Manžel vs. milenec

Príspevok v téme: Manžel vs. milenec
nellya

Som vydatá len pár mesiacov po niekoľkých rokoch prežitých v spoločnom spolužití ...brali sme sa samozrejme z lásky,žiadne bábo neni na ceste...ale začnem...no môj manžel je veľmi dobrý manžel,inteligentý,ale hlavne rozumný,zabezpečuje našu spoločnú budúcnosť,pracuje v zahraničí na 10dňové turnusy,je veľmi pozorný ,síce je dosť žiarlivý, ufrflaný a niekedy ked sa nahneva,tak moc nevybera slová...ale čo je horšie,tak je chyba vo mne...mne sa už počas nášho chodenia páčil jeho kamarát...nieže páčil,aby to nevyznelo sentimentálne,ale proste som bola vždy z neho hotová,tie jeho oči,dalo sa s nim porozprávať....a všetko..len som sa s mojím nerozišla kôlo tomu,že boli kamaráti a skoro najlepší...priťahoval ma dalej...pred dvoma rokmi,pred tým, než odišiel na dva roky preč ten dotyčný,sme boli spolu (nespali sme,len sme sa bozkávali),ale tá vášeň...samozrejme,že nikdy som to pri žiadnom chlapovi nezažila,tak ma ešte nikdy žiaden chlap nikdy nepriťahoval a tobôž nie toľké roky...pred pár mesiacmi sme sa s mojim manželom vzali,aj ked vedel,čo sa pred tými dvoma rokmi stalo,ale už sme to nerozmazavali dalej. Šťastný zaľubený pár sa zrazu zmenil,aspon z mojej strany,ked sa vratil domov,ten dotyčný...všetko sa to vo mne prebudilo,tie pocity...viem,som vydatá,mám ukážkového manžela,šťastie...ale čo dalej?Čo s tým,ked ho vidim?Ako sa netriasť?Ako nemať tie pocity?Ako sa neklepať ked ho vidim?Stale si opakujem...ved som vydatá,ved som šťastná..viem,že to je to čo som vždy chcela,dokonalé manželstvo...ale "on"je už teraz zase tu,a je moc blízko,vidím ho každý deň...ako to mám riešiť?Rozvod?Po pár mesiacoch?Viem,že by som to ľutovala,ale tie pocity...ked sa vidime,mame chut na seba skočit a objimat sa...je to tiež skvelý človek ako moj manžel,dá sa s nim porozprávať...Obidvaja sme sa do seba zalubili a teraz sa z toho už nedá vycúvať...manžela mám rada,ale nieje to to,čo by si zaslúžil, pretože ja ľúbim iného...prenajal si byt, aby som prišla bývať k nemu,začneme odznova.....neviem...dakujem za pekne aj nepekne rady...

mery82

Ahoj Nellya, ja ta v tomto celkom chapem. Niesom sice v tej istej situacii ale v podobnnej... ja som sa s mojim manzelom spoznala ako 17 rocne neskusene dievca. On bol moj prvy a vlastne jediny vztah aky som pred svadbou mala. Brali sme sa ked som bola 20 a on 23. Troska som o tom vsetkom pochybovala ale koli rodine som si to nerozmyslela. Moj manzel je tiez perfektny clovek, velmi spolocensky a kazdy ho ma rad... lenze my dvaja ako par uz niesme taky ako kedysi. po takmer 7 rokoch v manzelstve je vsetko ine. Ja tuzim po takom vztahu ako opisujes ty, ked pritom druhom citis to chvenie, mas chut byt v jeho blizkosti, mate kopec vzajomnych zalub... moje manzelstvo je cista rutina, kedysi sme sa len bozkavali cele hodiny, teraz je vsak sex 10 min. zalezitost. Jeden druheho sme si prestali vazit tak ako kedysi a to ma trapi najviac. Asi je chyba v tom ze sme sa brali prilis mlady a ja som nevidela tie rozdiely co vidim teraz. Takze mam pocit ze on si zasluzi niekoho ineho presne ako aj ja. V tom case ked sme sa mi brali, sa bralo este niekolko znamych, a musim povedat ze nikomu s nich manzelstvo na stasti nepridalo... prave naopak. Je to smutne... Ale tvoj pripad uplne chapem lebo i ked ja nikoho takeho ako ty nemam ale predsa tak trodku po takom vztahu tuzim i ked moj manzel je dobry clovek a nikdo by ma nepozhopol ak by som ho nehala...Vela stastia - akokolvek sa uz v buducnosti rozhodnes...

RNG

nuz ja len tolko:"kto chce sediet na dvoch stolickach odrazu sa moze ocitnut na zadku bez nich"
A " ked ti dost nestaci, viac si nezasluzis".
Ak si nerozhodna, nerob permanentne rozhodnutia ako je manzelstvo.
Zakon ti sice dovoli rozvod, ale neda sa to robit len tak hocikedy a ma to casto dozivotne nasledky.
Ja som zasadne proti zeneniu dusevne nezrelych ludi.

svetlana6

chcela som to vediet preto, ze si myslim, pokial ho tak dobre poznas a k manzelovi uz necitis to co kedysi (pokial to nie je nejaka prechodna kriza), tak by to asi za to stalo. teraz nechcem byt ta zla, co ta navadza na rozvod, ale mas len 22, ide mi o to, ci si vies tvoj zivot s manzelom predstavit aj o 20 rokov. pokial ano, tak sa ho snaz udrzat, a ked nie, tiez som nazoru skoncit to radsej skor ako neskor. keby si mam vybrat, ci rocne manzelstvo alebo napr. nepodarene 10rocne (a spolocne dieta k tomu), vyberiem si urcite to kratke. v tomto veku na teba istotne caka niekde ten pravy. blbe na tom je, ze nikdy nevieme, ci ten pravy a najlepsi nie je ten, pri ktorom sa rano zobudzame. C´est la vie.

nellya

Poznáme sa u zhruba nejakých 10 rokov,stále sme si mali čo povedať a poznáme sa dosť dobre,ale ešte stále viac-menej na takej úrovni ako sa poznajú priatelia,čiže žiadne konkrétne detaily ohľadom svojich životov.Viem,čo ma rád, čo nemá, čo cíti, čo plánuje,ako na čo reaguje v konkrétných situáciách...proste všetko čo potrebujem vedieť...a čo neviem,tak sa ho na to rovno opýtam.Celé hodiny sa rozprávame ako čo by mohlo byť,aké to je a aké to asi bude.Proste poznáme sa dosť.Ale chceme sa spoznať samozrejme že ešte viac z každej stránky...A stojí za to...má aj chyby,ale kto nemá...neviem vážne čo robiť,rozmýšlam nad tým nonstop celé dni,čo by bolo lepšie a čo ak nám to spolu nevyjde a čo manžel...ale zas,ak sa necháme,aj tak sa budeme s priateľom stretávať nechtiac,lebo bývame pri sebe a môže sa to začať raz odznovu...a čo ak je to zas ten pravý...neviem... : (

svetlana6

nellya viem sa vzit do tvojej koze. je to naozaj o tom, ze si mlada a tvoj manzel bol tvoja "prva velka" laska. moj kamarat ma na to taky nazor, ze kazdy sa musi najprv "vyskakat". radsej pred vztahom/manzelstvom ako pocas neho, ale vacsinou ta potreba skutocne pride (skor ci neskor).
mna by ale zaujimalo, nakolko poznas toho chalana, pises, ze je to najlepsi kamarat tvojho manzela, casto ho vidas, poznas ho dobre? pretoze ja priatelovych kamaratov poznam velmi dobre, tzn. keby ma pritahovali, vedela by som posudit ci "by to stalo za to", tzn. viem si predstavit, ako by vyzeral nas vztah aj v buducnosti. nepoznam len ich klady, ale aj minusy. a co ty?

nellya

Nellka, presne si to opísala,naozaj som bola presvedčená, že tie city k nemu sú už dávno preč,ale neboli ako som teraz zistila...Je to tak ako to je...A tu nejde o žiadny sex a erotiku,ale práve o lásku...X-razy sme to už s priateľom rozobrali,že čo bude až bude...názorovo si sadneme,že sa treba lepšie spoznať,nie sa hned hrnúť do niečoho...Manžel niečo tuší a ja nedokážem klamať.Opýtal sa ma a ja som povedala polopravdu.Do detailov som nezachádzala.Povedal,že on ma miluje ale že nech sa rozhodnem sama s kým chcem byť,že on mi v štastí brániť nebude...Bolelo to,počuť tie slová a vidieť tie smutné oči,ktoré si to nezaslúžia...len ja s tým nedokážem nič urobiť...to by som si musela vytrhnúť srdce.A práveže ho cez ružové okuliare nevidím,netreba...on je otvorený všetkému a svoje názory hovorí úprimne,do ničoho ma netlačí...manžel je skvelý chlap,ale nieje to ten,ktorého milujem natoľko,aby som dokázala zabudnúť.Momentálne tomu nechávam čas.

nellka

Zato že ty si to nevieš predstaviť a nechápeš to, tak to neznamená, že to neexistuje, alebo, že je to abnormálne."sa uvedom" je mimochodom výraz na pobavenie:)

xpik

RNG ma pravdu jeho nazor sa zohoduje s mojim !!!ale ozaj nechapem take baby mam rada svojho muza bla bla bla bla a chce skukat s druhim a sa obimat a bla bla bla sa uvedomte baby !!!