Porod

pravda je taká...

dá sa šitiu pri pôrode vyhnúť? ked čítam, že je to bolestivejšie ako samotný pôrod, ide ma roztrhnúť...

wwwww

ashley, bohuzial je to nezvratne, skor muzovi po vazektomii prinavratia plodnost ako zene s podviazanymi vajecnikmi.

ashley

obry den chcela by som opytat ked uz mam 2 cisarsky porod urobili mi podviaz vajecnika ci by som mohla mat 3 dieta

tana_2

ak dobre rozumiem tak ta uz podviazali tak to uz nemozes mat deti jedine ak by ta podviazali zle.ako si na tom teraz?

izabela261

No mame krasneho a zdraveho syna,ale podme pekne poporiadku.Kazdy tyzden som chodila do poradne termin sa mi stale blizil pocitala som s tym aj mi lekarka povedla,ze ak do 02.01.07.neporodim tak mam prist v ten den na prijem na cakacku.to bol termin mojho porodu.V stredu 27.12.06 som bola v poradni a kazdy tyzden lekarka ma vysetrila spravila mi vyter a ze som otvorena na 2-3prsty,kazala mi prist v piatok 29.12.06 rano o 7-mej na porodnu salu a povedat,ze mam bolesti.Takze uz mi bolo jasne,ze Silvester stravim v nemocnici bola som aj sklamana a aj som sa zacinala bat pretoze to uz bolo naozaj kazdu chvilu,ale stale nebolo jasne ako budem rodit,ale bola som rozhodnuta,ze chcem rodit normalne.Raz sme boli vecer pri znamej na CTG a prave tam rodila nejaka pani boze ked som ju pocula vzdychat,plakat,aukat,kricat...bolo mi do placu a nebola som si ista ci to vsetko chcem absolvovat aj ja.No,ale podme k spominanej strede 27.12.06.hned ako som odisla z ambulancie som volala manzelovi,ze na Sivestra budem uz v nemocnici dali sme si rande v meste isla som si kupit knizku od Tani-Keleovej-Vasilkovej Modry dom-mala som ju precitanu v nemocnici za jeden den.S manzelom sme sa stretli v meste kupili knizku a isli sme sa ku znamej naobedovat,ale skoro sme tam nedosli.Uz sme tocili k podniku,ale nefungovali semafori.Cakali sme kedy mozme prejst ked zrazu z pravej strany ¨vysiel autobus uz som videla,ze donas buchne aj sa tak stalo-havarovali sme znie to sice drasticky,ale chvalabohu nebolo to take strasne ako sa zda-vyriesili sme to bez policie takze nakoniec sme sa na ten obed aj dostali,ale trocha oneskorene.
Vecer sme sa vybrali ku tej znamej z obeda na navstevu,este aj my doma sme absolvovali jednu navstevu.
Vecer u znamych sme si objednali pizzu dali sme si nejake to vinko...
domov sme prisli a to som nas viezla ja domov autom o 23:15 nachystali sme sa do postele manzel poriadne este nelahol a uz spal,ale ja aj napriek tomu,ze som bola tiez unavena som nemohla zaspat pretoze ma pobolievala prava strana manzel,ze to mas asi z toho,ze si jedla pizzu mme sa to velmi nezdalo pretoze to by ma bolel zaludok a nie prava strana vravim manzelovi nech spi,ze to prejde isla som na WC utrela sa a papier bol ruzovy zdalo sa mi to cudne lekarka mi vravela,ze mozem trochu krvacat,ale nikdy ked mi robila vyter a vysetrovala ma som nekrvacala.tak som sa isla osprchovat medzitym prisla sestra a ze to uz rodim a ze preco sa sprchujem,ze to urychluje porod,ale aj mierni bolest.Tak sme sa naspet obliekli a davaj do porodnice bolesti som mala stale a stale viac bolesti.do porodnice sme dorazili nieco po 1-dnej v noci. spravili mi CTG,vysetrili ma bola som otvorena na
5-6 prstov sluzbu mala lekarka koli ktorej som nechcela ist ani rodit to tej nemocnice kde som bola -starej mala som s nou pri prvom synovu zlu skusenost pytala sa ma ci ma volat moju lekarku ibaze ja som s nou bola dohodnuta na piatok s takym niecim som nepocitala,ze to na mna pride vo stvrtok tak ma odrodila ona.Este ked sme len prisli na porodnu salu otvorila nam sestricka a ked som ju zbadala mala som dost vyzerala byt riadna mrcha,ale zdanie klame.Po vysetreniach mi lekarka vravi,ze no do siedmej porodite pozrela som na hodinky bolo 1:30 a pomyslela som si boze este 5 hodin,sestricka mi dala klistyr a ze mam vydrzat aspon 5-min SILA-SOMARINA bola som rada,ze som dobehla na WC,tak mi kazali si sprchovat krize s teplou vodou ibaze ta bohuzial vobec netiekla a za cely pobyt co som tam bola tiekla raz tepla voda inak to bola len taka vlazna doma by som do takej nevliezla.Neskor neviem kolko bolo hodin ma uz dali na porodnu salu na kozu zviazali mi nohy-este ked som vypisovala papiere sa ma doktorka pytala ci chcem rodit normalne povedala som,ze ano.No ked som lezala na tej koze a mala tie bolesti nevedela som dychat len mi sestricky vravely,ze ako ja som nevedela dychat ked mi isla kontrakcia sustredila som sa len na nu a dychala si po svojom.Za hlavou som mala hodinku takze som si pozerala kolko je.Stale som chcela,aby bol manzel pri porode,ale on nechcel hovorim dobre,ale chcela som,aby bol aspon pred porodnou salaou,manzel nechcel byt pri porode koli tomu,ze neznesie krv.Sestricka sa ma na sale pytala ci ma zavolat manzela vravim,jej ze mozte ale neviem ci pride a on LASKA MOJA prisiel.Bola som poriadne prekvapena.Ked prisla lekarka sadla si spytala sa ci vieme co budeme mat spytala sa na meno .Tak iba sedela sestricky stali a ja som trpela manzel stal cely cas za mnou hladkal,ma bozkal,rozpravala ani neviem co ja som mu mackala ruky ako nejaky papier.Ked tam bola lekarka uz to bol taky lepsi pocit,ze uz naozaj porodim kazdu chvilu.Prepichla mi plodovu vodu ci ma nastrihovali to neviem pretoze som nic necitila.Na 4-5vytlacenie sa nam narodil Denis 3150g a 50cm.Vyfotili sme si ho prilozili mi ho na brucho a hned brali prec.tiez isiel prec manzel a teraz prisla najhorsia a hlavne najneznesitelnejsia a najvecsia bolest aku som kedy zazila sitie.Musim sa priznat pri tom som si aj poplakala pocula som vela zien o tom rozpravat a vrozne verzie,ale ze to tak boli som ani len netusila pred 4-tou hodinou som uz mala po vsetkou ked ma dostopkala povedala som si,ze nikdy nechcem mat deti ani nie tak deti ako byt zosivana.Ale chvalabohu vsetko som prezila a tiez uz aj bolest pomynula.Myslim,ze som mala 10 stehou a dlhsie ma zosivala ako som rodila.
No a co na zaver.Kedze som rodila aj cisarsky aj spontanne mozem porovnat ked som rodila na sekciu nemala som ziadne bolesti ani kontrakcie a hlavne ziadne sitie,takze pre mna bol lepsi cisarky rez pretoze nebol bolestivy,ale vsetko sa da prezit.
Do porodnice isla s nami aj sestra ktora vsetko natacala ja som sa zlostila a kazala jej to nenatacat ona chcela natacat aj porod a ja lutujem,ze to nenatocila,ale cas sa neda vratit.Ale som uz rada,ze to mam vsetko za sebou.PS:Posledny mesiac bol neskutocne dlhy nedaj boze,aby skoncil.Denis sa narodil 28.10.2006 o 3:10 takze bol to rychly porod. Bolesti ani nie bolesti pretoze to bolo skor take neprijemne sa dalo vydrzat.Vobec to neje take strasne a bolestive ako opisuju niektore zeny,ale kazda zena znasa bolest inak.Buducim mamickam prajem rychly a hlavne nebolestivy porod a hlavne zdravucke deticky.Ahojte.

izabela261

No tak bola som na tom 3D ultrazvuku bolo Deniska krasne vidiet,boli sme tam hodinu stalo to zato aj ked sme vysolili 2000 Sk co 1000SK islo urcite lekarovi do vrecka pretoze sme na ambulancii citali,ze sa plati 1000.
NO mame to natocene na CD mame aj fotky krasne ho tam vidno a podoba sa na svojho braceka ten uz sa nanho velmi tesi.Stale mal rucku na pravej strane tvaricky akoby rozmyslal uz sa ho nevieme dockat.Dnes sme boli kupit kociar samozrejme aj s mladsim vyberal tiez. Momentalne som v 36 tt.uz sa mi to krati,stale neviem ako budem rodit keby som chcela ist na sekciu tak nieje problem,ale ja chcem ist normalne no,ale to budeme vediet az v ted porodu.Este jedna vec dali sme si Ceptru,dufam,ze to nikdy nebudeme potrebovat zaujimal by ma vas naozor aleabo nejake skusenosti.