Bielkoviny v moci, stopy krvi v moci...

aljoska

z 12 hodinového moču sa vyšetruje tzv.Addisov sediment.Zmerajú ti množstvo a dajú vyšetriť do labáku množstvo bielych krviniek,ak sú prítomné červené krvinky a iné blbotinky.A stanovia množstvo bielkoviny.A podla výsledkov ti potom lekár určí liečbu.

lenka.simon

ahojte, chcela by som sa spytat.Dostala som vysledky z mocu a zistili mi ze v nom mam zvysene mnozstvo bielkovin v moci.musela som sa objednat nefrologovi a ten mi povedal ze mam zbierat moc 12 hodin pred vysetrenim do flasky.neviete nahodou ako prebieha toto vysetrenie?

silviia

najskor to bude bakterialna inf. a zapal, daj ranny moc do cistej suchej nadob a odnes lekarke na kultivaciu a rozbor

Ivka 1

Moze sa jednat o zapal mocovych ciest,ladvin. Krv v moci moze byt z viacerych pricin ale najcastejsie je to
vtedy,ked sa uvolni kamienok z ladviny.
Ma vacsinou ostrejsie hrany a tak ako sa
pohybuje moze poskodit tkanivo v mocovych cestach. To zvycajne sposobuje velmi velke bolesti.Krv v moci mozu sposobovat aj nadory mechura,polypy,cysty.Tumory a polypy nebolia,infekcia a zapal ano.
Krv v moci u muzov moze byt tiez priznakom zvacsenej a infikovanej prostaty, v dosledku prekrvenych krvnych ciev.