neviem si rady ...poradte ak viete

Príspevok v téme: neviem si rady ...poradte ak viete
lupienok :)

zacala som brat prve balenie regulonu.prvu tabletku som zacala brat v prvy den menstruacie.a uz to beriem druhy tyzden ale mam taky problem ze mam stale spinenie.je to normalne?taky hnedasty vytok.mam zajst na gynekologiu aleboje to normalne?prvykrta beriem HAK vo svojom zivote.mam 19 rokov.dakujem za rady.velmi mi to pomoze.

lupienok :)

ja som si v letaku od katye precitala ze ak prechdzam z inej hak na katyu mozem zacat brat prvu tabletku katye po prestavke.chcem len vediet ze ci nie je problem ze som prosto nedobrala tych poslednych 6 tabletiek a urobila som si uz teraz prestavku.stale som menzes nedodstala.preto som uz nedobrala tie tabletyk lebo som mala to spinenie a bolo mi z nej blbo.neurobila som chybu alebo?ja beriem hak prvykrat preto som jak dilino

lupienok :)

no vo stvrtok som bola u gynekologicky a dala mi antiku KATYA.z regulonu mi ostalo este 6 tabletiek ale povedala ze uz si mozem dat prestavku a potom zacat brat katyu.tak som tak urobila.v piatok som uz nevzala tabletku ani v sobotu.a kedy ma dojst menzes?urobila som dobre?a ak nedojde?mam normalne na 7.den brat tu antiku?

farmaceutka

spinenie neznizuje ucinok HAK, je to len neziaduci ucinok neprijemny pre svoju nepraktickost, prve balenie HAK treba nasadit 5.den cyklu, vtedy je spinenie menej pravdepodobne

baby

to špinenie je kvôli tomu, že si si to nasadila prvý deň menštruácie. Gynekologovia radia až 6. deň menštruácie a potom nebýva to špinenie. A chránená si od prvého dňa brania tabletiek. ale ak si si neni istá, skús stránku www.antikoncepcia.sk tam ti určite povedia viac.

lupienok :)

nikto my neviete povedat ci to spinenie neznizuje ucinok hak?lebo ja som mala pohlavny styk vcera bez ochrany a antiku beriem uz 2 tyzdne.nemalo by to znizovat ucinok vsak?

lupienok :)

aj nadtym uvazujem.ale ked ja ju nechcem furt otravovat.uvidim este.ale neznizuje do ucinnost hak vsak?ci co mam robit teraz?

vierka

keďže som od "fachu",tak :špiniť môžeš aj tri mesiace aj dlhšie.Niekedy treba zmeniť hAK,ak to trvá dlho.možno že na tvoj organizmus je tých hormónov veľa.No ale keď vravíš,že dr.je samá neochota,asi by som ju zmenila.

lupienok :)

lebo moja doktorka je dost neochotna.povedala ze si mam vsetko rpecitat v brozurke.ale nevedela som ze moze nastat take spinenie a ze to bude dlhsie trvat.tak ako to je?som teda normalne chranena vsak?ja nechcem tu traposit ale ja proste nemam stym skusenosti a vravim ze moja lekarka je sama neochota

vierka

nechápem.prečo také banálne veci vám lekár nepovie.jasné,že to ženu vystraší.O čo im ide,tým lekárom,no neviem.

lupienok :)

a neznizuje do spinenie ucinok hak vsak?teda dufam.lebo dnes sme mali nechraneny sex a stale tak spinim.ja neviem.uz mi to lezie na nervy.