Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?

Príspevok v téme: Zas som v pasci, čo mám teraz robiť?
pusate

ahojte,viem,mnohí ma tu poznáte,ale tí čo nie-mám 17rokov a už 3 roky trpím ppp,na meriam 152cm,na začiatku som mala 46kg,ked som prvý krát začala chudnúť,za pol roka som mala 29kg,potom ma zachránili dr operáciou-vybratím skameneného žlčníka,potom som pribrala na 44kg a zas ma chytili depky z tuku a tak som za pár mesiacov zas schudla na 35kg-to som si pol roka držala,ale potom som dostala chrípku a z nemocnice ma poslali na psychinu do BA-tam som musela pribrať na 45kg,po návrate som si to 2mesiace držala a potom zas tie depky a zas som schudla na 36kg ale na vianoce som pribrala a do marca som zas mala 45kg-chcela som sa už z tých depiek dostať a udržať si zdravú váhu 45,ale zlomila som si ruku a pribrala som na 46kg a zo strachu že budem dalej priberať som sa zas začla obmedzovať a do prázdnin som schudla na 37kg potom som dostala gastritídu a zas som bola v nemocnici,dali mi ultimátum-buť priberiem,alebo zas do tej blavy a tak som sa rozhodla skoncovať s ppp,za 2 mesiace som pribrala 8kg,ale zas je to tu-ten strach,že sa to priberanie nezastaví:(((pred týždňom som mala ešte 45kg-s tm by som bola spokojná...ale včera som sa zhrozila,ked mi váha ukázala 46,5kg,a to jem normálne-neprejedám sa(píšem jedálniky aj do témy-nehanbím sa za to,čo som dnes zjedla),zas mám depky,a strááášné,cítim sa hrozne tlstá:((tolkoto vela som ešte v živote nevážila a pri mojej výške,ved tolko vážia 160cmové baby,a niesú vychrtlé,bojím sa,že ak to takto pôjde dalej skončím ako úplná buchta...ach,ja chcem späť svojich 45kg,ale bojím sa,že zas ked sa začnem obmedzovať,a chudnúť zas spadnem do toho pekelného kruhu ppp:(((..cítim sa ako v pasci...čo mám robííť???poradte mi prooosííím:((((
------------------
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna www.zdravie.sk

pusate

ahoj michaela...je to pre mna velmi smutne aj pre otca a sestru,aj brata,pre celu rodinu....
možem sa ta spytat? si vydata a mas deti??
nemusis odpovedať ak nechces

Michaela

Ahoj pusate, výška nad 150 cm nie je nič strašné. Veď aj Kylie Minogue je drobná a vidíš, je speváčka. Ja to mám horšie, keď mám ledva tých 145 cm. Áno som z Považskej, bývam na SNP. To mi je fakt ľúto, že už nemáš mamu. Musí to byť veľmi smutné:-(

pusate

ahoj michaela...to je mi strašne luto,len ja nemám žiaden sindrom tak preco som taka malaa,a rastový mi neuznali,nemam pod 150cm aj ja sa s tým budem musieť zmieriť:(
fakt si z pb?? a kde tam,??ja som zo stredu ale tak na kraji,nad hlavou nam ide dialnica:DD a ty mas invalidný alebo pracujes? moja mama mala tiež podobne postihnutie a mala polovicný invalidný merala 148cm,ale bola obezna 70-80kg,ale ked dostala rakovinu tak schudla na 40kg bola ako z koncentraku,a ked umrela tak važila iba 37kg:( za mesiac bude 1. výrocie od jej smrti:((velmi mi chyba

Michaela

Ahoj pusate, ja mám bohužiaľ už 31 rokov, takže rastový hormón u mňa už samozrejme neprichádza do úvahy. Ja mám Turnerov syndróm a dnes sú dievčatá práve s touto diagnózou rastovým hormónom liečené. Ja som mala tú smolu, že keď liečba rastovým hormónom prišla k nám, bola som na ňu už pristará. Minulý rok som podstúpila predlžovanie nôh, no operácia sa bohužiaľ nevydarila. Takže mi neostalo nič iné, len sa so svojím nízkym vzrastom zmieriť. Ináč aj ja som z Považskej :-)

amparanoia85

Ahojte spolubojovnicky. Dlho som sa tu neukazala.Vsetok moj cas pohlti skola,veci ohladom projektu a trocha srdca bôl:)).No i take sa stava.Nemam prave najruzovejsie obdobie.Snazim sa ho prekonavat,bojovat so vsetkymi problemami akymkolvek spôsobom,len nie jedlom.Pripustam moje jedenie nevyzera najukazkovitejsie,pomalinky spejem aj k tomu.Je to tazka cesta.Podporujme sa navzajom,zhodme aspon pred spolubojovnickami masky.Nestaci,že ich musíme nosiť den čo deň?Podarilo sa mi získat peniazky na ten projekt ku vzniku svojpomocnej skupiny v Nitre.Mohli ste si vsimnut,ze uz je tu vivesena.Nastala ale ZMENA,zaciatok je o 16:00,den miesto ostava.Ma to velmi potesilo.Snazim sa skupinu dostavať aj do povedomia ostatnym,ktori by mali záujem.Za pomoci kamarata sme vytvorili aj take mensie diskusne forum, hlavne pre clenov, ale i neclenov skupiny.Odkazujem Vas tymto na tu uvedeny link,ak by ste mali zaujem. V pripade problemov sa obrate na vlastnika skupiny popripade mna.

LINK NA DISKUSNE FORUM pre členov i nečlenov nitrianskej skupiny:

groups.google.com

Tymto sa obraciam na Vas, ktore by ste mali zaujem o ucast na skupine.Posnažte sa prekonavať sa.Ak to nepôjde na prvý krát,skúste aspon vystúpiť z dverí,kusok popodisť,ak Vas predsa len premôze strach,vratte sa.Nabuduce pokročte dalej.Alebo sa pridte pozriet len so zvedavosti,za pokus nic nedate.Kazdy kto by chcel ma otvorene dvere a bude prijaty srdečne.Ved kto by nam mal pomahat,ked nie aspon my same.Bojujme,nehladajme vecne pomocnika,popride aspon skupinu,ktora nas podrzi.Ale jedno je zaručené,je to čisto len náš boj.Skusajme,nevzdavajme to.

Michaela

Pusate neboj sa, ja meriam okolo 145 cm a vážim až 56 kg. Strašne som pribrala, keď som začala užívať Euthyrox. Som trochu oblejšia, ale zas tučná si nepripadám aj keď mám samozrejme miernu nadváhu. Ja by som chcela schudnúť na 50 kg, to by mi úplne stačilo.

pusate

ellie, moja váha sa pohybuje okolo 48kg niekedy 49 inokedy zas 47/153cm,neviem,ci už som z toho vonku,pretože si stale pripadam tučná,vlastne viem že som tučná,ale priatelovi sa zdám sexi,taká drobná,ako killie minoqe:DD ale podla mna je ona stihlejsia a ma väčšie kozy,no nemala by som sa takto porovnávať je to somarina,ved každý sme iný originál

ellie

pusate.. tak vopred blahozelam k narodkam =) a na spoluziakov kasli.. su to len trapne deti.. a mozem sa spytat ako je to s tvojou vahou? uz si z toho uplne vonku?