Porod

angel1

ak sa Tvoje dietatko vyvija normalne,a bude mat hlavicku dole...myslim ze nie je dovod na cisarsky porod,iba ak by sa vyskytli problemy pocas porodu...babetko je stale monitorovane...takze porodnik vidi aku ma frekveciu srdca atd.,za normalnych okolnosti sa nerobi automaticky cisatsky porob,iba za uvedenych komplikacii,alebo poloha dietatka zadockom dole...

izabela

chcela by som sa este opytat ci ma niekto skusenosti vlastne ci niekto bol na 3D ultrazvuk ja som objednana na 9.11. ibaze to budem v 33tt. citala som,ze najlepsie je ist medzi 10-14 a 17-24 vraj po 24 tt uz nemusi byt taky kvalitny obraz alebo nejak tak to tam bolo napisane.ked som sa objednavala sestricka sa ma vobec nepytala v ktorom som ja som jej nepovedala,ale pytala som sa ci je jedno v ktorom tyzdni som.

lilliana

Držím ti palce. Lekárka ti určite preventívne navrhne urobiť aj predoperačné vyšetrenie. Spýtaj sa jej na to.

tana_2

dnes som bola v poradni a pytala sa ma ako chcem rodit ci cisarsky alebo normalne,povedala som,ze normalne,tak uvidime,clovek mieni pan Boh meni.

angi

achojte vsetci!K tejto teme by som chcela dodat len tolko!Rodila som 2krat na slovensku,konkretne v TT a nemam moc dobre skusenosti s pristupom zdravotnych sestier pri tejto akcii!Nakolko zijem v susednom rakusku mozem dodat,ze bola som tu tiez 2krat hospitalizovana a ten pristup je tu fakt o moooc lepsi a tesim sa na moj buduci porod...ak sa podari, prave tu :-))

lilliana

To záleží podľa tvojeho zdravotného stavu. A podľa polohy dieťatka a či nehrozia komplikácie.Spýtaj sa preto svojej lekárky.
Poznám ženy, ktoré po cisárskom rodili druhýkrát normálne.
No sú však prípady, keď pre dieťatko aj mamičku je vhodnejší zo zdravotných dôvodov aj druhý krát cisársky. Zváž to.
Časový odstup od prvého cis. pôrodu máš super:)

orešanka

Tak ako hovoríš, epidurálka je anestéza, ktorá sa pichá do miechy. Je to možnosť ako sa zbaviť bolesti. Nemám s ňou skusenosti, pretože prvý krát som rodila bez nej ale ženy si to chvália tak neviem.

tana_2

ja vlastne ani neviem ci viem co to je to je to co sa pycha do miechy.nerozmyslala som nad tym a ked mam pravdu povedat je mi jedno ci ju budem alebo nebudem mat.este neviem ako budem rodit ale keby som isla opet na sekciu tak uz nechcem celkovu narkoze pretoze chcem hned vidiet maleho.

orešanka

Som rada, že ti to tak dopadlo. Rodiť pri lekárke, s ktorou nie si spokojná nie je bohviečo. Takto aspoň odburaš časť strachu. Pýtala si sa na tú epidurálku alebo si sa ešte nerozhodla?