Nepravidelná menštruácia

Príspevok v téme: Nepravidelná menštruácia
Zuzana19

Velmi ma trapi moj menstruacny cyklus. Mesiaciky mi niekedy meskaju aj dva tyzdne. Okrem toho mavam stale vytok (ktory sa v priebehu cyklu meni). Mamina vravi, ze to nie je normalne a mala by som ist ku gynekologovi, ale ja sa strasne hanbim a bojim. Poradite prosim? Dakujem
-----------------------
Článok na tému "Menštruácia" www.zdravie.sk
Sekcia "Antikoncepcia" www.zdravie.sk
Článok na tému "Tehotenstvo" www.zdravie.sk

domii

mimixxxx..dakujem velmi pekne..ani nevies ako....si velmi dobraa...nech ti to s tym priatelom vyjde...a ja ak sa prekonam jej to poviem..a potom ti napisem ako to dopadlo...vies niekedy ked vecer idem spat poplacem si, kvoli tomu co ma trapi..ale keby som sa nebala to powedat..mozno by bolo vsetko inak...boze ved mam 16 a cely zivot pred sebou..a casto sa snazim na to nemysliet ale neda sa to..kedy si ty bola prvykrat u gynekologicky??..ak mozem vediet..bolo to hrozne..a inak nchodis niekde na chaty, napriklad pokec, facebook a podobne??...Este raz ti moc moc DAKUJEM!

mimixxxx

rada pomozem ked sa da...v hocicom a ty mas problem,ktory treba riesit...nemusis mi teda o tom hovorit ked nexces...su to tvoje sukromne veci a ty rozhodujes ci ano alebo nie..len ta prosim,rob s tym nieco,vyzeras ako fajn dievca a tak si neprajem aby si mala nejake problemi,ci uz zdravotne alebo ine..hlavne sa neboj s maminou rozpravat,ja som sa s tou mojou prestala,lebo na stare kolena zacala blbnut,ale to uz je o inom a keby som nemala priatela,ktory je mojim dovernikom asi mi praskne hlava..za co ho milujem a dakujem mu...tak hore hlavu a nestraxuj sa...p.s. mam 25..a rad ti aj inokedy pomozem..

domii

mimixxxx..vies nechcem hovorit o mojich problemoch co ma este trapi..je toho vela:((...mozem sa ta spytat kolko mas rokov?...dakujem ze aspon mas cas na to aby si mi odpisala a poradila..lebo nevies ako sa ja trapim ked si spomenieem na tieto veci:((...musim sa prekonat a skusit to..dakujem..

mimixxxx

a co ta este trapi??neboj sa...je lepsie ist a vediet co ti je..takto sa s tym da aj pohnut a vyliecit to...ale ked ns tym nebudes nic robit moze sa to len zhorsovat,ver mi...ja neviem,mama je tak isto zena,tak za nou xod a povedy jej ze sa s nou xces porozpravat,sadnite si niekde sami a povedz jej,ze ti menstruacia vyxadza na dovolenku a ze by si si ju xcela uzit,tak si ju xces dat oddialit,povedy jej ze by si xcela ist na gynekologiu,ale bojis sa ist tak ci by jej nevadilo keby sla s tebou..

Rady

Domii najprv si ujasni, čo chceš. Máš dve možnosti, buď choď sama alebo s niekym. Nikto z Teba predsa neodkúsne. Najprv si vyrieš komplexy s hambením.
A nechápem, čoho sa vlastne bojíš - gynekológa, či máš problém zveriť sa s tým mame? To je predsa úplne normálna téma matky a dcéry, čo sa týka gynekologických problémov. Smelo do toho.

domii

mimixxxx....a ako mam zacat ten rozhovor s mamou..kym sa ja odhodlaam uz bude aj dovolenka.. cez kamosku to nechcem riesit..ja by som aj ja sle k tej gynekologicke ved ked przijuu ine zeny preco nie aj jaa 16-rocna?..len bojim sa toho ze mi objavi nejakuu chorobu a zomriem...:(...pretoze mna trapi vela veci v tejto oblasti:((

mimixxxx

ak mas dobry vztah s mamou tak sa nemas coho bat,ona ta poxopi,ved aj ona je zena...a preziva to iste co ty...a ked sa tak velmi bojis ist sama a nexces ist ani s mamou preco nepoprosis nejaku kamaratku..??urcite mas nejaku kamaratu alebo znamu,s ktorou ste ako sestry...ja som tam prvy krat tiez sla s kamaratkou,teda prihlasit sa,lebo ona sa sama hanbila a mne to tiez nebolo jedno,potonm sme sa semtam stretli v cakarni,alebo sme sa dohodli kd bol nejaky problem u nej aj u mna a sli sme spolu..

domii

lenzeee samaa...sama by som tiez nesla...a ja viem ze daco so mnou nie je v poriadku...ako mysliim v tychto veciach...aj by som sla k nej, aby som sa nemusela nicoho baat..a aby som bola zdravaa..ale bojim sa!....velmi:(...a aspon tuto dovolenku by som si chcela uzit bez kramov...

mimixxxx

domii ved na to aby si sla ku gynekologovi nepotrebujes mamu,ja som tej mojej(ked som zacala na gyndu xodit) nic nevravela..nepotrebujes tam mamu,je to tvoje sukromie a preto pri tom nemusi byt...staci si najst nejakeho gynekologa,ist tam a spytat sa ci ta vezme,ak ano spravi ti hned preventivnu prehliadku a mozes sa s nim o tomto porozpravat...a nemas sa za co hanbit,je to uplne prirodzena vec takako aj tampony,tie ti neublizia,ked ix spravne pouzijes a budes pravidelne vymienat...vsetko vid na navode v krabicke...tak bez obav..:)