Preco som taky tichy?

Príspevok v téme: Preco som taky tichy?
petricek23

Ahojte vsetci.Mozno to mnohi z vas poznaju mozno nie,ale pre mna je to dost velky problem.Nechcem nic viac len aby som sa mohol normalne porozpravat s ludmi ci uz znamymi alebo neznamymi.Nevravim ze nepoviem nic,ale take jednoslovne vety mi vela nedaju,pricom viac sa usmejem nad niecim co mozno ani nieje smiesne ale mne to pride jednine co mi napadne a to ma trapi pretoze niekto len keca a keca a vobec nechapem ako moze na to chodit.Mozno je to v malom sebavedomi,ale skor ide o to ze neviem o com mam rozpravat.Mozno preto nemam ani vela kamaratov no povedal by som ze skoro ziadnych ani nemam a velmi by som ich chcel,chybaju mi a to uz vobec nehovorim o babach a vztahoch u mna dost nepredstavitelne.Boli ste aj vy takyto a dostali ste sa z toho,alebo sa nic nezmenilo?

ticha voda

Ja som tiez takej tichej povahy. Ale u mna to je take rozne, s niektorymi ludmi neviem absolutne o com sa mam rozpravat a s niektorymi si tak sadnem, ze je zo mna ukecany clovek :-). Ale casto mi hlavne ludia co ma nepoznaju, vravia co som tak ticho. Ide mi to na nervy, ked mi to stale niekto pripomina. A ak idem napr. na rande s niekym koho dobre nepoznam, tak si doma pripravim zhruba temy o com by sa asi dalo s danym clovekom porozpravat. Ono to celkom pomaha. A potom, ked ho lepsie spoznam uz nemam problem s konverzaciou.

spleen

Neviem,kolko mas rokov,ale mozno to ani nie je podstatne.To,aky si,je dane tvojim temperamentom,si zrejme introvert.Bohuzial,introverzia sa neda ani liecit ani zmenit,ti,ktori su nou "poznaceni",nikdy nebudu patrit medzi zabavacov a dobrych rozpravacov.Ja som si myslel,ze sa casom zmenim a budem viac komunikativnejsi,ako som bol v detstve,ale teraz som sa uz zmieril s tym,ze to uz nepojde a nasilu sa to tiez neda.Pokial clovek v sebe nema nejake psychicke bloky,ktore sa daju odstranit,tak potom je takym,akym sa narodil.No,bohuzial,tichi a malo zhovorcivi ludia to maju v spolocnosti tazsie a aj si tazsie nachadzaju partnerov.Aspon si to myslim,co sa tyka muzov,pretoze zeny vecsinou hladaju zabavnych a spolocenskych partnerov a nie tiche vrby,ktorym sa budu iba vykecavat zo svojich problemov.Mozno sa ti podari to este zmenit,ked budes na sebe viac pracovat,viac sa zaujimat o rozne temy a pokusat sa ich v spolocnosti pri rozhovore nastolit,skus si vsimat vo filmoch nejakych zaujimavych hercov,cim a akymi temami dokazu zaujat,skus si predstavit,ze si taky ako oni,cim viac si to budes predstavovat,tym viac sa budes stavat inym,nez si teraz.Ovsem musis ratat aj so sklamaniami.