Andulka

Príspevok v téme: Andulka
mnbvcxy

ahojte..viem, že táto téma tu asi nepatrí..ale neviem si rady..mám 3-roky andulku..ktorá bola hravá..aj rozprávala..., ale už asi týždeň je bez záujmu...ani už nerozpráva..neviete mi niekto poradiť, čo s ňou môže byť?? Bola som aj u veterinára..ale ten mi veľmi neporadil..dal mi nejaký prípravok na odčervenie..ale andulka to nechce piť..ďakujem

D...a

Ahoj, to som ja Deria ale zahadom mi zmizol moj nik a neda sa mi nan ani prihlasit. :(
Z takychto sprav mam uzasnu radost, super, len tak dalej! Nemas za co dakovat, ak budes mat problem, kludne napis. Alebo nie, radsej nech je andulka zdrava. :)

devicka

@Deria, veľmi pekne ďakujem. Andulka sa má k svetu. Tá stolica bola čistá voda, ale postupne to bolo lepšie. po 3-4 týždňoch mala už nové chvostové perie :)
Ďakujem eva

Deria

A este, dolezite je, aby bola v teple a mala pokoj, teda ziadny stres. Keby si ista k vet, tiez ju transportuj len v teple. A mala by dostat probiotika.

Deria

Ahoj Evka, je mi luto, ze som ti nemohla skor odpovedat ale nebola som tu niekolko dni. Ako sa ma andulka? Ked ma hnacku, moze to byt choroba alebo len prechodne, napr. zo salatu, ci prilis studenej vody ale to sa zvykne v priebehu dna ci dvoch upravit. Ak to pretrvava, bude nutne ist s nou k vet. Uz som spominala viackrat, ze si treba vsak zistit, kde je najblizsi odbornik na vtactvo, lebo bezny vet jej tazko pomoze. Takze radsej cestovat dalej za dobrym ako ist prvemu za roh, ktory aj tak nezisti, co jej je, lebo nevie urobit vyter z hrvola. Neodborny zakrok by mohol stat andulku zivot.
Uhlie sa moze dat v nudzi a len raz-dva razy. Dlhsie podavanie skodi, lebo uhlie viaze a vylucuje z tela aj mineraly, ktore su pre papuska zivotne dolezite. Ked tvoja andulka straca perie tak pravdepodobne preperuje a vtedy su vtaci nachylni na rozne choroby, lebo ich imunitny system je oslabeny. Potrebuje doplnit vitaminy a mineraly. Cierny caj jej nedavaj, to radsej kamilkovy, riedeny vodou. Napr. moji sa cajov ani nedotknu. Dbaj na to aby pila, lebo ak nie, daj jej radsej vodu, inac moze dehydrovat a uhynut. Aky trus ma, uplne vodovy alebo hustejsi a okolo vodu? Akej farby?
Pozri tu, ci by si ho mohla k niektoremu prirovnat.
www.birds-online.de
Ak hnacka este pretrvava, je najvyssi cas s nou ist. Dufam, ze nie je neskoro.:(

Pipino

Ja neviem, aj môj vták má asi veľké problémy. Včera bol celý biely a dnes je celý modrý???
Môže vtáčik zmeniť farbu z večera do rána???
Musím s ním ísť k veterinárovi:-)
Nemá sa toľko pozerať na fotky v mojom počítači.
Je to len jeho chyba a jeho hriech, isto nie môj:-)))
Come out and play, boy:-)

BESSSTTTJOKE

Žena sa vydala, ale manžel ju bil. Tak sa znovu vydala, ale manžel od nej utiekol. Tak sa znovu vydala, ale jej tretí manžel bol slabý v posteli. Napokon, dala si inzerát do novín: Hľadám muža, ktorý ma nebude biť, neutečie od mňa a nezlyhá v posteli. Na druhý deň, niekto zazvoní na zvonček. Pri dverách sa objaví muž bez rúk a bez nôh. Ahoj, ja som videl tvoj inzerát v novinách, povie muž. Povedz mi niečo viac o Tebe. Nuž, nemám žiadne ruky, tak Ťa nebudem môcť biť. Nemám nohy, tak od Teba nebudem môcť utiecť, povie. A ako mám vedieť, že si dobrý v posteli??? opýta sa ho. On jej na to odpovie: a čo si myslíš, že ako som zazvonil na zvonček???

devicka

dobrý den. poprosím o radu. naša andulka je už 3. den nejaká našuchorená, má hnačky, nespieva. stráca pierka-aj tie väčšie. dala som jej do krmiva čierne uhlie, má tmavý čaj, dávam jej len suchú stravu terz. čo sa mohlo stať? ako jej pomôcť?
ďakujem eva

Deria

Liberta, preto su zle, ze odieraju nozicky.
Papusky si robia pedikuru, to je bezne. Tazko povedat, ci ma tvoj pazuriky dlhe, ked ich nevidim. Vsimla si si, ze by za ne zostal niekde visiet, zavadzaju mu a pod.? Ja mam uz naozaj vela rokov vtaciky ale pazurky maju dlhe iba ti, ktori sa dostali ku mne z malych klietok, kde sedeli na hladkych, ci umelych bidlach, takze si ich nemali kde obrusit. Inac s tym nemam problem, nakolko ti moji skalni maju vsade konare a hlavne vela tych hrubych.

liberta25

Deria, asi je mladucky, ale kupeny z obchodu, nie chovu. cize mi len povedali, ze je mlady a nie su si isti s pohlavim. a mozno je ovela starsi. je iste, ze je on, ma modry nadzobacik aj po dalsich mesiacoch. a ano, pazuriky sa mi zdaju dlhe, sam si ich kuse a ma rad tie pieskove papieriky. tak neviem, preco su vlastne zle???