bude alkoholik?

Príspevok v téme: bude alkoholik?
gerda

poradte mi.Mam kamarata.Bol super chlapec,inteligentny...vlastne este taky je,ale pred niekolkými rokmi zacal pit,lebo ho opustila priateľka.Otehotnela,dala mu kopačky a isla na potrat.Je velmi citlivy,nevedel sa s tym zmierit a zacal pit. Potom som ho stretla(poznali sme sa uz v detstve ale dlho nevideli) Nemozem sa zmierit s tym,že sa takto nici. Určite je závislý,nechce si to priznať. Nie je to hlúpy ozran,ale kazdy deň si musi dať aspon poharik,niekedy viac.
CHCEM mu pomôcť, pretoze je to Super chalan,múdry,citlivý.Ale neviem,ako ho motivovať? Vela na mna da,ale sai som neschopná, alebo volím zlý postup??

Poradte, a ak ste mali niekto problem s alkoholom,poradte,čo vam pomohlo začat nieco robiť,liečiť sa alebo ako vas niekto motivoval?

gerda

Mário, ako dlho tieto kontroly musíš absolvovať? Určitý čas je to nevyhnutné, potom ako sa rozhodneš ty?
olo ti "tak zle" tzn.telesne zle alebo psychicky?

MarioFazekas

nie nepovedal.mne bolo tak zle ze som radsej nic nerobil.ale mne sa tam pacilo.ja by som tam chodil kazdy rok.vlastne ja tam chodim kazdy utorok na kontroli.

gerda

Mário,tak to je fakt sila, že si sa tak rozhodol a v súlade s tým aj konal. Možno, keby si bol rozhodnutý, ale plánoval by si liečbu až od ... zajtra, pondelka ... tak by si od toho odišiel. Zrejme to je to, hneď konať, lebo pocity a rozhodnutia alkoholik rýchlo mení.
Mário, nepovedal si si po dni na PH, "čo som to urobil? chcem domov a žiť tak, ako som zvyknutý?"

MarioFazekas

gerda,pohlo to so mnou ale len takym sposobom ze som sa zacal nenavidiet este viac ako som sa dovtedy.ked mi povedali ze mam problem s chlastom ja som len prikivoval ale riesit sa mi ho nechcelo.neviem vam opisat presne ten okamih ked som sa rozhodol ist sa liecit.ja som impulzivny clovek a fakt to moje rozhodnutie bolo take.zobudil som sa s tym ze chcem byt iny a za dve hodinky som bol uz pacientom na Prednej Hore

lu

Pocit šťastia u alkoholika je len zdanlivá, vo vnútri sú nešťasní, lebo oni vedia, že je zle a vidia ako ubližujú, len to nevedia riešiť alebo sa im do toho nechce, tak to znova utišujú chlastom...

gerda

Už som tu,ako vidím, tak som prišla o dobrý rozhovor. Ešte dobre, že si to môžem prečítať.
Nemiluješ ho? Len zo zvyku si s ním? Ja som toho môjho hore spomínaného milovala. Preplakala som noci aj dni, ale jemu som o mojej láske k nemu nepovedala...teda povedala, ale len to, že je mi simpatický, je pekný a milý muž, ale alkohol to všetko nuluje. Zo začiatku sa snažil nepiť,aj priznal problém s alkoholom, ale potom sa celkom zmenil, už sa nesnažil vôbec a rozčuloval sa, že on žiadny problém nemá. A začal mať nevyspytateľné nálady. Keď mi volal, tak sa stalo pravidlom, že len vtedy, keď mal vypité. A poriadne. Pravdu povdiem, keby som ho stretla teraz, nepil by, a videla by som, že jeho osobnosť tým alkoholom nijako neutrpela, neviem, či by som dokázala mať ho ako kamaráta. Buď by som sa mu vyhýbala, alebo by bol z toho bližší vzťah. Človek si dokáže zvyknúť aj na šibenicu, sa hovorí, tak potom sa viem vžiť do toho, že keď nemá inú možnosť, inú výhliadku na lepší vzťah, tak to nemení.
Mário, takže keď ťa povzbudzovali abstinovať iní, nepohlo to s tebou, ale keď si sa rozhodol sám, tak potom si to dokázal dokázať :)
Takže si vedel, že kým si pil, nebol si šťastný? Lebo alkoholik asi je šťastný, kým má alkohol...to ostatné (vzťahy, priateľstvá, rodina, práca, názor druhých na neho...)pre neho-alkoholika, nie je až tak smerodajné, rozhodujúce v pocite šťastia, alebo áno?

MarioFazekas

neviem vam povedat ze co to bolo co ma motivovalo.kazdy alkoholik vie ze ma problem s chlastom.my si to uvedomujeme.asi som chcel byt znova stastny.myslim ze to je to prave co ma motivovalo.a samozrejme som chcel mat uz konecne cistu hlavu.

bimmm

ja neviem,ako som pisala,uz som rezignovala.A asi som si zvykla.Pred synom ma ohromny respekt.Ked pride domov z Anglicka,muz sa tak snazi,ani jednu chybu neurobi.

lu

Takže ty myslíš, že s tou situáciou sa už nedá nič robiť? Keď neprotirečí ani, tak si je asi vedomý, že má problém a že jeho správanie nie je v poriadku...