Palenie resp. bolest zahy, pomoc:(

Príspevok v téme: Palenie resp. bolest zahy, pomoc:(
monica

Myslim, ze s tymto, ma problemy vela ludi.. Ja som mala na zaciatku vyse mesiaca.. Mna skor bolela, ako palila zaha uz od zaciatku.. Az to prislo do stadia, ked mi zacalo byt velmi zle.. 5 dni som lezala v posteli ako s chorobou, nevedela som co mi je. Citila som sa velmi zle. Potom som isla ku svojmu obvodnemu povedala som, ze mi je zle a ze ma boli aj zaha ale neviem ci to spolu suvisi. Poslal ma na gastro, kde mi zistili reflux pazeraka a dal mi lieky LOMAC. Uzivala som ich tri tyzdne (vsetko bolo ok), potom som mala ist na kontrolu. No prave v tom case som dostala novu pracu, takze som sa nemohla uvolnit, je tomu uz mesiac. Zaha ma obcas boli ci pali (pri zjedeni nevhodneho, dzusu sa nemozem ani doktnut) .. Ale moj najvacsi problem je,ze ked ma boli zaha je mi celkovo velmi zle:( Citim sa slaba, musim lezat.Ani neviem charakterizovat ako mi je,co ma boli.. A ked ma v ten den zaha neboli, ale bolela ma vcera aj tak mi je z nicoho nic zle. Ma niekto s tymto problemy? Viem,ze musim ist na kontrolu ale takto sa zatial zit neda..A teda dufam, ze zle mi byva z toho.Ja som si to zlucila.. Inak uz vazne neviem co by to mohlo byt.. Su dni ked mi je fajn a dni,ked mi je vazne zle a ani neviem preco. Jediny zachytny bod je,ze v tom obdobi ma bolela zaha...

kajtan

Jednoznacne ak ta pali zaha tak ti mozem odporucit aby si si v lekarni kupila SODU V TABLETKACH Nerospustat ju,zhltnut naraz,zapit vodou,ucinkuje pri paleni do niekolkych sekund.Takisto aj mlieko neutralizuje kyseliny,lenze nie to obchodove,ale domace mlieko a pomaha liecit.

Moja stranka - -odkaz odstránený-

[zruseny12]

-odkaz odstránený-
DILEMA JEST TRI,ALEBO 5JEDAL DENNE...

tam je pekne rozpisane vsetko o traveni atd.mnohym to moze pomoct...ked si toto precitaju.../preco sa maju brat tr.enzymy atd./

RNG

nedostatok kyselin sa riesi doplnkom kyselin alebo niecim, co tie kyseliny obsahuje, ako napr Betain HCl a Pepsin HCl, laebo enzymaticke zmesy, ktore to obsahuju, napr Super Multienzyme, firmy NBTY, predavajucej cez hromadu maloobchodnych sieti, napr Puritan's Pride

monica

RNG dakujem.. Tak toto pocujem prvy krat, ze je to z nedostatku.. Tak preco mi doktor na gastre dal LOMAC ked ako pisete , potlaca tvorbu zaludocnej kyseliny? Teraz tomu vobec nerozumiem .. :O Ale po tom Lomacu som sa citila dobre a obtiaze zmizli.. A o tej vode pocujem tiez prvykrat a zaobstaram si ju :)

RNG

zaha je z nedostatku kyselin, ako to tu donekonecna opakujem. Pri nedostatku kyselin jedlo v zaludku hnije a kvasi. Kyseliny potlacia kvasenie a hnitie, tj nie su plyny na nasilne otvorenie uzaveru medzi zaludkom a pazerakom, tj nie je pala.
Pala nie je v zaludku, ten je obrneny voci kyselinam vyborne. Pala je v pazeraku, ktory nie je proti kyselinam vobec chraneny.
Zaludok boli z tlaku plynov a roznych toxinov z hnitia potravin. Tento proces pokracuje aj dalej do criev a znici postupne dobru probioticku floru. To vedie k podvyzive, slabosti, a roznym chorobom zo znizenej imunity a oslabeneho travenia=oslabeneho prisunu roznych zivin.
.......
Takze este raz JE TO Z MALO KYSELIN, NIE VELA a lomac(omeprazol, zastavuje tvorbu kyselin) to v konecnom dosledku este zhorsi, aj ked na chvilu bolesti z paly prestanu pre prakticky neexistujuce kyseliny.
Inac rychle zastavenie kvasenia a hnitia v zaludku a s toho vyplyvajuce bolesti a palu sa da zastavit jednym glgom koloidnej striebornej vody na 3 hodiny, co staci na to, aby sa znicili v zaludku kvasne a hnilobne kultury a jedlo sa dostalo do criev sice nie dostatocne natravene(malo kyselin) ale aspon nie otravene z rozkladu.