Spolocne byvanie

Príspevok v téme: Spolocne byvanie
reee

zdravim.mame s priatelkou taky problem.planujeme spolu byvat,nasim snom je rodinny dom.ja mam pozemok,staci ho len postavit,ale tu zacina problem.je vedla pozemku,kde byvaju moji rodicia.nikdy s nimi neboli problemy,neviem coho sa priatelka boji.sice mi vzdy hovori viac dovodov,ale myslim ze najzavaznejsi je ten,ze budu nablizku a bude sa musiet o mna delit.zaplatit vsak dalsi milion za pozemok je uz slucka na krku.aj ked som jej uz vela krat vysvetlil,ze pre mna bude len ona a nikto druhy.uz sa to taha skoro rok niekedy zacinam byt z toho mimo.

dd

deee, s tymi spojmi Ta tiez uplne chapem..my sme rok byvali na striedacku u mojich rodicov(cca 27km od mesta, kde robi a studuje manzel) a u svokrovcov v ich dome(cca 13km od mesta..).ked sme byvali u mojich rodicov, bolo mme lepsie, mal mi kto pomoct s malou, nemusela som sa o vsetko starat, ale manzel denne zabil 2hodiny cestovanim do a z mesta preplnenymi busmi, ktore nikdy nesli nacas(bud skor - to ho slo roztrhnut, ked zmeskal a na dalsi musel cakat min.hodinu, alebo neskor - to zase musel cakat a trcat na zastavke..) a vidali sme ho v podstate len od podvecera,alebo vecera, podla toho kedy prisiel domov..ked sme zase byvali u svokrovcov v dome, to bolo blizsie, aj busy chodili castejsie, ale stale z toho mal nervy..teraz byvame v meste, chodi tu este stale do skoly aj do prace,ma to vela vyhod a urcite sme s manzelom castejsie, hlavne dcerka..aj zivit tie auta tiez nie je jednoduche..to tiez verim..my mame v podstate tri :D, ale z toho dve su nepojazdne(drzime ich pre zrekonstruovanie do povodneho stavu ako zberatelske kusy :)).akurat to tretie je pojazdne a to vyuzivame, no nie je to ziadne nove faro :).

lenuliatko

skuste najst nejaky kompromis.neda sa to?ale tak ci tak nejaku obet priniest budete musiet asi ked sa neviete dohodnut

deeee

caute, som reee-ho prietelka. Tak napisem sem aj dalsie dovody, preco tam nechcem byvat. Prvy je dialka.Obaja chceme robit v Bratislave a dochadzat do nej okolo 50 km kazdy den nie je idealne riesenie.Ale zasa hcapem, ze cim chceme byt blizsie k BA, tym viac penazi vyhodime za pozemok. Dalsia vec je, ze spoje do BA su odtial dost slabe a zivit dve auta tiez nie je najlacnejsie. Dalsia vec je, ze ja som vyrastala v malom meste, a teraz sa bojim ist do dediny s 500 obyvatelmi (ree prosim upresni to), kde okrem krcmi nic nie je. Keby tu bol len jeden z tychto problemov, tak nic nepoviem, ale pre mna je uz toto dost vela

lenuliatko

ja suhlasim s dd.je to rpesne tak.najprv slubia ze sa do nicoho miesta nebudu nebudu sa starat do byvania do yvchovy vasich deti neskor ale potom je to uplne naopak.mal by si ju chapat ze ma strach lebo to nie je vzdy prijemne byvat so svokrovcami.nemozte najst ine riesenie?nejake lepsie?

reee

jasne verim ti,ale mladym robia peklo,ak to oni dovolia.tiez nechcem ,aby sa nam hocikto miesal do zivota,ci uz ide o mojich rodicov,ci niekoho ineho.a to som svojim rodicom vysvetlil,mam pocit ,ze to pochopili.beru to v pohode a nikdy tam ani nebol naznak,ze sa mi chcu riesit vztah.urcite by bolo najlepsie uplne zvlast,ale jednoducho to potom neutiahneme

dd

poznas to urcite sam:mladym ludom je najlepsie, ked su sami..verim tomu, ze aj keby Tvoja priatelka bola s Tvojou mamkou dobra kamaratka, aj tak by nechcela byvat hned vedla svojej svokry..je vela takych pripadov, ze svokry sa zmenili na harpie a robili mladym zo zivota peklo..proti mne tiez svokra nic nemala, dokial som s manzelom len chodila..ale jak sme povedali, ze sa ideme brat, koniec, bola som ta najhorsia, za vsetko som mohla, rozbijali sme rodinu a zrazu som bola neprijatelna..nechcem nejako sa zastavat Tvojej priatelky, ale v tomto ju uplne chapem..