Pol rocny kasel

pišta

Syma, prišlo mi ešte niečo na um.
Na správne fungovanie slizníc je okrem iného potrebný vitamín A, ktorý sa vytvorí z betakaroténu. Tento proces je však pevne spojený s tukmi, ktoré by mali mať prevahu predovšetkým nenasýtených mastných kyselí0n najmä 3-omega. Ku tomu treba pripočítať vitamín E, ako výborný antioxidant, ktorý eliminuje nielen voľné radikály všeobecne, ale striehne aj tuky aby ostali v dobrých chemických väzbách.
Čo s tým?
Mrkva, šťavy z nej, jablko + mrkva, paradajky (samozrejme, v zime s citom), broskyne (sušené, BIO), možno sem-tam prípravok (neviem, syn je malý)…a „dobré“ tuky ku tomu, aspoň cez víkendy – rybí olej., repkový, olivový tiež, lisované za studena…

janík

suchý kašel je pľúcny kašel-môžu to byť len pľúca,častejšie za spoluúčasti obličiek alebo sleziny a pečene-zistiť a liečiť

pišta

Hej, dr. House, nepomôžeš v tom rébuse!?
.
Syma, sorry za "vyhýbavú" odpoveď, nevšimol som si tvoj posledný príspevok, keď som poslal svoj.
Snáď len trošku „vylaďovať“:
- kakao, mlieko časté používanie=možný problém
- na jar, v lete, na jeseň domáce ovocné šťavy (najprv riedené s vodou)
-3x strava v škôlke a škole, nuž, nedá sa porovnať s domácou, ale čo s tým?
- chlebík, jogurt a zapekané jedlá presunúť na skoršie hodiny (ak to ide), potrebujú trochu viac na strávenie
- dať si neustály pozor na maškrty (ale sem-tam, tak ako píšeš, ok)
...
a nakoniec to asi predsa len vyrieši príroda :-)

pišta

Netreba hľadať, veď nájsť skutočbého pôvodcu je aj tak zrejme nemožné.
Ale pomôcť organizmu tak trochu okľukou...

syma

sorry ale este si moje prsty ze som v praci
cukriky je ved je dieta, ale kupujem prevazne sladkosti z hroznového cukru, olovrantuje v skolke aj ranujke a obeduje, ale viem ze biele pecivo v skolke nejedavaju, ale obedy su ako vsade, po prichode domov ovocie, na veceru ako kedy, chlebik, zapekana brokolica, cestoviny, niekedy len jogurt, .....
nasiel si v tom nieco okrem tych obedov

syma

pista - synovi robili, kompletne CT hlavy, sice z ineho dovodu ako je toto, ale dutiny mal ciste a mandle ma tiez v poriadku, nezijeme vo velkom meste, ale pod bielymi karpatmi
mne to bolo vysvetle takto, jeho hrdlo jednoducho takto reaguje, podstupili sme aj alergologicke vysetrenie krvi, a vytery sliznic, nikde nic nenasli

pišta

Možno sa nakoniec netreba venovať priamej liečbe hrdla.
Treba p-o-m-a-l-i-č-k-y prečistiť hrubé a tenké črevo, krv aj lymfu.
Prirodzene.
Dosť výrazne stopnúť najväčších „beťátov“, ktoré im vadia. Najmä u detí sú to sladkosti.
Trošku (viac?) poopraviť výživu.
A nechať plynúť čas., prírodu v nás...
.
Pobavili ste sa?
Alebo trochu zamysleli?
To nechávam na vás.
Tebe, Syma, som chcel napísať svoj názor, ako by som na to išiel, keby som mal takýto problém.

pišta

A možno o to ide.
Imunitný systém má neustále podnety, aby sa zapájal nadmerne do práce. Jeden z takýchto významných, nepriaznivých podnetov je prekyslenie organizmu- Ph-, príliš veľa voľných radikálov.
Biochemické reakcie sú ohrozené.
Imunitný systém to vie a snaží sa zapájať svoje sily práve do toho. V krvi je však príliš málo kyslíka, lymfa je „zaplavené“ dosť veľkým množstvom zbytkov metabolizmu z celého organizmu.
Ale životne dôležité orgány fungujú!
Najprv predsa hynú bojovníci v prvej línii (nemáme aj preto príliš veľké množstvo zničených mandlí, ktoré nakoniec musia ísť von?)
Telo by rado doplnilo chýbajúce rezervy z vitálnych látok. Z tenkého a hrubého čreva ich však môže prichádzať málo. Črevo si tiež sťažuje:
„Ako vám ich dodám, keď ste ma zaskočili antibiotikami a moja flóra je nie je celkom ok?“
.
A tak metabolizmus bunky, z ktorej sa skladajú tkanivá a orgány, je narušený. Málo atnioxidantov, veľa neodvedeného „odpadu“, „narušiteľ“ má živnú pôdu, aby sa usadil a cítil ako-tak dobre.
Choroba naplno neprepukne, ale nie je prítomné ani zdravie..
.
Skoro alergické reakcie synčeka môžu nakoniec poukazovať na to, že imunitný systém nakoniec naozaj nie je Ok. Dokonca, trošku viac v nepohode, ako „obvykle“. Je preťažený.