Okuliare, šošovky alebo operácia?!

Príspevok v téme: Okuliare, šošovky alebo operácia?!
olivka

Co je podľa vás najlepšie? Ja mám slabý zrak do diaľky, začala som s nosením okuliarí, ale tie mi dosť prekážali a teraz nosím kontaktné šošovky, a som od nich v podstate závislá. Hlavne , že sa mi nezhoršuje zrak. Keď som predtým nosila okuliare, tak sa mi každý polrok zhoršilo o 0,25. Momentálne som skúsila šošovky s vyššou priepustnosťou kyslíku, je to určite lepšie a keď s nimi náhodou zaspím, tak sa nič nedeje. Ale neviem či je zdravé mať šošovky každý deň na sebe. Rozmýšľam nad operáciou, ale neviem či sa mi oplatí riskovať a nezostanem pri svojich šošovkách. Aké sú vaše skúsenosti?

nikaaaaaa

damian prosim ta, ake silne si mal priblizne tie okuliare?? ja mam okolo -4.5 D, myslis, ze by sa mi mohlo spravnym cvicenim napravit zrak????

volume

prosim vas,ja sem sice kuknem obcas,ale ten damian nie je najaky neviem to nazvat,aby som neurazila-cudak??????rada by som poznala vas nazor ale niekde inde ,aby sme neblokovali tento dotaz.Fuha ten si teda trufa.....

damian

Ani jedno, ani druhe, ani tretie. Treba napravit podstatnu pricinu zhorsovania zraku. Ja som vyse 20 rokov nosil SILNE okuliare a zrak som cvikmi napravil tak, ze teraz okuliare nepotrebujem. A to jazdim kazdy den. Na ooli si najdite knihu "jak videt bez bryly a cocek", alebo tak nejako sa vola.

jablonkaa

sosovky, nosim ich uz 14 rokov.
ak mas stabilizovanu ocnu chybu a zrak sa ti viac nezhorsuje, chod na operaciu. existuje vsak moznost, ze po tehotenstve a porode sa ti moze zase zhorsit o nieco zrak a zas budes potrebovat korekciu.