Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

ssia

chuchuchu: nie je to len o deťoch. ja napríklad deti zatiaľ nemám;);). vieš...nie je to až také jednoduché. kto ti povedal povedal že to bolí? lebo nie každú babu to bolí. a brucho ťa môže bolieť aj od hladu a od stresu a od svalovice. neverím, že ťa ešte nebolelo...no tak to máš jedno z čoho bolí-ak bolí. chápeš?
menštruácia je hlavne o tom, že vieš že si zdravá žena a nie nejaké vychudnuté dieťa. a mala by si pre ňu pár kíl pribrať. myslím, že keby si pribrala 5 kíl, nebolo by to na tebe ani príliš vidieť a cítila a aj vyzerala by si o ničo lepšie. uvedom si, že zdravie by malo byť pre babu v tvojom veku prvoradé.

a prosím nemysli si, že ti tu všetky chceme len kázať. nie je to tak. pochop že ti chceme len poradiť aby si sa v budúcnosti vyhla komplikáciám a aby si bola šťastná:)

Okrem rozvratu vnútorného prostredia organizmu (vrátane straty menštruačného cyklu) dochádza pri anorexii aj k estetickému sebapoškodzovaniu - anorektička postupne stráca sviežu pleť, zuby, vlasy a napokon aj schopnosť normálnej existencie, končiac v plnom invalidnom dôchodku. Neliečené prípady mentálnej anorexie sa môžu končiť i smrťou.

baby, uvedomte si, čo robíte!chcete byť KRÁSNE, ale naopak, skončí sa to presne tak ako je to hore napísané...proste urýchlite proces starnutia a "vyschnutia". nevrhajte sa bezhlavo do bludného kruhu, lebo je ťažké vrátiť sa späť, bolí to a nie každej sa to podarí. buďte silné a nestvárajte koniny:)

allla

chuchuchu
samozrejme ze aj mne je zima ved mam podvahu mam malo tuku,ako aj ty,a ty mas ppp len o tom nevies a nezapieraj to,ked ju nemas tak priber aspon 5kil a potom ppp nemas urcite,anorexia je o tom ked cloveku zalezi na postave boji sa z kazdeho kila na vise,ak tvrdis ze ju nemas priber!ja ppp mam a bojim sa aj pol kila ale zaroven od teba prijmam ovela viac tuku sacharidov ci bielkovin,jes same slabe kaloricke veci a uvidis,ked ta prestane tato strava bavit,tvoje telo si na tie potraviny doslova navikne,a ked budes mach chut co len na varene zemiaky priberies,a budes si za to moct sama lebo si tvoj zaludok navikol na taku slabu stravu a tie zemiaky pre neho budu kalorickou bombou,ja naozaj viem o com pisem chcem ti dobre,oznam to mam to vsetko precitane ...
cize oznamujem ti ZE MAS ANOREXIU.prepac je to tak,aj ten jedalnik aspon kolobasu si si mohla dat mas strasne slaby jedalnik...

evcca

vobdobi aktivnej ppp som nechcela dieta a ani ziadny vztah, teraz to nechapem, ako som to mohla chciet, bola to ppp, co to sposobovala. tesim sa, ked uz budem mat babatko.

pusate

ani ja som kedisi nechcela deti,bála som sa pôrodu a splodenia,ale pochopila som že to dieťatko za to stojí,a vydržala som aj horšie veci kôli ničomu,vlastne ppp

chuchuchu,si zaslepená,ale dúfam,že sa uvedomíš skôr ako si pokazíš organizmus

kyblik_

pure, neni strateny pripad:) poznam vela dievcat co nechceli mat deti ani v 17tke a teraz maju 22 a nejako sa zrychlilo tikanie ich biologickych hodin;) kazdy dospievame inokedy
chuchuchu :) to ze nechces mat deti a ani kramy je len vymysleny argument na obhajobu tuzbe po stihlosti, ale to s tym nic nema, je to sice dosledok ale nie pricina;)

pUrE_pOiSoN

chuchuchu dobre,pochopim ze si nevyspele decko s primitivnymi nazormi ale ze nechces mat deti? a ze odmietas menstruovat?...som myslela ze v dnesnej dobe som dievcata uz vyspelejsie.Na to ze o mne si v 14tich mysleli ze mam 18.

no nic necham to tak...si strateny pripad...a k tomu ppp...zase som sa len pobavila na tebe..ach..

Ludia no chapete?Lebo ja nie...mne sa az rozum zastava co tu musim citat

chuchuchu

ssia,ja som ešte taká žena neni,a ani nechcem byť,vraj to bolí a ja neznášam krv
a ani deti nechcem mať...

chuchuchu

alla,ja mám tiež 14 rokov,výšku 148cm a váhu 30,5kg...ale nemám žiadne ťažkosti,iba mi býva zima,aj tebe?
ale ved ja nemňžem mať ppp to niee,ved jem

ssia

chuchuchu: mas len 14 rokov...ale to nie je zas az tak malo. teda teoreticky, ja uz som bola v 14 zena ako vysita:) ak vies ako to myslim.
a nemyslim si, ze je pre teba zdrave takto sa stravovat (pozerala som tvoje jedalnicky) a tak cvicit. a tolko malo vazit. vsak moja 12 rocna sestra vazi 29kg (co je porovnatelne s tebou) a to ma len 136cm!!! 1cm=0,5kg. to znamena ze ak by si mala byt taka vychrtla ako je ona (a to je dost) tak by si mala vazit 35kg...a ty mas este o 4kg menej!
a aj vzhladom k veku mas velmi velku podvahu!!! uvedom si, co je postava, co je zdravie a co je zmysel zivota

allla

chuchuchu
ppp=porucha prijmu potravy,cize anorexia,ja mam 14rokov a ty mas aku vahu a vysku?no nemam zatial ziadne zdravotne tazkosti,len v poslednej dobe ma picha srdce alebo ma stasne bolia oblicky ked lezim na bruchu..neviem preco...