Aknenormin alebo Roakutan

Príspevok v téme: Aknenormin alebo Roakutan
aojte!!!

aojte seci co ste mali akne alebo mate a uzivali ste tieto lieky cem sa vas tymto opyata ake boli vase najcastesie problemy ??? co vam ten liek sposoboval ale po dobrati to vymizlo alebo aj po dobrati to pretrvava dakujem krasne lebo zacinam uzivat AKNENORMIN cem vediet vase skusenosti a tak dajujeeem pekny vecer

chadwhite

Ahoj
chcel by som sa opýtať či sa môže aknenormin užívať dlhodobo ked pomáha ??? chadwhite@azet.sk diki za odpoved

Trpezlivost

aknenormin a roakutan su vlastne to iste,lekar vam najprv musi urobit krvne testy a az potom urci ci ho mozete uzivat alebo nie nemusite sa nicoho bat ,, kozna mi to predpisala aknenormin,, a povedala mi o moznych ved.ucinkoch,, s licbou som zacal urcila mi 4 kapsuly na den, najprv sa mi vysusili pery po 10 dni som sa trochu vyhadzal(mozny ve.ucinok)ale to preslo, obraz tvare sa zlepsi az po takych 3 a 4 tyzdnoch,to je doba ked liek zacne plne ucinkovat a vyrazky z pred liecby sa zahoja , sprevadzaju to suche popukane pery , vysusena tvar ale ten super pocit stoji za to, musite byt trpezlivy vyrazky nezmiznu za jednu noc

bbelissimma

ahojte ja sa liecim na akne od 16 rokou uzivala som roaccutane 4 roky potom som to vysadila a znova sa mi to vratilo dnes som bola u mojho dermatologa predpisat si znova rpccutane pretp ze som vyskusala us asy vsedko od kremou vodiciek az po ruozne lasery a nic mi nepomohlo jedine tento liek co naozaj nici velmi pecen ale za krasu dam vsedko a dobri pocit

mirkoslavko

beriem AKNENORMIN uz druhy tyzden, zatial badat mierne zlepsenie: menej mastna pplet, mensie, menej caste vyrazky,
a taktiez aj zhorsenie sa prejavilo: strasne suche pery... ale co je to oproti tomu ked som chodieval s pupakovym ksichtikom,..pre krasu treba nieco obetovat :) ;)
////////////

jajky

ja mám tiež problémy s akné asi tak od 13-tich rokov ale to čo som zažila pred rokom, už nikdy nechcem zažiť.z obyčajnej vyrážky som dostala taký zápal na celú polovicu tváre až mi hrozil takmer opuch mozgu.bola som s tým na PN-ke vyše týždna a o obrovskú vyrážku sa mi staral chirurg.znie to šialene, ked poviem že mi jeden sprostý pupák liečil až chirurg v nemocnici, no je to tak a dodnes ked si na to spomeniem, je mi z toho dosť zle.bolo to fakt hrozné.

dokor dr.

Medzi najčastejšie pozorované nežiaduce účinky Roaccutane patrí:
suchosť kože, suchosť slizníc, napr. na perách, nosovej sliznici, sliznici hltana, očí, revezibilný zákal rohovky a intolerancia kontaktných šošoviek.

Poruchy kože
Exantém, pruritus, faciálny erythém a dermatitída, potenie, pyogénny granulóm, paronychie, dystrofie nechtov, zvýšená tvorba granulačného tkaniva, trvalé rednutie vlasov, reverzibilná alopécia, acne fulminans, hirsutizmus, hyperpigmentácia a fotosenzitivita, fotoalergické reakcie, fragilita (priesvitnosť, krehkosť) kože.

Poruchy muskulo-skeletálneho systému
Myalgia (bolesť svalov) s alebo bez zvýšenej hladiny sérovej CPK, artralgia
( bolesť kĺbov), hyperostóza, artritída, kalcifikácia ligamentov a šliach, iné tendinitídy.

Poruchy centrálneho nervového systému a psychiatrické poruchy:
Behaviorálne poruchy, depresia, bolesti hlavy, zvyšovanie intrakraniálneho tlaku, záchvaty.

Zmyslové poruchy:
Ojedinelé vizuálne poruchy, fotofóbia, poruchy adaptácie na tmu ( znížené videnie na tmu), ojedinele poruchy vnímania farieb ( reverzibilné až trvalé), poruchy sluchového vnímania

Poruchy gastointestinálneho systému
Nauzea, zápalové ochorenia čreva ( kolitída, ileitída), ojedinele hemorágie.
U pacientov liečených liekom Roaccutane s vysokou hladinou triglyceridov existuje riziko vyvíjajúcej sa pankreatitídy. Ojedinele sa pozorovali prípady fatálnej pankreatitídy!

Poruchy pečene a žlčového systému
Prechodné a reverzibilné zvýšenie pečeňových transamináz, ojedinelé prípady hepatitídy.V niekoľkých prípadoch bolo nevyhnutné dávku redukovať alebo ukončiť terapiu liekom Roaccutane.

Poruchy respiračného systému
Ojedinele bronchospazmus, respiračné poruchy u pacientov s predispozíciou astmy.

Poruchy hemopoetického systému
Zníženie počtu leukocytov, zmeny parametrov erytrocytov, zvýšená sedimentácia, zníženie alebo zvýšenie počtu trombocytov.

Laboratórne parametre
Zvýšenie sérovej hladiny triglyceridov a cholesterolu, zníženie hladiny HDL, hyperurikémia. Ojedinele prípady zvýšenia hladiny cukru v krvi, nové prípady diabetu .

Poruchy resistentné mechanizmu
Lokálne alebo systémové infekcie vzhľadom na gram-pozitívne mikroorganizmy( Staphylococcus aureus).

Zmiešané reakcie
Lymfadenopatia, hematúria, proteínúria, vaskulitídy ( napr. Wegenerova granulomatóza), alergické vaskulitídy, alergické reakcie, systémová hypersenzitivita, glomerulonefritída.

Interakcie
Počas liečby liekom Roaccutane sa nesmie súčasne užívať vitamín A, pretože môže dôjsť ku zvýrazneniu symptómov hypervitaminózy A.
Zriedkavo sa vyskytli prípady intrakraniálnej hypertenzie.Z uvedeného dôvodu je nutné vyhnúť sa terapii tetracyklínmi

Špeciálne upozornenie
Odporúča sa kontrolovať klinicky významné zvýšenie hladiny sérových triglyceridov, pretože hladiny nad 800 mg/dl môžu niekedy súvisieť s akútnou pankreatitídou, ktorá môže byť v niektorých prípadoch fatálna.

Pred liečbou, jeden mesiac po zahájení liečby a následne, v trojmesačných intrevaloch je potrebné kontrolovať pečeňové funkcie. Bolo pozorované prechodné a reverzibilné zvýšenie pečeňových transamináz.

Počas terapie liekom Roaccutane sa ojedinele vyskytli depresie, psychotické symptómy, samovražedné pokusy a samovraždy. je potrebné venovať zvýšenú pozornosť pacientom s predispozíciou depresie, u všetkých pacientov sledovať príznaky depresie.

Kostné zmeny, zahŕňajúce predčasné uzavretie epifýzy sa pozorovali po niekoľkých rokoch po podávaní vysokých dávok v terapii porúch keratinizácie. Preto je potrebné zvážiť pomer rizika a úžitku terapie u každého pacienta.
Počas terapie sa vyskytla myalgia a atralgia, ktorá súvisela s redukovanou toleranciou na prudké cvičenie . Ojedinele sa pozorovalo zvýšenie hodnôt CPK u pacientov liečených liekom Roaccutane, u ktorých bola pozorovaná prudká fyzická aktivita.
Prípravky obsahujúce mikrodávky progesterónu ( minitablety) môžu mať nedostatočný antikoncepčný účinok počas liečby liekom Roaccutane.

Neodporúča sa epilácia voskom u pacientov liečených liekom Roaccutane po dobu najmenej 5-6 mesiacov z dôvodu možného rizika zjazvenia alebo dermatitídy.

Počas liečby prípravkom Roaccutane a v zriedkavých prípadoch aj po ukončení terapie sa u pacientov opísali mnohé prípady zhoršeného videnia v tme . Vzhľadom na rýchly nástup tohto nežiaduceho účinku u niektorých liečených osôb je potrebné pacientov informovať o možnosti vzniku tohto problému a o potrebnej opatrnosti pri vedení motorového vozidla v tme.
Suchosť očí, zákal rohovky, zhoršenie videnia v tme a keratitída sa zvyčajne upravia po ukončení terapie. U pacientov s prejavmi suchosti očí existuje možnosť výskytu keratitídy, a preto je nutné ich monitorovať. U pacientov s vizuálnymi poruchami by oftalmológ mal zvážiť prerušenie alebo ukončenie terapie liekom Roaccutane.
Zriedkavo sa opísali prípady výskytu pseudotumor cerebri, pričom v niektorých prípadoch sa jednalo o kombinovanú liečbu s tetracyklínmi .
Podávanie lieku Roaccutane súviselo so zápalovými ochoreniami čriev
( zahŕňajúce regionálnu ileitídu) u pacientov, u ktorých sa predtým nevyskytli intestinálne poruchy. U pacientov s vážnou ( hemoragickou) hnačkou by sa terapia liekom Roaccutane mala ukončiť okamžite.
Zriedkavo sa vyskytli anafylaktické reakcie po predchádzajúcej lokálnej expozícii retinoidmi. Zriedkavo sa opísali kožné alergické reakcie. Boli opísané vážne prípady alergickej vaskulitídy, často s purpurou ( podliatiny a červené škvrny) končatín a extrakutánne postihnutia. Ťažké alergické reakcie si vyžadujú ukončenie terapie a starostlivé monitorovanie.

Upozornenia pre špeciálne skupiny pacientov
U vysoko rizikových pacientov (s diabetom, obezitou, alkoholikov, s poruchami lipidového metabolizmu) liečených liekom Roaccutane, sa odporúča častejšia kontrola hladiny sérových lipidov (a glykémie.
Pri známom diabete alebo podozrení na diabetes sa odporúča častejšie stanovenie glykémie. Počas liečby týmto prípravkom sa opísali vyššie hodnoty glykémie nalačno a vyskytli nové prípady diabetu.

Tehotenstvo a laktácia (dojčiace matky)
Izotretinoín je vysoko teratogénny. Počas perorálnej liečby izotretinoínom v ľubovoľných dávkach aj napriek krátkemu obdobiu existuje extrémne vysoké riziko narodenia malformovaného plodu. Je možné, že budú postihnuté všetky vystavené plody.

· Musí byť upozornená na možnosť zlyhania antikoncepcie.
· Musí potvrdiť, že pochopila všetky upozornenia týkajúce sa liečby liekom Roaccutane.
· Musí byť schopná dodržiavať povinné antikoncepčné opatrenia
· 11 dní pred začatím liečby musí mať negatívny výsledok testu na tehotenstvo. Odporúča sa opakovanie uvedeného testu v mesačných intervaloch.
· Musí používať účinnú antikoncepciu bez prerušenia jeden mesiac pred zahájením liečby liekom Roaccutane, počas liečby a jeden mesiac po ukončení liečby

Dokonca ženám, ktoré normálne nepoužívajú antikoncepciu kvôli anamnéze neplodnosti ( okrem prípadov hysterektómie) alebo potvrdzujú absenciu sexuálnej aktivity, musia používať efektívnu antikoncepciu, kým užívajú tretinoín podľa horeuvedených odporúčaní.

V prípade, že napriek uvedeným upozorneniam dôjde k otehotneniu počas liečby liekom Roaccutane alebo mesiac po jej skončení, existuje veľké riziko vzniku ťažkej malformácie plodu (postihujúcej najmä centrálny nervový systém, srdce a veľké cievy). Okrem toho existuje vysoké riziko spontánneho potratu. Ak dôjde k otehotneniu, lekár a pacientka by sa mali porozprávať o vhodnosti pokračovania tehotenstva.

zuzusa

Možno to kazí pečeň, ale akné kazí psychický stav a to velmi. Ja mám osobne dosť silné akné ostávajú mi po ňom flaky na tvári. Takže tí čo majú slabé akné a hovoria že tieto lieky kazia pečeň nevedia čo to je vísť na ulicu s takouto tvárou. Ked som mala 16 som išla kožnej ale tá ma len poslala preč že to je puberta nech si na to niečo kúpim. Teras mám 24 našla som si novú kožnú a tá mi konečne s tou tvárou niečo robí. Som jej velmi vďačná aspoň za to že jedná so mnou ako s človekom.

farmár

Zdravím....Ja som pred 6 rokmy užíval Roakutan a pomohlo mi na asi 3 roky.Nemal som problém s akné ale od vtedy sa mi strasne sušia pery až do červena.Vyzeám ako kebysom si ružoval pery.no čo sa dá robiť.Odyšli mi s chrbta aj s tváre akne.Ale zase mám na tváry a robia sa mi aj miesta po nich.Tak si idem vypisať ešte raz lebo sa to nedá takto vydržať.Akné mi zobralo kus zo života !!! Kazí to pečen ,ale teraz čo nekazí

vikuska

Teda ani mne nepomohol akurát som sa šúpala a praskali mi do krvi pery ale akné sa tvorilo ďalej. Kámoške to na chvílu pomohlo ale ako ho prestala užívať do pol roka mala horšie akné ako predtým. Čítala som o vedľajších účinkoch a súhlasím s caroline. Keby som vedela tak to určite neužívam. To nevidíte teraz ale po čase, rozhádže celý organizmus a hormony.