Interrupcia

Príspevok v téme: Interrupcia
majka_

Chcela by som vas poprosit o pomoc. Tema mojej bakalarskej prace je Interrupcia. Mala by som tam napisat aj faktory, ktore zenu nutia podstupit interrupciu a aj to, co tie zeny skutocne uprimne citia, ked tu interrupciu podstupuju alebo ako sa citia uprimne po nej. Prosim vas, aby ste napisali svoje nazory, osobne skusenosti a ak chcete, tak aj to, ci ste tu interrupciu podstupili a preco.

eduard

Prepac, ale ja tu hovorim hlavne o zenach s podobnym postojom ako: "Podstupila som interrupciu tri krat v zivote a nelutujem, keby bolo treba znova, nevahala by som". Stretol som sa uz aj s takymto postojom. Je sice pravda ze o pocitoch po imterrupcii viem prd, podobne ako aj zeny ktore ju v zivote nepodstupili, aj ked tema je o inom, nedalo mi nevyjadrit svoj nazor aj z opacneho konca. Viem o skodlivych ucinkkoch HAK, viem ze je to svinstvo, moja manzelka nikdy nebola nutena z mojej starny ju uzivat. Len som to nacsrtol ako jednu z moznosti ako sa chranit pred nezelanym pocatim. A okrem toho je HAK bohuzial dost popularna, tak preto.. A ak mile zienky neviete tak mate plodne aj neplodne dni, tak sa zacnite trosku aj podla toho orientovat.

katrinka

Eduard, Tvoj nazor Ti nikto neberie, ale zial si uplne vedla. Ja zas nepochopim muzov, ktori nutia zenu uzivat HAK (pretoze je to fakt hnusne svinstvo) vyslovene zo svojej pohodlnosti a sebeckosti, lebo vraj s kondomom to nie je ono. To ze ohrozuju zdravie zeny je teda podla teba v poriadku...Po druhe, aj take escapelle moze zlyhat a zase len je to svinstvo, ktore ale muza samozrejme opat neohrozuje, takze naco sa tym vobec zaoberat, ze? A po tretie, myslim si, ze muzi by sa do tejto debaty nemali vobec zapajat, lebo podla mna s prepacenim prd makovy vedia, o com cela interrupcia (vratane pocitov) je!!! Tiez som ju podstupila-zo zdravotnych dovodov a poiem Ti mily Eduard, bolo mi z toho vsetkeho na grc, aj zo seba, ale som naozaj taka sebecka, ked som kvoli tomu nechcela riskovat svoj zivot, zivot dietata a mozno aj zivot mojho partnera? Je i uplne jedno ako vyzeram v Tvojich ociach a ociach Tebe podobnych, bolo to moje rozhodnutie, s ktorym sa musim vysporiadat sama a druhych do toho absolutne nic nie je. Ty by si takym zenam ruky a nohy odrezal a prial im pomalu smrt, ale pri vsetkej ucte, som stastna, ze zijem a ze este urcite budem mat zdrave krasne deti...

kla.ra

a edurad, ta kocka co napisala tuto otazku sa nepytala na nazor muza co to odsudzuje, ale pise bakalarku a chce odpovede zien..ake maju dovody pre nu, preco to spravili a tak a ako sa potom citili...tak neodcudzuj tu, "nerez nohy a ruky" ako si to napisal..

kla.ra

ziadna antikoncepcia nie je 100percentna...cize eduard, 100percentny je len celibat, takze ked nechcem babo a nemozem ist potom na interupciu tak nemam ani sexovat ak by nieco zlyhalo...a poviem ti ze po svete chodi vela MAMICIEK, ktore si pocitali plodne a neplodne dni, sexovali s kondomom, vnutromaternicovym telieskom, parmatexom alebo prerusovanou sulozou...

kla.ra

eduard si nejaky podrazdeny...osobne si myslim, ze na babo budem mat viac casu, ked popri nom nebudem musiet aj pracovat a aj studovat...ci vsetko nechavas na manzelku? ved po studiu si to babo ovela viac vychutnam a budem spokojnejsia, ked budem vediet ze mam kvalitnu pracu s ktorou ho uzivim...

eduard

Hak posobi zle na pecen? A interrupcia je o.k. ved je v celku zdravotne neskodna vsak? A co tak uzivat Hak "situ na mieru" zeny? A odkial si si vycucala ze ja si vysku nerobim, ty musis byt nejaka Sibila ci co, len tak si tu vyvadzas zavery z brucha? Studujem externe a popritom chodim do prace ako normalny clovek. Este mam pred sebou dva roky a poviem ti ze sa mi uci fantasticky, preto ze som stastny clovek. A kto urcil tu chronologiu, ze najprv vyska, potom dieta? Ty? Alebo nejaky na hlavu postaveny system?

barbinka

ja súhlasím vo všetkom s eduardom a pre teba klarka, že existujú aj iné druhy ochrany, nie len antikoncepcia.

eduard

Dfgh, pred ludmi ako si ty by som sa kludne aj poklonil. Tiez ti zelam vsetko dobre a aby Vam deticky robili radost a prinasali svetlo do vasich zivotov :-)

kla.ra

ja som ti nepovedala ze si plemeno psa, ale niektori ludia chcu vystudovat vysoku skolu a potom si zalozit rodinu a najlepsie roky zivota nechcu stravit v celibate...a sam uznas, ze s babom sa zle uci na skusky na vysoku...a HAK je velmi skodliva na pecen, sposobuje trombozu, a ostatne metody tiez mozu obac zlyhat..