Alergia na nikel

RNG

Inac zdroj zamorenia niklom v potravinach su hlavne chemicky spravovane rastlinne oleje(hydrogenizovanem stuzene, rozne rastlinne "maska atd) kde pri hydrogenizacii sa dnes nepouziva ako katalizator reakcie platinova cern ale nikel, ktory sa takto dostava do potravy.

RNG

alergia na nikel sa prejavi obvykle ked je telo uz znacne niklom zamorene.
Odmorovanie chelaciou(EDTA, rastlinne kyseliny, cilantro), kupanim sa v morskej vode alebo absorbentami ako tekute zeolity vynesu nikel a ine kovove zamorenia z tela.
Mastickarenie nepomaha, kozni lekari obvykle nemaju sajnu o odmorovani tela, chelacia nie je metoda vyucovana na medickych fakultach.
EDTA sa pouziva zriedkavo v IV na odmorenie od olova a ortuti, kde treba poznamenat, ze na ortut to nie je velmi ucinne.

zuzicq

haloooooooooooo poradte mi nekto ako si neskrabat brucho, chrbat,ruky....... please nekto mi pomozte ako sa toho aj zbavit

dius

Mam alergiu na nikel uz dlho. Nemohla som sa ani kupat, kazdy den po sprchovani som mala cervene flaky ktore svrbeli po celom tele. Potom sme zacali chodit s manzelom k moru. Ked sme sa vratili zistila som, ze flaky po sprchovani nemam a nic ma nesvrbi. Odvtedy chodime k moru kazdy rok, aj 2 x a alergia sa velmi velmi zmiernila. Nebrala som ziadne lieky

monica

krisstin ja mam aletgiu na nikel tiez:) ale mne nedali lieky len mi povedala,ze sa mam stranit takych veci..Gombik na rifliach si presivam :) lebo som z toho mala kedysi velky ekzem..nasijem tak kus latky a je to :) prelep lepkou..hocicim a bude dobre...

marlenkaaa84

a bola si na alergologii? mne predpisuje doktorka zodac, ktory aj tak neuzivam :))) a som alergicka na nikel aj kobalt, ale objavila som (aj vdaka nejakej diskusii na tejto stranke este cez leto), ze normalne mi niektora bizutka nevadi, co je fakt zaujimave, kupila som si cez mmb nadherne nausnicky za 200sk, som si vravela, ze sa hned zahnisaju usi a predstav si,ze mi nic nerobia..a nerobim nic konkretne pre tu alergiu, ńejak sa sama casom ukludnila..podprsenky si uz kupujem trochu kvalitnejsie, hoci nie znackove a uz mi nevadia ani tie zapinania vzadu a rifle som si spociatku preliepala klasickym leukoplastom a casom to prestalo..tak uvidis casom, mozno sa zlepsi..ale este ma napadlo,ked sa tu spomina ten zel.jacmen,ze je na to dobre aj aloe vera. tak papa

jancecka

ja neviem či som mala alergiu na nikel, ale tiež som mávala s tým kedysi problém, hnisali mi ušné dierky pokiaľ som nemala strieborné alebo zlaté naušnice a od gombíkov na nohaviciach som tiež mala vždy okolo pupka vyrážku, aj okolo spon na opasku ale ja pijem zelený jačmeň, a odvtedy s týmto problémy nemám, avšak začala som ho piť kôli akné a na to mi nepomohol, ale na toto hej, odvtedy konečne môžem nosiť moju oblúbenú bižutku :-)