Spolocne byvanie

Príspevok v téme: Spolocne byvanie
reee

zdravim.mame s priatelkou taky problem.planujeme spolu byvat,nasim snom je rodinny dom.ja mam pozemok,staci ho len postavit,ale tu zacina problem.je vedla pozemku,kde byvaju moji rodicia.nikdy s nimi neboli problemy,neviem coho sa priatelka boji.sice mi vzdy hovori viac dovodov,ale myslim ze najzavaznejsi je ten,ze budu nablizku a bude sa musiet o mna delit.zaplatit vsak dalsi milion za pozemok je uz slucka na krku.aj ked som jej uz vela krat vysvetlil,ze pre mna bude len ona a nikto druhy.uz sa to taha skoro rok niekedy zacinam byt z toho mimo.

zuzak

este by som pridala, ze mamina si dokonca zvykla chodievat za babkou, ked ju nieco trapilo a vzdy sa jej vyrozpravala...nebolo to tak hned od zaciatku ale postupne si vybudovali dobry vztah...:)

zuzak

ja sa pridam aj ked v tejto teme asi nemam moc co robit...ja mam 20, este zijem s rodicmi, byvame v dome, ktory sme postavili na pozemku starych rodicov. Co znamena, ze nasimi susedmi su oni...teda teraz uz len dedko:( Myslim, ze nikdy tam nebol ziadny problem, aj ked nemozem hovorit za maminu, kedze to boli jej svokrovci. Pre nas ako deti to bolo skvele. Aspon ja som to tak pocitovala, aj ked je pravda, ze babka dost casto sledovala co sa u nas deje, ked bolo zhasnute, vedela ze sme niekde prec a hned na druhy den uz vyzvedala...:) Ale co by som dala za to, aby vyzvedala este aj teraz...a napriek tomu, ze byvali hned vedla nas, som asi mesiac pred babkinou smrtou za nou vobec nezasla. Proste uz som ju zivu nevidela potom...ale to uz je mimo temu. Teraz byva vedla nas dedo a myslim, ze je to super, lebo nie je uplne sam...

aj my

aj my riesiem,ako a co...najprv to vyzeralo tiez,ze pri svokre byvat,ale to proste nie je ono,ani keby nas delilo 197653 dviera stien...chapem tvoju priatelku,chce si vsetko zaraidt,podla vas...a keby ste predali ten pozemok a za ie prachykupili iny?

reee

kompromis je,ked dvaja maju konkretne,realne riesenie,podotykam konkretne,z ktoreho potom mozu sklbit jedno spolocne,prijatelne pre obe strany.vynechal som nieco?

deeee

zasa riesenie by tu bolo....za rovnake prchy by sme si mohli kupit aj byt v meste.....ale reee to nechce a ja to respektujem. On vyrastol v dome a paci sa mu to, nevie si predstavit byvat v panelaku. JA by som ale proti tomu nenamietala.
zaujimalo by ma aky maju na to nazor ostatni ludia....my to uz naozaj dlho riesime a tocime sa stale okolo toho isteho. A este aj ta financna kriza nam skrizila cesty, kedze uz urcite nedostaneme dvojmilionovu hypoteku, tak ako sme chceli

reee

takze asi to chce upresnit.momentalne pracujem v zahranici.za par mesiacov sa vraciam domov,ten plat uz nebude tak krasny jak tu.moja priatelka studuje posledny rok.a prvych par rokov bude zarabat desinu mesacne.radi by sme mali casom aj rodinu,takze si neviem predstavit ze splacame o milion naviac.nemoze byt vsetko idealne,niekde treba ubrat,s detmi by som 10 rokov nechcel cakat,nahanat sa zas vo dne v noci za robotou,aby sme prezili je tiez blbe.to sa ani nebudeme vidiet.tak co ma vlastne ma zmysel?tahat sa po podnajmoch a vytesovat sa,ze nikoho nemame na ociach?