom roku:)a ty ked si mala ppp,aku si mala vahu a kolko vlastne meras?vies ,ja ppp mam iba rok je to malo,ale nevladzem to tolko skrivat,ja proste nedokazem tak zit s takym vaznym tajomstvom,nechcem zomiret vraj od smrti nemam daleko a milujem svoju rodinu,ako by sa trapili:(nechcem na to ani len pomysliet,ja sa dam do poriadku slubila som to sama sebe,ak sa nedam ,donutim sa priznat sa.Aj ked nasi si o mna robia starosti ze som chuda...a myslia si ze to mam od prirody vraj stale so mnou mali problem s mojom vahou...Inak pekny Silvestrik prajem a vela ZDRAVIA,stastia lasky penazi ,a co si prajes a prajete...DIEVCATA DRZTE SA ,BUDEM S VAMI,A KED SA S PPP DAJ BOZE DOSTANEM POKUSIM SA VAM POMOCT !

ahojte s pozdravom alla:)

lenulka1986

Ahojte!

Allla,ja uz ppp nemam,ale mala som a skoro mi vzala zivot.Uz som tu raz moj pribeh pisala,este som nebola registrovana.Ale uz nikdy viac ju nechcem,to bol moj najvacsi pad v zivote.Lutujem,ze som vtedy zacala chudnut,aj ked mi to vobec nebolo treba.Ja uz som mala vacsi strach z jedla ako zo smrti,vsak som tak aj dopadla,pol roka som bola v nemocnici.A este ma to dlho drzalo,aj cez strednu skolu,ale to som anorexiou riesila ine problemy.Jedine,co som si vtedy priala,bolo zaspat a nikdy sa nezobudit.Ta velka samota,ziadni priatelia,velky strach zo vsetkeho,velmi ma to bolelo.Vsetko sa zmenilo,ked som skoncila skolu a hladala si robotu.Chcela som zmenit svoj zivot a zrovna som sa dostala do super kolektivu,ktory mi v tom pomohol a to predovsetkym tym,ze sa tam vela smialo.Postupne som sa tam aj ja rozkecala,dostala sa z vyciciek,zacala sa znovu smiat a teraz ma musia krotit,aby som sa stale nesmiala:)Vyhladala som si aj tych davnych,starych priatelov a konecne uz pocitujem to moje vysnivane stastie.A vaha?Neriesim.Prisla som o svoju chudost,ale ziskala som nieco krasne,vela kamaratov,radost zo zivota,a pomaha mi to velmi.Viac si vazim samu seba.

Allla,pusate a ostatne dievcata bojujuce s ppp,prajem vam stasny Novy rok,nech pre vas znamena vyhru nad ppp,lasku,vela kamaratov,pevne zdravie a co najmenej samoty.Budem vas sledovat a pevne drzat palce!

A vsetkym ostatnym stastny Novy rok!

lyla

no, ja som s tým vracaním tiež začala až keď som mohla mať tých 19-20 - najpr vtedy, keď som prišla na víkend domov alebo bola nejaká rodinná oslava a ja som si musela dať aj niečo iné, ako ovocie či zeleninku (na raňajky som si ešte dávala 1 biely jogurt). Inak som tiež chudla ,,pekne´´ :-) Tie kilá zo mňa padali.

chuchuchu

nie,nenudilo ma to,je to zaujímavé,ja mám ppp iba pol roka,ale nikdy som nedávila,ani niaké výčitky zo svojich jedál som nemala ked som ,,pekne,,chudla

lyla

tak ahoj, chudnúť som začala asi v 12-13-tich (neviem, kedy to prešlo do ppp), mala som nejakú nadváhu a potom rôzne obdobia s a bez ppp... na výške som takú anorektickú fázu mala 2-3-krát (to 2. a 3. sa zlialo), tiež som vracala, ale nikdy som sa nejak neprejedávala... bola som schopná vydáviť aj mandarinku alebo jogurt, keď som mala výčitky... moja najvyššia váha bola nad 60 (63? 64? bolo to dávno...)a najnižšia asi 47.5...neznie to až tak zle, ale som vyššia - 176 cm - a vyzerala som dosť zle... vždy sa odo mňa veľa očakávalo (výborná žiačka, no zlé poznámky na postavu od spolužiakov aj ženských členov rodiny) a sama som dosť sebakritická... Psychologičku, neskôr psychiatričku som vyhľadala sama - to už na výške - istý čas mi boli podporou, ale potom som s tým sekla. Môj priateľ mi však veľmi pomohol - a dodnes pomáha - postupne som sa ku všetkému ,,priznala´´ a bola to správna voľba. Snažím sa stravovať zdravo a váhu si udržujem +/-55 kg na 176 cm. Riešim však už úplne iné veci, zmenil sa mi rebríček hodnôt. Fuj, tolko o mne, asi som vás trošku unudila...

allla

Pekny podvecer
Lyla :)
ahoj,myslim ze som ho citala odpovedala som ti na neho tam nizsie niekde to je:)cize si sa aj ty trapila ppp?smiem vediet ako dlho?a ako si sa z ppp dostala?velmi ma zaujima pribeh zeny ktora presla anorexiou ci bulimiou...ake si mala pocity,vedeli to v tvojom okoli?a ako si tym prechadzala?vies,ja som netusila ze mam ppp mne kazdy stale vravel ze som chuda mna to ,,povbudzovalo,, zacala som chudnut aby mi to vraveli stale,s ppp som zacala v peknej postave ,no v jeden den do mna prerazil ten pocit,ked som si vravela ze nic nejedz ostan chuda ,nic sa ti nestane,hmm co by som dala zato keby som mohla pretocit cas,aspon viem ze ak budem mat deti,ked ich vobec mat mozem,stale budem pri nich stat aby sa netrapili,najviac mi je luto mojej mamky,ona nic netusi a ja truba niekedy som vyhadzovala jej desiatu...az ma hrizie svedomie...ja to ukoncim dokazem to,musim bojovat s anorexiou,v den ked to urobim sa poriadne vyplacem a rano na to ani nepomyslim zacnem odznova:)nebudem sa lutovat,nemam preco lebo ked si predstavim moje telo a v nom flacik mojej choroby viem,ze na vine som ja sama ,ale budem sa snazit si tu spinu z tela vypratat:)
no zaujimal by ma tvoj pribeh ak mas zaujem ho napisat:)

jajka:)
vies,ja som ani len netusila,co ma caka,ako som spominala viac krat,ja som bola iba stale komentovana este pred ppp ze aka si chuda ,mne to v duchu rozsirilo usmev,tak som zacala chudnut a dopadla som ako anorekticka,kym som sa to dozvedela tu na tejto stranke,kde som opisovala svoj pocit,priznaky a tak...no zistila som ,ze som urobila velku chybu,ale mala som 13 netusila som,co ma caka,a nevedela som ze z ppp je tazke sa dostat.Ale ver mi,pride den,budem si pisat kazdy pocit pre moju utechu,a snahu pokracovat a prekonavat ppp.Tak skusim pomoct anorektickam a bulimickam na tejto stranke...Budem sa snazit robit co je v mojich silach,kym este zijem.

Chuchuchu
Mne dakovat rozhodne nemusis,staci si pametat:)naozaj,chcem ti len dobre,ty vies ze nik ti nechce zle,nedovol vyhrat anoreexii nech vezme tvoje telo a zdravie,ty ju prekonas,ja ti verim,a drzim palce:)