Vegani

janka

dakujem miri,aj ja dufam, ze sa to nezmeni. Momentalne si vobec neviem predstavit, ze by som niekedy este jedla maso...Tie strukoviny jedavam pomerne casto a vies mi poradit co sa mysli pod tymi nelupanymi obilninami? vdaka a pekny dnik

jaaaa1

mackousko007:
samozrejme,ze aj ryba je maso,ale pre mna je to urcite prijatelnejsie ako nejake hovadzie,bravcove alebo hydina

mira

Janka, mäso sa dá nahradiť. Kompletné esenciálne aminokyseliny získaš zo strukovín v kombinácii a nelúpanými obilninami.
Držím ti palce, ak sa ti doteraz darí.
Najväčšiu chybu robia vegetariáni ak si ponechajú v strave sladkosti. To im spôsobí problémy, pre ktoré sú nútení začať jesť mäso.

janka

ja som vegetariankou uz 7 rokov, nikdy som maso nemala nejako extra rada, ak tak ryby (aj tie povazujem za maso). Pocula som aj o tom, ze maso ihned po zabiti zvierata zacina podliehat hnilobnym procesom. Takze ani to maso nie je uplne "ciste". Viem, ze maso sa neda uplne nahradit inou stravou,ale pravidelne chodievam na prehliadky rozneho druhu a vsetky vysledky mam v poriadku, nechybaju mi ziadne vitaminy, citim sa dobre...

mackousko007

A aby som nebol spamer tak hodim daco do eteru. Clovek uz v minulosti lovil mamutov a ostatne prisery sveta a preto sa z nas vyvinuli masozravci.

mackousko007

jaaaa1: A ryba neni maso? Ja zjem vsetko mozne a ked pocujem kazde rano ako kohut kikirika hned dostanem chut na kura. Nech ziju zlavy v hypermarketoch.

jjjjj

presne tak, vegan a vegetarian je dost velky rozdiel. na upresnenie:
Vegán je ten, kto nepoužíva ani nekonzumuje živočíšne produkty. Kým vegetariáni nekonzumujú mäso, vegáni odmietajú aj vajcia a mliečne výrobky(nekonzumuje žiadne potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, mlieko, vajíčka, med, živočíšne tuky)), kožu, kožušinu, vlnu, kozmetiku a chemikálie testované na zvieratách.
a moj nazor je taky, ze urcite by som neodporucala prejst na vegetariansku nebodaj vegansku stravu. pozerala som jeden dokument o vegetarianoch, kde sa hovorilo aj o ich naslednych krvnych vysledkoch. kde bezny clovek, ktory sa ale samozrejme stravuje zdravo, ziadne mastne, vyprazane jedla, ale pravdaze, ze aj konzumuje maso ich mal dobre, zato vegetariani ich mali zle. zle hodnoty, nedostaok roznych latok, vitaminov a pod. ziadny extrem nie je dobry, takze s nicim to netreba prehanat. ale rozhodnutie je na kazdom, takze urcite mojim nazorom nechcem nikoho ovplyvnovala, len som opisala ako to vnimam ja.

jaaaa1

co sa tyka masa,nie je az take zdrave a plne vitaminov..urcite sa ti nic nestane,ked ho nebudes jest,maso nie je nenahraditelne a okrem toho,pri spravnej vyzive nebudes mat ziadny problem,ja maso nejem a som uplne zdrava a ked mam chut,tak si dam rybky

zuzka22

tak to som nevedela len som ten nazov chcela skratit a to mi prislo vhodne slovo ale ze je v tom rozdiel tak to som nevedela

aja05

tak problem nebudes mat...ale inac medzi vegetarianstvom a veganstvom je rozdiel :) vegani nejedia ani zivocisne produkty ako napr. vajcia atd