ÚNAVA

Príspevok v téme: ÚNAVA
unavená

Cítim sa strašne unavená a vyčerpaná. Unavená večer ľahám spať a aj keď mám dostatok spánku, napriek tomu vstávam neoddychnutá. Žila som v strese niekoľko rokov. Prosím, poraďte mi ako sa dokážem zbaviť únavy. Či už diétou, alebo zdravším životným štýlom. Ďakujem .

elvíra

Unavena, symptomy unavy pri nadmernom jedeni sladkosti su typicke. Tiez som mala podobny problem, chorobnu chut na sladkosti az s abstinencnymi priznakmi a uplne sialenu unavu. Potom som podstupila operacny zakrok v ustach a dva tyzdne som emohla prakticky nic jest. Nevies si predstavit, aky prival energie som dostala! To sa nedalo porovnat. Potom som mala este recidivu so sladkostami a unava bola okamzite naspat, tak som zase nasadila prisnu dietu a pobyt vonku pocas dna (kvoli svetlu) a unava sa vytratila. Zaciatky bez sladkeho su velmi tazke, ale stoji to za to. Ozaj, urcite si dopln vitaminy skupiny B, pretoze tie sa mimoriadne odcerpavaju pri jedeni sladkeho! Mne sa osvedcil B-komplex Forte od firmy GENERICA Piestany.
A velmi mi pomohla aj kniha BODY BLUES od Marie-Anette Brownovej a Jo Robinsonovej, ktora sa zaobera presne tymto problemom.

unavená

Dakujem za rady. Chodím 2x týždenne cvicit, ale môj problém bude asi aj jedlo, lebo mám nesprávnu výživu, jem veľa sladkého a keď mám smutné dni tak sa doslova prepchávam. Nemám síl sa ovládať. Má niekto podobný problém? Prosím, odpíšte....

roßotik

Nedostatok tekutín - vyvoláva pocit únavy
Zlá výživa - nedostatok výživných látok.
Nepríjemné prostredie - nedostatočne vetrané, hlučné, nepohodlné a neestetické priestory.
Nedostatok fyzickej aktivity - krvný obeh a vylučovanie odpadových látok z organizmu.
Televízia - je vysávačom energie.
Stereotyp a nuda - uponáhľanosť a neustále plytvanie energiou vedú k pocitu prázdnoty.

.... tomuto sa vyhnut :-)