Medicína.....mám šancu????

Príspevok v téme: Medicína.....mám šancu????
rudienka

Poradte mi ....mám šancu dostat sa na medicínu alebo farmáciu???..zo základnej som šla s priemerom 1,0.....a tak som si mohla vybrat akúkolvek školu....pre moju tvrdohlavost som si vybrala študium farmaceutickej laborantky.....teraz to niekedy lutujem...lebo všetky skúšky sú pripravované z gymnaziálneho učiva....

orgi

Dostanes sa urcite, lebo sa staci nabiflit zo skript.Na farmaciu je lahke sa dostat a na medinu tazsie, lebo su tam zlozitejsie veci na prijimackach.Ale da sa to zvladnut. A este k tomu, farmacia je zlata bana.

miselka

mozem vediet z akeho si mesta? a pracu si nasla lahko? bolo treba absolvovat aj nejake pohovory, pretoze z nich mam panicky strach..no hej viem ze farmacia nie je lahka, uz som sa na to dala, tak hadam dobojujem nejako..momentalne som druhy rocnik

farmaceutka

Robim to, co drviva vacsina farmaceutov-lekarnicku. Skolu som skoncila pred 10 rokmi, potom som si urobila doktorat a potom atestaciu 1.stupna z lekarenstva. Prace je zatial dost. Ale nerataj s tym, ze farmacia je prechadzka ruzovou zahradou,napriklad naucit sa nakreslit cca 1500 chemickych vzorcov lieciv na skusku z farmaceutickej chemie, je dost zaberak:-)))

miselka

farmaceutka
uz si skoncila skolu? ako sa to da zvladnut? bez problemov si si nasla pracu? ak mozes prezradit, co robis?

farmaceutka

rudienka, ja ked som chodila na farmaciu, tak prevazna vacsina laborantiek mala velke problemy s fyzikou a matikou. S tym rataj, ze diferencialne rovnice ta na stradnej zdravotnickej nenaucia. A co sa tyka prijimaciek, musis sa naucit gymnazialne ucivo komplet, lebo iba to ich zaujima.

miselka

no ahoj..chodim na farmaciu a z mojich skusenosti co mam, ti je podla mna super ist na farmu. mam spoluziakov prevazne z gympla ale niektori chodili aj na tu farmaceuticku strednu. ked ti mam pravdu povedat, je to lepsia priprava na farmaciu ako priprava z gympla..vedia toho omnoho viac, samozrejme ze nesmiem zabudnut nato, ze uz mali predmety ako latincina, anatomia..cize ide im to lahsie. a taktiez maju dobre znalosti a skusenosti co sa tyka prace v laboratoriu. cize studium farmacie je lepsie po absolvovani strednej skoly odbor farmeceuticky laborant. zase na medicinu to neviem ako to tam je, ale myslim ze jednuduchsie je pre teba farmacia..samozrejme ze sancu mas, treba si verit..urobit dobre prijimacky. na obidva typy skol sa robia skusky chemia-biologia