Dobrá PAMAT - viac na skodu?

Príspevok v téme: Dobrá PAMAT - viac na skodu?
vsetkoviem

Ahojte, asi mam netypick yproblem,ale ...pamatam si vsetko. Mozno si poviete,ze jeto super,a le men to zacina zneprijemnovat zivot. Myslim v tom smere, ze napriklad: pohadame sa sp priatelom, stala sa dost vazna vec, ale je to uz davno, vysvetlene, doriesene, odpustene a ja sa nehnevam...ale zrazu sa mi to z nicoho nic vybavy v hlave a zase je mi na nic,presne ako v tych chvilach,ked a to dialo, ...dokazem si spomenut na veci, ktore mi kedy v zlosti povedal, a nemyslel vazne,ale ja sa potom trapim, ked sa mi t usadi v hlave, priznal sa mi,ze na zaciatku vztahu bol s kamosmifajcit travu, ok, chalani blbi, ale man to dost zobralo,neviem prec,pripadalo mi to poza moj chrbat, necakala by som to od neho, aj toto sme doriesili, ale dnes rano adela povedala s radiu slova: fajcit travu a uz som na to hned myslela, ze preco je taky a preco to vtedy urobil...som cvok? ja si na vsetko spomeniem a len sa tyram, aj ked nechcem.... spomeniem si aj na krasne veci,ale ja s tak strasne dokazem dat do suvisu okolnosti,ze vela ludi si mysli,ze som daka vestica :))) mam ist ku psychologicke,nech ma nauci \"vymyzat\" si pamat? preco sa ti eveci stale vracaju a trapia?

andy

To nie je skvelou pamäťou, takéto veci si zapamätá snáď každý, s tým nič nenarobíš, len sa musíš naučiť to ovládať. Veľmi dobre to poznám, keď som si spomenula na niečo, čo mi priateľ urobil pred rokmi, zhrýzala som sa tým znovu, potom sme sa kvôli tomu hádali. Najdôležitejšie je odpútať pozornosť od takýchto myšlienok. Keď ťa niečo napadne, rýchlo začni robiť niečo iné, také, kde potrebuješ zapojiť mozog - či už práca, debaty, lúštenie krížoviek, ale hlavne komunikácia a na iné témy. Napr. táto stránka