Alergia na nikel

RNG

odmorenie tela od tazkych kovov ich moze znizit natolko, ze alergie prakticky zaniknu.
Co sa tyka niklu, podstatny zdroj niklu su hydrogenizovane rastlinne oleje a rozne "zdrave" natierky, lebo pri hydrogenizacii oilejov sa pouzivaju dnes niklove katalyzatory, ktore zamoria oleje.
Odmorenie od tazkych kovov je chelaciou, najma ovocne z zeleninove kyseliny, z plodin hlavne vnate rastlin a rozne zelene doplnky(riasy , mlade travy...), specialnu pozornost si zasluhuje cilantro, co je vnat koriandra, niekedy sa nazyva aj cinsky petrzlen, lebo listky vyzeraju podobne. Chut je ale velmi rozdielna a treba si na nu navyknut.
Inac z chemikalii je to kyselina citronova, jablcna, EDTA,DMSA,alfa lipoicka kyselina(ALA), MSM a rozne ine, co sa viazu na kovy a cheluju ich von.
Samozrejme pri tom treba brat aj extra mineraly, lebo chelatory vyberaju z tela aj uzitocne mineraly, nie len tazke kovy.

[zruseny12]

...mna prekvapil ten TOULEN V OLEJI...pretoze niekedy som s nim robiavala v sklade v ELEKTRERNI a bol prisne STRAZENY a do oleja sa pridava pri spracovani?zaujimave...

karioll

alergia na nic sa neda vyliecit!!!!!!

pri alergii na nikel treba davat pozor aj na centy

gombiky sa riesia tak,ze sa nalakuju bezfarebnym lakom zo strany tela

tinulik225

maria ja som tiež alergická - všetky gombíky na rifliach som zašila - našila som zvnútra kúsok látky - je to nenápadné a neodlepuje sa a hlavne už nemám problém:)a niektoré "ozdobné" cvočky som odtiaľ jednoducho vytrhla (samozrejme musíš uvážiť či po nich nezostane diera:)

bordo

ahoj som tiez alergicky na nikel a chcem sa niekoho opitat ako je to s latkami chrom nikel a chrom kobalt
ktore sa pouzivaju v stomatologii.moj zubar ma o tom neinformoval. zubny laborant mi vsak povedal o zlozeni zubnej protezky. ma s tym niekto nejaku skusenost popripade ake su mozne rizika kedze mam silnu alg.reakciu?