Ureaplazma

Príspevok v téme: Ureaplazma
skorica

gynekologička mi indikovala ureaplazmu. po dvojitej dávke summamedu mi to neprešlo. teraz mi dala doxyhexal (ale len na 10 dní, čo nechápem, keďže sa bráva 21 dní bežne), ktorý viem, že je dosť agresívny na žalúdok. máte s jeho užívaním niekto skúsenosti a vedeli by ste mi poradiť, ako a kedy ho brať (medzi/po jedle), aby som to čo najlepšie ustála?:)dakujem

zuztek

sara, u muzov je slaba zachytnost, kedze maju dlhu mocovu ruru... preto treba pre istotu preliecit oboch partnerov, v case liecby ziaden styk ani ziadne mechanicke draudenie, aby sa ureaplazmy nesirili dalej... ureaplazmy mozes chytit aj v bazenoch a virivkach, je to aj moj pripad... kazdopadne ich treba preliecit este pred planovanym tehotenstvom, kedze sposobuju zapal v maternici a aj v plode, casto s naslednym potratom alebo predcasnym porodom, u muzov sposobuju zhorseny spermiogram, preto je aj nizka sanca na otehotnenie... co je horsie, ureaplazmy sa velmi tazko liecia, a casto sa vracaju...

sara2

Ahojte. Stale nemam jasno, co je a co nie je pravda. Bola som na preventivnej prehliadke u gyn. a tam sa zistilo, ze mam pozitívnu ureaplazmu. Nemala som ziadne problemy, ziadne priznaky a predsa! Kazdy lekar tvrdi, ze sa to prenasa len pohlavnym stykom, ale mam staleho partnera, ten mal vsetky testy, odbery, vytery negativne a ja pozitivnu ureaplazmu. Tak od neho som sa nemohla predsa nakazit. Ako je to mozne??? Gynekologicka mi nasadila Doxyhexal na 20 dni a to iste musi brat aj partner. Chcem sa opytat, musime obaja tie lieky uzivat v rovnake dni? Nie je problem ak partner ich zacne uzivat neskor, kedze teraz je mimo Slovenska? A mozme pocas liecby mat pohlavny styk? A este jedna otazka, nad ktorou rozmyslam, odkedy je ta hnusoba pozitivna, ci ma velky vplyv na neplodnost???? Toto ma zaujima najviac. Dakujem.

sheba

ja som brala doxybene 21 dni a vysledky z kontroly boli nastastie negativne,najlepsie je brat tablety pocas jedla inac mne bolo strasne zle a aj som vracala,ke dosm brala na lacno,alebo som mala po nich pohyb...a co sa tyka sauny...neodporucam nikam chodit! chytit sa to da nielen od partnera,ale aj na verejnych preistranstvach,wc,sauny,bazeny... treba davat sakra pozor...drzim palce

skorica

ahojte baby, len som na margo tejto diskusie, ktoru som otvorila, chcela dodat, ze uz som mala nastastie ureu negativnu. takze doxyhexal na 10 dni pomohol!:))) držím aj vám palce, aby ste sa jej- ak ju máte- zbavili!

erikka26

Ahojte, jaj mam ureaplazmu a liecime sa uz 2krat s priatelom. Predtym sme brali Sumamed a teraz Ofloxin. Moja otazka znie: mozeme pocas liecby masturbovat aj ked berieme lieky?
dalsia otazka/ja mam ist na kontrolu az po 3 mesiacoch ze vraj aby sa mi vymenili bunky a nemusi to byt po menzese. Co je na tom pravdy? Bezne citam na nete ze ostatni ludia na kontrolu necakaju tak dlho.
Dakujem

nana23

Prosím Vás, kto mal skúsenosti s klebsiellou pneumoniae v močovom mechuri? Ja už 3 tyzden beriem silne atibiotika - su uz piate a nič nezaberá, som z toho zúfalá, mechúr a močová rúra bolia či pália na zbláznenie a môj urológ na to kašle, tipuje mi lieky ktoré zaberú. Tento týždeň idem ku gynekológovi pýtať radu, či tam nie je ešte nejaká iná mrcha čo ma ničí. Budem zo srdca vďačná každej žienke čo mi pomôže.

tina

ivan456
ano da sa aspon ureaplazma, mne s partenrom na základe vzoriek moci - potvrdili negat. ureaplazmu. po lieceti doxyhexalom 20 dní.