Alergia na nikel

RNG

momentqlne navacsim zdrojom niklu, ktory na tom zozname nie je priamo napisany su hydrogenizovane rastlinne oleje, kde nikel,je pouzivany ako katalyzator reakcie miesto niekdajsej ovela drahsej platinovej cerne.

karioll

claritin nikto neberie a ziadny normalny lekar ho nepredpisuje uz aspon 10 rokov
teraz sa dava vyhradne telfast cize fixit

[zruseny12]

...ja som barala ten CLARITIN a aj DCERA/ked jej prisli na alergiu na chlad/
ja som bola po tych tabletach unavena...
tak som ich vymenila za PYCNOGENOL...

RNG

loratadin1 je 10 mg balenie antihistaminika znameho na svete ako Claritin
Kedze nerobi nic ine uzitocne, nez potlaca vyrobu histaminu, da sa nahradit prirodnymi antihistaminikami, ako quercitin, vitamin C a bromelain kombinacia.
Je pravda, ze Claritin ma pomerne velmi malo skodlivych ucinkov
www.rxlist.com
ale nahradne maju hromadu uzitocnych bocnych ucinkov v tele, ako cistenie tela a riedenie krvi pre lepsiu cirkulaciu
Quercitin spruznuje cievy
a hovorit o mnozstve funkcii
vitaminu C v tele, na to by nestacila ani hruba kniha.

RNG

doplnok mineralov co som pouzival obsahuje vsetky mineraly a vitaminy potrebne na kosti, pod menom Bone essentials firmy Swansonvitamins.com. Nakoniec mozes dostat dnes EDTA aj od Swansona, skoro rovnako drahe na tabletku.

RNG

tinulik 225, ked sa do tela stale dostav nikel z tych pokazenych rastlinnych olejov, niekedy dosiahne hladinu, ktora telu vadi a vtedy zacnu tie alergivke reakcie. Ak ho prestanes prijmat, postupne sa ti telo od neho ocisti.
Samozrejme sa to da urychlit chelaciou, napr branim 625 mg kapsul EDTA rano a doplnku mineralov vecer.
Ja som sa cheloval pred rokmi(robim v priemysle s kovami, najma niklom)
EDTA z Wonder Laboratories
www.wonderlabs.com

tinulik225

RNG a to znamená že mám napr. zvýšiť príjem zeleniny a ovocia a vyradiť napr. jedlá do ktorých sa pridávajú oleje a maslá? to by stačilo? a čo sa týka tých chemických napr. kyselina citronová - treba ju užívať? a v akom množstve? a naopak aké minerály by som mala zaradiť do stravy? (ps. beriem teraz zinok + selén, a od alergologičky mám predpísaný Loratadin-1 tbl.denne na alergie)Ďakujem za odpovede, pekný večer:)

Peto T

Chcel by som doplnit, ze kontaktne alergie niekedy zmiernuje aj uzivanie doplnkoveho selenu. Za normalne davky sa povazuje 100-400ug denne. A obligatne, pri alergii je dobrym krokom aj vitamin C.

Samozrejme, alergenom sa treba vyhybat a telo zbytocne neprovokovat.