Znaková reč pre batoľatá Baby Signs/R/

elika

urcite to doporucujem kazdemu, kto ma male dietatko. je to super pocit rozumiet svojmu dietatu aj ine veci ako len kedy chce jest, spat a pod. takto vam moze povedat napr. o zvieratkach, knizkach, jeho radosti, smutku a vselicom inom. Tych 100 prvotnych znakov je uzasna pomocka. sama by som nevedela asi vymysliet tolko znakov. hlavne na to nemam cas. ved preco si kupim knihu a nenapisem si ju sama? su ini, co to vedia lepsie... a ked teraz zistim, ze mi daky znak chyba, uz sa mi lahsie vymysla dalsi, lebo tych 100 je teda riadna inspiracia.

elika

Ahojte, my sme to tiez skusili a je to super. napr. na stranke www.babysigns.cz alebo www.znakovanie.sk najdete vela informacii, je tam aj niekolko znakov. Moja dcerka ma 11 mesiacov a uz vie ukazat asi 10 znakov. je to uzasne, lebo aj ona ma radost z toho, ked mi moze nieco povedat, ukazat....

den

Je to zaujimave....
ALE zase sa chce niekto na tom nabalit!

Preco sa tieto veci nedaju na net, aby si to mohol rodic volne pozriet a nastudovat.
Ja teda niesom ochotna zaplatit za to.Ale rada by som sa to naucila a aj viacdetne by to radi vyskusali, ale peniaze nemaju nazvys.

VIE NIEKTO DAT LINK? KDE BY SA TO DALO FREE STIAHNUT? ALEBO NASTUDOVAT?
Vdaka

ja som nasla toto: www.mybabycantalk.com
Ale stale mi ta stranka pada a ked si chcem pozriet to video, tak je to na porazenie.
Su tie znaky nakreslene a vysvetleny postup niekde na nete?
Budeme povdacne za vsetky rady.

dvorakova eva

Chcela som len upozornit aj na takuto moznost komunikacie, viem ze niektori rodicia, ktori to skusili su nadseni. A ci kurz ano alebo nie si moze rozhodnut kazdy sam.
Na kurz moze prist rodic aj s babetkom

???

Rodic to zvladne aj sam, bez kurzov. Ved mnohi to nevedomky robia, to su vnimavi rodicia. Ale rozsirit si svoje poznatky, to urcite nezaskodi. Treba sa zaujimat, citat a kto chce to urychlit, preco by nemohol ist aj na kurz. Na kurzoch si mamina ktora "otroci" na materskej dovce oddychne, lebo zmeni svoj stereotyp. A niecomu sa nauci. Zaujima ma, ci mozu byt na kurzoch s rodicom pritomne aj malinke babatka?

RNG

Moja vnucka bola od narodenia vedena k posunkovej reci(synova zena ma skoncenu vysoku na posunkovu rec a bola toho nazoru, ze to zlepsi komunikaciu s babatkom) A vnucka uz od 1/2 roka pouzivala rozne posunky na komunikaciu, hoci zacina rozpravat az teraz ako skoro dvojrocna.
Zaroven bola vystavena roznym jazykom, vcitane materskej anglictiny, nasej slovenciny a trochu aj cinstine a spanielcine. Dokonca manzelka jej spieva madarske detske pesnicky.
Niekto by povedal"chuda dieta, bude z toho cele popletene" ale to nijak nevyzera na to.
Co sa deti vedia naucit v takom utlom veku, na to cloveku az rozum zastavuje!
A to su permanentne vedomosti, nie take, ktore dostanu neskor alebo v dospelosti.