plesen ........PROSIM

leerka

ahoj, no najprv mi dal candibene, a preslo mi to,dal mi iba ba tri dni, lebo som mala mat onedlho menzes... lenze o par dni som dostala anginu a lekarka mi predpisala ATB, tak sa mi to zse vratilo a potom mi dal mykosyst a krem batrafen.... a pomohlo mi to po par dnoch, cca po piatich sme uz mohli mat sex

krpana

leerka..a ake si mala tablety a krem?? pomohlo ti to?? ja mam opakovane mesiac co mesiac furt, sa mi zda ze som sa ani nevyliecila a uz je tu zas a nic nepomaha...

leerka

lekar ti na to predpise neake vaginalne tablety, potom ak to nezaberie, tak ti da uz klasicke tabletky ktore uzivas ustami a k tomu mast..... teda aspon moj pripad...

kellysa

Tou plesnou, ktoru mas zrejme na mysli, je kvasinkova infekcia, alebo mykoza a nenachadza sa NA vagine, ale vnutri. Ide o velmi bezny gynekologicky problem a za zivot aspon raz postretne tristvrtinu vsetkych zien. Pri nasadeni liecby je do par dni po probleme. Niektore vsak na nu trpia opakovane. Prejavuje sa vytokom, neprijemnym svrbenim, palenim. A saozrejme, tato kvasinkova infekcia moze postihnut aj muza. Preto sa musia preliecit obaja partneri.

lenya

Mykóza

Najčatejšie ide o kandidovú mykózu. Neprenáša sa výlučne iba pohlavným stykom. K usídleniu plesne v genitáliách môže dôjsť i pri dlhodobom užívaní antibiotík, pri závažných celkových ochoreniach, pri zníženej imunite, u diabetičiek, pri užívaní antikoncepcie a pod.

Príznaky:
U žien žltobiely výtok bez zápachu, má často charakter hrudiek či krému. Sprevádza ho svrbenie či pálenie pošvy. U mužov belavé škvrny na pohlavnom úde, sprevádzané svrbením alebo pálením.