Naduvanie v tehotenstve

Príspevok v téme: Naduvanie v tehotenstve
elia

Dobry den, moj problem spociva v tom, ze som tehotna - 5.mes. a mam strasne problemy s travenim a naslednou plynatostou. Zijeme s manzelom v jednej domacnosti a neviem uz ako mam riesit tento problem. Vcera vecer aj v noci ma tak naduvalo, ze kazdych 15 minut manzel v noci otvaral okno, aby sa nezadusil. Ja viem ze je to komicke, ale ja nie som na toto zvyknuta a veci ako prdenie boli tre nas tabu, nerobili sme to nikdy pred sebou, tak ma to trapi aj kvoli nemu :-( On mi chce pomoct tiez, no nevie ako a vcera som uz od zufalstva plakala, lebo som aj bolesti mala. Prosim poradte nejaky babsky recept. Dakujem.

elia

Rng ja nejem viac ako predtym, maternica mi tlaci na zaludok, uz sa mi don nevmesti tolko jedla ako predtym. Zevraj to sposobuju hormony a tlak maternice mi vyvolal aj zlatu zilu aby mi nebolo malo :-(. A vies mi doporucit nejake enzymy dostupne aj v lekarni? Espumisan nepomaha :-( Dakujem pekne.
Flowrik aj moj manzel je velmi tolerantny, hovori mi aby som to v sebe nedrzala, aby som sa vyprdkala, ale urob to ked to smrdi viac ako obvykle. Je to neskutocne.

RNG

V tehotenstve je vyssia spotreba jedla ale telo vytvara na nestastie casto len normalne mnozstvo kyselin a enzymov. Niekedy, hlavne v pripade, ked je jasne ze sa jedna o tieto problemy je dobre si dodat enzymi s kazduym vacsim jedlom, pripadne aj trochu kyselin, kedze traviace problemy zacinaju s kvasenim dokonca hnitim uz v zaludku pre nedostatok kyselin.
Produktu hnitia su toxiny, ktore skodia telu a aj plodu, takze to nie je len zalezitost zapachu ale zdravia.

flowrik

Mila elia, ja mam podobny problem. Som v 5t. tehotenstva a uz dva tyzdne ma neskutocne naduva. Niekedy sa v noci budim na priserne krce v bruchu, dokonca sa nemozem ani pohnut. Manzel je nastastie velmi tolerantny a tvari sa, ze mu to nevadi, skor sa smeje a pomaha mi napr. urobit cajik. Dobry je feniklovy, rascovy alebo od Teekanee Zaludok a creva, niekedy vezmem vecer aj Pangrol, ten vraj zmiernuje naduvanie. Citala som, ze niektore zeny to maju aj pocas celeho tehotenstva:(