Vianoce a samota

Príspevok v téme: Vianoce a samota
ilka

Budu to prve Vianoce bez manzela. Odisiel za inou. Budeme so synom sami.
Je mi velmi smutno ked si len spomeniem ako budem pre stedrovecernej modlitbe
plakat, budem sa sice premahat kvoli synovi ale ako sa poznam asi to nezvladnem. Nechcem synovi skazit vianoce, lebo sa na ne tesi, tak touto cestou hladam nejake povzbudenie, liecive slovko. Moze sa ozvat aj niekto kto ma nieco take uz prezite?

co_dodat?

ahojte babenky, no tak sme sa tomu zial nevyhli a vianoce fakt prisli, ale uz sa tesim, ze coskoro bude po nich.. ja mam stale depky zo vsadial vyhravajucich vian. kolied a vsetkych tych napisov a zelani "Stastne a vesele", lebo ani jedno sa ma netyka.. Aj ked - spomeniem si vzdy na deti v 3. svete a viem, ze az taki "nestastni" zas nie sme.. su na tom niektori aj horsie. Doma, ako som pisala pred casom, sa snazim vsetko po starom - upratovat, cistit, vypekat a vyvarat, len keby sme tak este boli vsetci.. :(( (aby to mal kto pojest :)

napiste, ako je to s vami, budem len rada...

majka_

a okrem toho, minuleho roku sme ten stromcek postavili len preto, lebo prisiel ujo aj s tetou na navstevu den pred stedrym dnom, stromcek samozrejme nestal (to co povieme my doma nezavazi, ale rozhoduje vzdy len segra...). ta segra hned otvorila hubu a daco povedala, ze jasne jasne postavime... ta sme postavili. ale keby sa len tak nahodou ujo neozval, ta stromcek nestoji.

a teraz? segra brata nenavidi, lebo si brat povie svoj nazor a to sa protireci s jej debilnymi recami. snazili sme sa s nou vychadzat, ale ziadny zo surodencov s nou nevychadzame. ale je psychicky narusena... a to nevravim len tak, ale je to pravda. proste kona nieco, co si neuvedomuje a potom bude klamat a obracat svoje reci, len aby mala ona pravdu. proste je to salena osoba. uz pojdeme asi prec... ja si to dovolit nemozem, lebo mam malicky prijem a k tomu este mamke prispievam na domacnost, kedze by sme inak neprezili.

pred par dnami sa so mnou nerozpravala, lebo som si aj ja povedala svoj nazor (uz neviem naco), ale preboha sak som slobodny clovek, ktory na ten nazor ma narok. a ako to dopadlo? prisiel na navstevu jej spoluziak zo strednej skoly, co je knaz a tak sa pretvarovala pred nim, hollywoodsky usmev nadhodila na mna, ze "no pod predstavim ta..." preboha... par dni hubu drzi, nerozprava sa a hovorim, ked pride niekto cudzi, ta by ma od samej lasky zozrala... proste je blazniva

majka_

ani si neviete predstavit, aka som rada, ze som nasla tuto temu. nie som sice v situacii, kedy by ma opustil manzel, nie som v situacii, kde by mi zomrel niekto z najblizsej rodiny a bolo by nas pri stole o niekolko menej ludi, ale som v situacii, kedy sa netesim na vianoce a najradsej by som zila uplne iny zivot. aj ked ma neopustil manzel, uz pred 15 rokmi nas opustil otec a odisiel s milenkou (doteraz ich vystriedal niekolko). nie je to nijaky Don Chuan - ma 61 rokov. tato kriza, ze odisiel dolahla na mna, moju mamu a mojich 5 surodencov. nenavidim z duse vianoce a to aj preto, lebo ich segra zacina kazit. uz sa raz stalo, ze kvoli nej sme vecerali bez brata, lebo to odmietol - pohadali sa na stedry den. a tento rok to bude rovnake. brat dokonca teraz vecer odisiel boh vie kam - plakal, zas sa pohadali, lebo segra ma velku papulu a je psychicky chora. psychiatra asi navstevuje, ale je jej to nanic. vonku sa totiz sprava ako svatica, ale doma ako diabol. niekedy mi pripada jak schizorenicka, ale schizofreniu nema. proste si mysli, ze ked prispieva na domacnost, tak tu bude aj rozkazovat. ale zabuda na to, ze vsetci sme uz dospeli a mame svoje zivoty. minuly rok nam znicila vianoce, ked trepla debilnu otazku, ze ci musime vianocny stromcek stavat - ze staci vecera a ist do kostola (je nabozenska fanaticka). tento rok? povedala, ze naco stromcek a darceky, ze staci KOSTOL a KOSTOL a KOSTOL... a ze moze byt i vecera... takze cele vianoce mam dokalicene, nenavidim ich, chcem ist prec, nevladzem uz zit. mam zial len 20 rokov a tak si nemozem vyskakovat a robit sama co chcem (teda sama oslavovat vianoce, lebo na to proste nemam). priatela nemam a keby som aj mala, tak ksa k nemu urcite nenasackujem na vianoce. proste je mi nanic.

janka

No...baby, čas sa blíži, ja som sľúbila, že napíšem....
Mráz namaľoval na okná biely kvet
a vianočný čas opäť prišiel k nám.
Pod bielou perinou spí celý svet
a každý začal veriť rozprávkam.
Nech sa Vám vyplní po čom srdce túži,
radosť a láska vstúpia na váš prah,
prajeme tiež, nech zdravíčko slúži,
žite krásne ako v rozprávkach......

svetlana6

ilka, ja si myslim, ze mne by smutno nebolo (napriek tomu, ze mam vianoce rada) lezat pri mori, ktore ma stale 25 stupnov, slnko pali, asi by som zabudla na to, z esu vobec vianoce :o) to s tou dovolenkou je pravda (vela ludi si moze dovolit vycerpat si ju pocas roka celu). vianocnych ozdob je veeelmi vela krasnych. ani neviem co poradit. mne sa napr. pacia aj take prirodne (slamenne ozdoby, susene kruzky z citronov, pomarancov, jablcok, oriesky, zviazane kusky skorice k tomu...) a velmi rada davam v poslednej dobe na stromcek maslicky z roznych okrasnych stuh.

ilka

Tiez som nadhodila sestre, ze budeme opustene na Vianoce, no ani nezareagovala...ako keby to ani nepocula. Rozhodla som sa ze zacnem uz teraz chodit na nakupy (pod stromcek) a dam si na tom zalezat. A ziadne lutovacky sa! a budem chodit na vianocne trhy so synom, kamaratkami a budeme "fetovat" vonu klobasky, dame si medovinu, cajik, lokse...Poradte mi nejaku vyzdobu na stromcek(mam len taky maly asi 70 cm)este som nebola pozerat co maju pekne.Dufam, ze sa mi to podari zvladnut v pohode:-) Svetlana 6, spominala si exoticku dovolenku - tak po prve uz je problem s dovolenkou(koniec roka) a po druhe asi by som tam bola v ten den este smutnejsia, lebo keby prisiel ten den D a uvedomila by som si ako som daleko z domu, ked maju byt v ten den vsetci doma s rodinou tak by som si asi poplakala(podveedomie by mi urcite sepkalo, ze to je utek). Hmmm, este ze tie vianoce tak skoro zletia jak vlastne vsetko je pominutelne.

ilka

Tiez som nadhodila sestre, ze budeme opustene na Vianoce, no ani nezareagovala...ako keby to ani nepocula. Rozhodla som sa ze zacnem uz teraz chodit na nakupy (pod stromcek) a dam si na tom zalezat. A ziadne lutovacky sa! a budem chodit na vianocne trhy so synom, kamaratkami a budeme "fetovat" vonu klobasky, dame si medovinu, cajik, lokse...Poradte mi nejaku vyzdobu na stromcek(mam len taky maly asi 70 cm)este som nebola pozerat co maju pekne.Dufam, ze sa mi to podari zvladnut v pohode:-) Svetlana 6, spominala si exoticku dovolenku - tak po prve uz je problem s dovolenkou(koniec roka) a po druhe asi by som tam bola v ten den este smutnejsia, lebo keby prisiel ten den D a uvedomila by som si ako som daleko z domu, ked maju byt v ten den vsetci doma s rodinou tak by som si asi poplakala(podveedomie by mi urcite sepkalo, ze to je utek). Hmmm, este ze tie vianoce tak skoro zletia jak vlastne vsetko je pominutelne.

ilka

Tiez som nadhodila sestre, ze budeme opustene na Vianoce, no ani nezareagovala...ako keby to ani nepocula. Rozhodla som sa ze zacnem uz teraz chodit na nakupy (pod stromcek) a dam si na tom zalezat. A ziadne lutovacky sa! a budem chodit na vianocne trhy so synom, kamaratkami a budeme "fetovat" vonu klobasky, dame si medovinu, cajik, lokse...Poradte mi nejaku vyzdobu na stromcek(mam len taky maly asi 70 cm)este som nebola pozerat co maju pekne.Dufam, ze sa mi to podari zvladnut v pohode:-) Svetlana 6, spominala si exoticku dovolenku - tak po prve uz je problem s dovolenkou(koniec roka) a po druhe asi by som tam bola v ten den este smutnejsia, lebo keby prisiel ten den D a uvedomila by som si ako som daleko z domu, ked maju byt v ten den vsetci doma s rodinou tak by som si asi poplakala(podveedomie by mi urcite sepkalo, ze to je utek). Hmmm, este ze tie vianoce tak skoro zletia jak vlastne vsetko je pominutelne.

sunnie

krasne vianoce su ked sa zide komplet cela velka rodina a ma to tu spravnu atmosferu vratane darcekov, kolacikov, krbu, sviecok, stromceka a kopec snehu k tomu.

svetlana6

ale tak som nad tym premyslala, keby som mala ostat na vianoce uplne sama, napriek tomu, ze som Xmasholic, v mimoriadnej situacii by som ich "zrusila" a kupila si nejaky pekny zajazd. exotika ide teraz za take sumy, ze je to hriech nevyuzit :o) (ak teda su financie)