Hypofunkcia štítnej žľazy a tehotenstvo

Príspevok v téme: Hypofunkcia štítnej žľazy a tehotenstvo
veronika

Ahojte,

chcela by som sa opýtať, keďže som nováčik medzi tými, čo majú hypofunkciu (resp. medzi tými, čo to vedia), či je problém s otehotnením pri tejto chorobe. Počula som, že to môže viesť až k neplodnosti, ale rada by som sa spýtala na vaše názory.
Zaujíma ma napríklad, keďže mi stále "nastavujú" dávku L-Thyroxinu, či je lepšie počkať so skúšaním otehotnieť...

Ďakujem za rady.

RNG

Dnes az na vynimky ma kazdy nedostatok jodu, co je dobre si doplnit.To napravi aj funkciu stitnej zlazy, aj rozne ine problemy, lebo jod sa podiela v tele na hromade roznych hgormonalnych a enzymatickych procesoch. Tj nie len stitna zlaza ho potrebuje, ako su lekari v skolach velmi mylne informavani, ale aj ine procesy v tele. A v sucasnosti je to ovela viac potrebne, kdeze rozne halogeny(chlor, fluor, brom) v nasom prostredi, vode a potravinach jod z tela vytlacaju
Napriklad jedna 5 minutova tepla sprcha doda cez kozu do tela az 2 mg chloru, co vytlaci vyse 7 mg jodu z tela. A potom tvrdia smiesnu a velmi mylnu odporucenu dennu davku jodu z archaickych tabuliek z roku 1948,, ktorych sa dodnes zatate drzia, ze nam staci 150 mikrogramov jodu na den a ze viac je skodlive.
Nuz japonsky priemer prijmu jodu z morskych rastlin pre dospeleho je 13.5 MILIGRAMU a je to najzdravsi a najdlhsie zijuci narod na svete( to mas 132 milion dokazov na potrebu jodu a proti udajnemu predavkovaniu )

palacinka123

presne tak, s otehotnenim by nemal byt problem, skor by hypotyrehoza mohla mat na svedomi poskodenie plodu, nedostatocne vyvinuty plod, pripadne urc.psychomotoricke poruchy..ale ak sa to sleduje a beries hormony tak problemy iste mat nebudes :).. no odporucila by som ti, aby si oboznamila lekara s tym ze sa pokusate o babatko aby zvysil davku L-Thyroxinu

januska666

Ja len ze tiez mam uz roky problem so stitnou zlazou a jej znizenou funkciou a s tehotenstvom som nemala ziaden problem, len pocas tehotenstva som bola viac sledovana inak nic a mam 4.5 mesacnu dcerku zdravu, cipernu a krasnu, narodila sa 10 dni po termine a cele tehotenstvo prebiehalo bez komplikacii

farmaceutka

Rozhodne pockaj, kym budes dobre nastavena na L-Thyroxin. nedostatok hormonov stitnej zlazy velmi nepriaznivo vplyva na vyvijajuci sa plod, preto urcite pockaj.