Koniec PPP- Ako vyzera?

Príspevok v téme: Koniec PPP- Ako vyzera?
skoncujem

Ahojte baby, stale sa tu riesi to, ako vyzera PPP, ako sa zacina, no mna by zaujimalo, ako zistim, ze sa pomaly konci? Ako pridem na to, ze prave som skoncovala s PPP? Ze to nie je len "dobre" obdobie. Uz viackrat som mala pocit, ze je to prec, no myslim, ze som sa vtedy opat zacala zaoberaz celou problematikou natolko, ze som si moje PPP opat navnadila. Nechcem sa sustredit na to, ake to byvava zle, ale na to, ako vyzera zivot po vylieceni sa. Ake s tym mate skusenosti?
Dakujem

ninka.n

koniec PPP podla mna vyzera ako raj... jest co chcem a netrapit sa tym...konecne zacat zit normalny zivot a bavit sa s priatelmi co aj ked pri cipsoch a keksikoch a ani sa nad tym nepozastavit. TO je koniec PPP, to je podla mna raj.

tere

Elsa, presne tak, jedlo nemozeme vylucit zo zivota ako alkohol a drogy. Inac zaujimave ze u mna bol tiez spustacom modeling ked som mala 17 rokov, teraz si myslim ze ako zdrava modelka by som dosiahla v modelingu omnoho vacsie uspechy, takze som si nepomohla, len som si narobila kruhy pod ocami a depresivne stavy :-( Kto by uz chcel depresivnu, vystrasenu modelku, ze? Teraz mam 28 a najhorsie je ze ja sa tej pliagy neviem uplne zbavit, drzi sa ma ako kliest. Hlavne na vianoce ked sa prejem tych dobrot.

elsa

Tere, tak to ti gratulujem k babatku:-). Ja som bola odmalicka velmi chuda, mala som rychle spalovanie, lenze potom som zacala robit modelku a tam to cele svinstvo zacalo. Bolo to peklo, ale dnes sa uz na to pozeram inak. Mne osobne pomohlo liecenie, teda lepsie povedane prvy den v nemocnici, ked som zistila, medzi ake trosky som sa dostala a ze taka ista troska som aj ja. Bohuzial ziadna z mojich vtedajsich kamaratok-splupacientiek sa z toho uplne nedostala. V nemocnici som pribrala 12 kilo, ale nevedela som o tom velmi dlho. Ked ma vazili, vzdy som bola otocena, aby som to nevidela. Doma som sa nevazila asi 4 mesiace. Iba mamina si to kontrolovala. A jedneho dna sa vaha ustalila a mohla som zjest uplne cokolvek, uz nesla hore. Zacala som cvicit, ucit sa na skusky, stresy a vaha isla pomaly dole. Dnes ked som uz cista, vidim okolo seba kamaratky (aj na skole), ktore dlhe roky trpia bulimiou a je mi ich luto. Ony uz ani nechudnu, spalovanie maju extra pomale a musia si dat velky pozor nato, co zjedia.
Doktorka mi raz povedala, ze nad ppp je velmi tazke zvitazit, lebo jedlo potrebujeme k zivotu vsetci. Ale da sa nad tym zvitazit, som zivy priklad, tak vam vsetkym drzim palce, aby ste s tym skoncovali a nasli seba. A mohli si konecne pochutnat na jedle:-).

tere

Elsa tak to je super, pokial to pises uprimne. U mna je uz to problem, ze ja by som nikdy nechcela pribrat, proste sa tak necitim dobre a nepacim sa sama sebe. Teraz mam idealne BMI a budem si ho strazit hadam dokonca zivota. Ja som nikdy nebola podvyzivena, mala som max. 2 kila podvahy, bola som chvalabohu zdrava, lebo som sa zameriavala aj na kvalitne potraviny a striedala som bulimicke obdobia. Povedzme si na rovinu, ze byt tlstou je hadam este nezdravsie ako byt vychudnutou. Poznam obezne zeny, ktore su tak podvyzivene(hypovitaminoza), ze im odisiel cyklus, zostali neplodne a nabaluje sa na ne jedna choroba za druhou. A su to mlade zeny po dvadsiatke. O mne sa neda povedat ze vobec neriesim jedlo, uz aj z toho titulu, ze som tehotna a chcem dat svojmu dietatku maximum, nadalej sa vyhybam "prazdnym" potravinam. Bulimia mi pomohla v tom, ze som vela studovala o zdravom zivotnom style, o potravinach a ze sa vyznam.

elsa

Mala som anorexiu, ktora mi presla do bulimie. Pred 7 rokmi. Dnes som z toho UPLNE vonku a ako to vyzera? Vobec neriesim, co zjem, kedykolvek si dam to, naco mam chut, vracala som odvtedy asi 3x a to naozajstne od zaludka, ziadne prsty a je mi fajn. Musim ale povedat, ze po lieceni som pribrala, lenze ja som s tym do toho isla. Asi po pol roku sa moj metabolizmus vratil do starych casov a zacala som chudnut. Dnes mam normalnu vahu a je mi jedno, ci nepriberiem alebo neschudnem par kil. Viem, ze je to za mnou.

tere

sunshine, podla mna je tiez lepsie pisat to co citime a nie to co od nas ostatni ocakavaju.. Taky alkoholik alebo narkoman sa tiez nemoze vyhlasit za zdraveho, nemoze v sebe popriet problem ktory ma tak hlboko zakotveny v sebe.

tere

Ja praveze mavam obdobia ked je vsetko v absolutnom poriadku a jedlo a moju vahu neriesim vobec, teraz som napr. tehotna ,takze sa tesim z inych veci ako z jedla. Ale som realista, viem ze je to na cely zivot, aj ked uz nemusim trpiet ako predtym a ten kto tvrdi ze nie, je naivny.

usiko

No ahojte, koniec anorexie, y mojej skusenosti vypada takto/ zacnes viac papat a trochu priberat...a pozries sa do zrkadla a povies si - NO A CO- aj tak vyzeram dobre....a priberies este kilo, a tiez sa budes citit dobre....pomaly si budes zvykat papat skoro vsetko, v mensich davkach....a prides na to, ze prestanes mat vycitky z toho, co si zjedla.....