moze byt ze celiakia??

Príspevok v téme: moze byt ze celiakia??
ellyy

mam 22 rokov a podozrenie na celiakiu...trva to uz trochu dlhsie ale az teraz sa objavili symptomy v priebehu tyzdna...hnacky, ktore mi nabehli po dni ked som jedla mucne jedlo, unava, vycerpanost, schudnutie,plynatost...chcela by som sa opytat ako prebieha vysetrenie na celiakiu...viem ze krvne cesty...a pocula som ze mi spustia nejaku hadicku do hrdla a dole...a este jedna otazka ako sa u vas prejavila celiakia...???

mimi2345

uz dlhsi cas sa citim velmi slaba,trpim casto plynatostou, mam velmy kazive zuby, som velmi chuda na vysku 170cm mam len 46 kg, casto mavam nauseu pocit na vracanie mohla by to byt celiaka aj ked nemam hnacky????

slzicenka

Celiakia je choroba postihujuca hlavne tenke crevo,pricinou je poskodenie tenkeho creva lepkom(glutenom).Je to choroba na cely zivot,dolezite je po diagnostikovani dodrziavat bezlepkovu dietu.Hlavne priznaky su:hnacka,slabost,chudnutie,plynatost,pocit tlaku v bruchu...Vysetrenie na diagnostika:gastroenterologia,vys.,kolonoskopia,kr vne odbery...(vyrazy,ktorým nerozumies daj si do google,nechce sa mi to rozpisovat)

ellyy

jj uz sa vybavuje lekar...zatial mi mamka dala bezlepkovu dietu...uz asi 4 dni ju mam a zda sa mi ze ovela lepsie...uz ma neprehana ani nic...zacala som jest vela zeleniny a ovocia a castejsie ale zatial som nic nepribrala a ma to stve...:-(

marisssa

presne, ako vravi rolnicka, nie je to nic hrozne. su aj ovela neprijemnejsie vysetrenia si myslim.. a nedavno bol o tom dokument na dvojke s M.Bubanom..

rolnicka

Ahoj.
Jednoznacne bez na gastroskopiu. Ja som mala nieco podobne, ale mne zistili, ze mam intoleranciu na laktozu + Helico. Nastastie celiakia sa nepotvrdila.
Vysetrenie je neprijemne, ale nic nezvladnutelne.

marisssa

no u mna sa prejavila v 9tom mesiaci, velke brucho nafuknute, chude ruky aj nohy. hnacka, vracanie a stale som chudla..dlho nevedeli prist na to, co mi je..tiez mam 22r a mam to cely zivot!
no gastrofibroskopia je to vysetrenie, zavedu ti taku sondu,hadicku do tenkeho creva a "odstipnu" kusocek na testy.najprv ti vsak umrtvia hrdlo,co je podla mna nahorsie,ale da sa to vydrzat. ja som to podstupila uz asi 5krat, tak je to uz zvyk:-)