Medicína.....mám šancu????

Príspevok v téme: Medicína.....mám šancu????
rudienka

Poradte mi ....mám šancu dostat sa na medicínu alebo farmáciu???..zo základnej som šla s priemerom 1,0.....a tak som si mohla vybrat akúkolvek školu....pre moju tvrdohlavost som si vybrala študium farmaceutickej laborantky.....teraz to niekedy lutujem...lebo všetky skúšky sú pripravované z gymnaziálneho učiva....

farmaceutka

a navratnost je v rokoch. niekolko mesiacov clovek taha vsetko komplet vratane nakupu vsetkych liekov zo svojho, pretoze poistovne neplatia okamzite a co zaplatia, ide ihned na nakup dalsich liekov.

farmaceutka

no tak vydaje a investicie na zaciatku su absolutne hrozne. v milionoch. skladove zasoby, vybavenie, napriklad kalibracia JEDINEHO teplomera stoji cca800 korun (len kalibracia, nie teplomer samotny) a tych teplomerov a vlhkomerov musis mat na kazdej policke v chladnicke jeden, v kazdej miestnosti dalsi, no horor. schvalne som vybrala taku prkotinu ako je teplomer. byrokracia a natahovacky ohladne mnozstva povoleni, priestorov, jednoducho to chce jedneho celeho cloveka vylucne iba na vybavovacky a to nielen na zaciatku, ale pocas celej beznej prevadzky. sustavne sa natahovat s poistovnami, s dodavatelmi, podchvilou nejake problemy... z nezainteresovanych ludi si nikto nevie predstavit tu byrokraciu.

miselka

farmaceutka ma pravdu, obycajna magistra pracujuca v lekarni nie je az v takom baliku..a zase neviem ze ci majitelia lekarni su na tom tiez dobre..ved to ide do penazi ale cloveku ktory lekaren otvori, pretoze vsetko financuje zo svojho a neviem v ktorom roku sa mu to vrati..aky je tvoj nazor na toto, pretoze ja ked skoncim skolu, si planujem nejaku tu lekaren otvorit