opustim muza koli svokre

poliewoocka

Moja mamka sa s ockovou maminou, cize mojou babkou ani nestretava, jednoducho si nemaju co povedat, ona je madarka, maminka z Detvy. Od zaciatku bola proti ich vztahu, o mne si myslela, ze nie som ockova dcera. Az ked som sa narodila a ta podobnost bola neuveritelna, ospravedlnila sa jej, aj ked ironickym tonom. Nasi su spolu velmi stastni uz pomaly 20 rokov, ocko chodi ku starkej na navstevu len obcas nakolko si tiez prestali rozumiet(ona-zlozita, strasna povaha). My, vnucata, k nej chodime 2-3x do roka, pricom byvame v rovnakom meste...
nechcela som nejak rozoberat sukromne veci, je mi to luto, ze mame taketo rodinne vztahy, len som chcela poukazat na to, ze sa da zit v stastnom vztahu aj bez svokry, ktora zneprijemnuje zivot a vytvara dusnu atmosferu. Proste ju ignoruj, na navstevy nechodievaj. Neotravuj si zivot. Ak by ta partner nutil, povedz mu, ze sa necitis dobre a nemas rada pretvarku. Moja mamka je rada, lebo ma o jednu starost menej. Ak ta miluje, bude respektovat tvoje rozhodnutie, ak nie, najdi si ineho. Krute, ale fakt.
Drzim palce, daj vediet, ako sa to vyvija...

ddddd

ako si to myslela simona s tým vyjadrovaním...
oni budú na nás kydať, rozprávať veci, že sme nemožné, zle vychovávame svoje deti, všetko zle robíme...
a my si ako necháme po sebe šľapať, budeme sa na nich usmievať a my budeme čušať, nič im nepovieme, a ani o nich sa nebudeme škaredo vyjadrovať... lebo slusnoť nezaškodí.

a my nevesty si strošku slušnosti nezaskúžime?

...

simona ty si asi jasnovidka, že z jedného príspevku, z ktorého pramení veľká zlosť vieš zistiť kto aký ma slovník, a či je hodný ženy.
ako ty vieš aký slovník v skutočnosti používam a ako sa s svojou svokrou rozprávam.

simona

Baby, jedna vec je nevychadzat so svokrou a druha vec pouzivat take vyrazy ako napr v poslednom prispevku. Troska slusnosti nezaskodi, ani aj by som nebola k svojej neveste mila ak by mala taky slovnik.
Maloktora z vas ma tu ozajstny problem ktory prameni len v svokre a nie v nej samej....mas strasny slovnik nehodny zeny, lenuliatko ma stastny zivot a perfekt. manzela a Sasku,blahozelam,prajem vela stastia, noonu lutujem, lebo jej manzel sa zrejme mamicky boji, alebo ma Oidipovsky Komplex, lenpridam vam poskytla mudre rady zo zivota, tak sa drzte

...

lenpridam...
máš pravdu, presne tak.

Poviem vám takú príhodu, čo sa stalo mne. Dcéra mala narodeniny, a ja som jej upiekla tortu. Ale svokrička chcela byť lepšia ako ja, tak aj ona chcela upiecť tortu.
Samozrejme, ja som urobila s maslovou plnkou, čo bolo akože nezdravé, tak ona chcela upiecť akože zdravú ovocnú.

Išla do obchodu, kúpila korpus, nadzigala tam ovocia, zaliala želatínou a navrch postirekala šľahačkou. Akože "upiekla" Nikto to nechcel jesť, lebo nekúpila korpus na sladko, ale na slano.

tak som sa vtedy smiala... že jej to nevyšlo a škodoradostne... aby si to navždy zapamätala.
sama si ju upiekla, tak si ju s prepáčením aj sama zožrala.

lenpridam

Dnes som po rozvode ale doteraz si spominam na svokru. Voci mne nebola agresivna, ale sustavne ma podpichovala za chrbtom pred muzom i pred vlastnymi detmi.(to vam mama nevycisti usi? neupecie?....a zurive ohovaranie pred dospelymi) EX sa stal hlasnou trubou svojej matky proti mne po rozvode. Ako som to riesila? odstahovanie do mojho rodiska, aj ked sme mali byt v meste, kde bola svokra.Nepozyvala som ju, na navstevy, ku nej chodil iba ex s detmi, ziadna komunikacia a pod. Dnes keby keby som musela byt pod jednou strechou, tak zo vsetkeho urobim falosny humor,hrala by som s nou divadlo, rozpravala by som vsade, ze zabuda, (obcas by som jej nieco schovala)robit take male schvalnosti, aby nato neprisla. Vsetko riesit s chladnou arogantnostou, byt jednoducho hnusna bestia. Ved ta predsa nemoze nejaka jezibaba dostat do hrobu. skor naopak. ked sa zacnes na nu "uprimne" usmievat a hlavne pred manzelom, zacnie ju to znutra hlodat, pretoze sa nebude mat ako vyvrsit a zadusi sa vlastnym jedom.

zulik

ked som dnes volala muzovi,ze to jednoducho uz dalej nejde(aj po vcerajsej hadke),ze ja zivot s hadkami nechcem,ze od neho odchadzame atd,asi behom pol hodiny prisiel z prace a vsetko,vsetko sme si vyjasnili.povedal,ze prerusi s nou kontakt len aby nas nestratil.to samozrejme nechcem,chcem len od nej pokoj.nech sa s nou stretava,ale mne nech da pokoj.necitim sa ako vitaz ale som stastna.pri prvej prilezitosti sa stahujeme do ineho mesta.aspom 30km od nej