Psychiatricke lieky: antidepresiva, neuroleptika, atd

Príspevok v téme: Psychiatricke lieky: antidepresiva, neuroleptika, atd
carmenka

Robim si taky prieskum.Ako reagujete na psychiatricke lieky? Ja aj s mojou kamoskou sme postrehli, ze po dlhsej dobe, mame problemy s pletou, kozou...mam pocit ze tieto lieky sposobuju vyrazky az vredy, ze takto si razia cestu na povrch...dokonca,ked som si do googla zadala akne, vyhodilo mi ze prave antidepresiva mozu podporovat ich vznik. Mne osobne to zacalo zneprijemnovat zivot, z depiek som sa dostala a teraz zacinam mat depky z tohoto. Rada by som vedela ake mate skusenosti VY! VDAKA! Predpokladam, ze to bude individulne, ale nakolko my sme predtym taketo problemy nemali, nieco na tom bude.

narinaless

Ahojte.Dnes som po prvýkrát na tejto stránke.CHcela by som sa poradiť a spýtať,či niekto bral Magrilan je to AD, a ešte Questax,je to antipsychotikum.Od jedného z týchto dvoch som pribrala,no neviem z ktorého.Questax beriem 50mg večer a Magrilan 40mg denne.Ďakujem vopred za cenné rady, a ak budem vedieť,poradím aj ja.Ahojte

monica gazpio

Ahoj Ute, tak začala som brať najprv polovicu tablety, myslím, že polovicu som brala asi tak 2 mesiace, potom jednu celú. Okrem toho lieku som už nebrala žiaden. Beriem ho na nediferencovanú schizofréniu. (T.j. dg. F 20.3) P.S. Prepáč, že Ti odpisujem až tak neskoro. Dlho som na tejto stránke nebola.

ShaulaThalit

antidepresiva a psychiatricke lieky v nietorych pripadoch mozu sposobovat problemy s kozou... ale to je len ak ti nesadnu...a ak ti nesadnu, treba ich vymenit... ja som takto musela vymienat troje antidepresiva...

Ute

Otázka pre monica gazpio:

Veľmi by ma zaujímalo, na akú indikáciu beriete, resp. ste brali Abilify? Je to na depresie, úzkostné stavy alebo iné psychické ochorenie?

Ak sa pamätáte, ako ste ho začali užívať, aké množstvo a koľkokrát denne a či samotné alebo s nejakým ďalším liekom? Za ako dlho Vám to zabralo?

Som zúfalá, lebo trpím už skoro 4 roky na depresie a úzkostné stavy. Vyskúšala som už veľa antidepresív, ktoré som buď neznášala, resp. mi nepomohli. Raz na 3 mesiace mi zázračne pomohol Solian v dávke 2x 50 mg,myslím že aj na 2. deň, ale potom účinok pominul a viac mi to nepomohlo.

Teraz 3. deň beriem 2 x O,5 mg Rispenu (Risperidol), ale je mi nanič.

Veľmi Vás prosím o odpoveď na moje otázky na moju mailovu adresu: evabi@centrum.sk

Ak ma aj iný nejakú povzbudivú alebo akúkoľvek radu,budem vďačná za každú odpoveď sa moju mailovu adresu.

Vopred ďakujem.

ahojka

Ahojte, pleť mi ostala taká ako stále. Ale pribrala som 12 kíl. Vraj,že to nie je priamo z liekov, že to môj organizmus potreboval lebo som bola veľmi chudá. No neviem, ja to pripisujem k liekom. Takže také moje skúsenosti s AD.

carmenka

no leila urcite nikdy neznizuj lieky bez porady so psychiatrickou! az ked bude tvoj stav dlhsie stabilizovany, vtedy sa o to mozes pokusit a mozne to urcite je! len treba vyckat, myslim, ze raz sa ti to urcite podari

carmenka

cat ani ja som nemala pat rokov problemy, brala som AD a vsetko bolo ok, az teraz mi dokafrali organizmus, zevraj bolo potrebne vyskusat, ktory liek ako sadne, no neviem, kazdopadne verim, ze sa to spravi:)

cat

carmenka:ja radsej s liekmi neexperimentujem,to nieje v mojej moci a zas to nemam az tak hrozne s pletou, teda dufam, aj dufam,ze sa to casom strati.

leila

skusila som si znizit davku asi pred polrokom alebo davnajsie na 1mg vecer a asi dalsie 3-4mesiace sa nedialo vobec nic ako keby mi to nechybalo a co prislo potom..zacala som mat hroznu paranoju ked som sla sama po ulici za tmy hrala som nahanacku sama so sebou to tazko vysvetlit ale viem ze to bol az chorobny strach nebol zdravy lebo viem ako som sa bala ked som bola zdrava a ako som sa bala teraz po znizeni tej davky a to nie je vsetko este som velmi trpela takymi pocitmi ze som sla po ulici proste hocikde ked som sla tak ako som sa tak pozerala a vnimala okolity svet tak zrazu sa mi zrak ako keby zastavil na jednej veci a prisla mi strasne taka zvlastna a v tej chvili mi prislo tak luto proste tak mi stislo srdce ako ked vsetko co mas stracas a pritom blbost, boli to len iluzie.. tak som to hned povedala psychiatricke ze som si znizila davku ona mi povedala ze som to nemala robit a hned si ju mam dat naspat a odkedy som si dala naspat 2mg vecer tak zrazu to vsetko zmizlo nie celkom ale asi zo 70% ano