strach z lekárov.. alebo čo to je

Príspevok v téme: strach z lekárov.. alebo čo to je
lenkalienkal

neviem,čo sa so mnou poslednú dobu deje,ale mám obrovský strach z lekárov/síce ani neviem,či to je strach,ani by som to tak nedefinovala/..nikdy som sa ich nebála..bola som na 2 operáciach a všetko bolo ok..vždy som sa tešila..nebojím sa injekcie..no nechápem-teraz keď si idem čo i len po výmenný lístok mám taký strach,že ráno až vraciam,bolí ma brucho..je to dosť nepríjemné a neviem ako sa toho zbaviť poraďte

lienkah

Lenka, ja som si dala do google strach z lekarov a vyprdlo mi to vela odkazov a tie som si citala. niktore boli odborne, napisane lekarmi a niektore len take laicke. kazdopadne sa mi riadne ulavilo, ze som neni sama:) s takymto milym problemom. tak skus...

lenkalienkal

lienkah..a kde by som našla tie články??akurát som to pozerala ale nič som nenašla..a k tomu kardiológovi-našťastie mal pochopenie a tep mi odmeral viackrát-najprv som sa snažila ukľudniť a potom mi ho meral-aj keď to nakoniec nebola najväčšia výhra mala som nejakých 122

lienkah

dakujem za podporu lenkalienka. budem ju potrebovat. zacala som citat clanky o iatrofobii - strachu z lekarov a trocha sa mi ulavilo. ale bude to sranda. ja som mala tep 133 u gynekologa, takze mne je uplne jedno, v akej ambulancii sa nachadzam:) az mi je to na smiech, ale taky cez slzy. a co povedal tvoj kardiolog na tep? mal pochopenie, alebo ani nie? ja dufam, ze interny, ku ktoremu sa chystam, ho bude mat. inak mne dost pomaha znizit tep aj akoby fukanie do palca. to fakt funguje:) skus

lenkalienkal

inak lienkah..nieže by ťa lekárka povzbudila a snažila sa ti nejako pomôcť,ale ona ti povie,že sa toho nezbavíš...to zas podľa mňa nie je pravda..chce to asi len tréning a čas-ja v to dúfam,že časom to bude lepšie..inak držím ti palce,nech všetko dobre dopadne a hlavne nech je malé zdravé :)

lenkalienkal

no ja som dnes bola u lekára..ráno zas dookola-bolesti žalúdka,triaška,vracanie-no proste hrôza/inak raz som u kardiológa mala zo strachu tep 155 namiesto 70/.. skúšala som si aj vsugerovať,že je to ok,že sa nemám čoho báť,veď ma tam nezjedia..no moc nepomohlo..popíšte ako to prežívate vy....

lienkah

Ahoj lenkalienka, takze dve lenky sa stretli s podobnym problemom. ja mam taku paniku z lekarov, ze sa musim predtym psychicky pripravovat. a to som teraz tehotna a za mesiac mam termin. esteze na gynekologii je sestra, ktora ma pre to pochopenie. tlak si meriam doma, lebo tie hodnoty u lekara su priserne. a to ma caka interne vysetrenie, lebo ma caka cisarsky rez. takze len premyslam o tom, ako to prezijem. stale si vravim, ze to bude ok, ale teda neni to sranda, prezivat takyto strach. kto nema nejaku fobiu, tak to nepochopi. a ako s tym bojovat? nuz netusim, pytala som sa obvodnej, ku ktorej sa odvazim tak raz za dva roky. a ona mi povedala, ze sa toho nezbavim.

lenkalienkal

máte niekto podobný problém?ako to prežívate?a ako proti tomu bojujete?-tento týždeň ma totiž čaká vyšetrenie a možno budem musieť ostať aj v nemocnici..tak prosím poradte ako to prežiť