Narkoza

delphia

wrrba - ad 1/ lokalna anestezia je, ked v pripade vyberania znamieka opichaju jeho okolie a vyrezu ho. ale ty myslis asi na epiduralnu. no a ta teda je veelmi rozdielna od lokalnej a ak sa vykon robi na hornej koncatine, tak epiduralnou anesteziou sa sotva nieco vyriesi, ked chlapcek bude mat necitlive nohy a rezat mu budu ruky, nemyslis?....
ad 2/ a ze lekari si zlahcuju robotu??? no chcela by som teba v tvojich 6. rokoch vidiet, ako si v pohode nechas rezat za ziva do ruky....

mrk, skus sa este porozpravat s lekarom, ci by nestacilo ho len tabletkovymi narkotikami utlmit a tak vykonat exciziu. ak nemusis, nedavaj ho uspavat.

wrrba

ja by som trvala na lokalnej narkoze,,,to je vyslovena drzost od lekarov aby koli znamienku chceli celkovu,,,existuje na nete kodex anesteziologov, kde sa jasne vravi ze po operacie po pupok jedine lokalna,,alebo spinalan,,trvaj na lokalnej,je to ich povinnost.poznam pripady co sa z nakrozy neprebrali,oni lekari si len zlahcuju pracu,,otras..ale stazuju zivot pacientovy

mrk

no moj drobec je strasny zivan a hrava futbal uz vela krat si odrel ruku len o milimetre od tžoho preto nam to odporucaju dat von ,v septembri pojde do skoly a chce chodit na futbalovi kruzok preto sa to musi riesit.

delphia

mrk a to znamienko je take akutne, ze musi ist von? nemoze sa pockat 2-3 roky? lebo ak to nie je take surne, tak ja osobne by som dieta uspavat pre taku vec ako excizia znamienka urcite nedala

mrk

ahojte o dva tyzdne ideme zo syncekom vyberat materske znamienko(név/ ,ktore ma na pravom predlakti,kedze ma lečn 6 rokov a pravdepodobne by pri lokatnom umrtveni nespolupracoval,lekari rozhodli,ze bude mat celkovu narkozu. bojim sa ci to nieje pre neho nebezpecne.nevie mi niekto povedat,ci s tym nema skusenost a co mu moze hrozit?

delphia

tonulka preco musis v celkovej anestezii? ja som gynekolog. operaciu podstupila v septembri za epidural. anestezie. mozem len a len odporucit.je to ovela setrnejsi sposob ako inhalacna celkova narkoza. koniec koncov vramci predop. pripravy absolvujes aj anesteziolog. konzilium a dohodni sa na forme anestezy s anesteziologom. drzim palce ;)

tonulka

kočky ste zlaté..ďakujem za odpovede...budú mi operovať ženské veci""..a musím byť v celkovej anestéze......

bibiiiii

Ja som v juni toho roku podstupila operaciu bedroveho klbu/totalna endoproteza a ziadala som si epiduralku,bala som sa celkom zaspat.Bolo to celkom fajn,pocuvala som pocas operacie radio Adelu a Cifru a rozpravala som sa s enestezom.Potom som trochu zaspala a bolo po operacii.No nasledkom narkozy som ziskala zaludocny vred na 12 storniku,povedali ze to je stresovy operacny a ze sa zasusi.dali mi lieky a po 6 tyzdnoch naozaj vred zmizol.Tak sa neboj lekari vedia co robia.

kaca

ty si myslis, ze ludi so selestou neoperuju???moja segra sa normalne prebrala aj so selestou...ved lekari vedia, co robia, teda dufam:) narkozy sa ozaj nemusis bat, ty vsetko prespinkas...akurat mozes patrit k tym jedincom, ktorym z nej byva zle a zvracaju po prebudeni sa, to je dost neprijemne. drzim palce

delphia

co ti budu operovat? ak v malej panve, alebo dolne koncatiny, tak nemusis podstupit celkovu anesteziu, ale staci aj epiduralna.