Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí

Príspevok v téme: Príspevok pre prvorodičky ktoré porodili v zahraničí
zuzana112

Chcela by som sa opytat, narodilo sa mi babetko v Anglicku 12.06.2008 a teraz som na slovensku a vybavujem si rodny a slovensky list pre maleho. Keď mi pridelia rodné číslo chcela by som si požiadať o príspevok 25000 pre prvorodičky ale vzhľadom na to že žijeme v anglicku a poberam tam aj matersku myslite že mam narok na niečo keď priznám že tam poberam príspevky? Dokedy sa može požiadať o tento príspevok do 3 mesiacov alebo do pol roka?

mya24

ahojte baby.. v anglicku je na dieta pri narodeni jednorazovy prispevok 500 libier na slovensky narok nemate ak ste porodili v UK a naopak. Aspon pred rokom to tak bolo ked kamoska porodila. ja som tiez v uk a som v 25 tyzdni neviem ako to je teraz ale ja pojdem do citizen advice a tam vsetko povedia..je do bezplatne poradenstvo..

otazockana

Co treba spravit, aby zena zijuca v zahranici dostala jednorazovy prispevok? Ja som niekde citala, ze je potrebne navstevovat gynekologa na Slovensku. Je to tak?

bambulecka23

Ahoj Zuzana pokial sa nic nezmenilo,tak mas narok na prispevok pri narodeni,pokial nic take v Anglicku nevyplacaju.Ak je takyto jednorazovy prispevok za porod aj v Anglicku tak potom Ti ho na Slovensku nevyplatia.Co sa tyka pridavku na dieta,tak ten mozes poberat len v jednej krajine.Podla toho kde si o to poziadas.