Zacali by ste si vztah so schizofrenikom?

Príspevok v téme: Zacali by ste si vztah so schizofrenikom?
danka456

Spoznala som jedného muza, kt. mi je velmi simpatický a velmi ma pritahuje, ale neviem ako sa mám pozerat na to, že je schizofrenik. berie nejaké tabl. na spanie. Jeho postoj ku mne je dost zvlástny, v podstate neviem na com som. raz sme spolu ako keby sme boli pár a na druhej strane to tak nie je, neviem ci to u neho neni prejav schiz, alebo je to v niecom inom. poznám ho mesiac. prvý týzden sme strávili spolu, druhý týzden mal nejaké psich. problémy, tak sme spolu len volali. tretí týzden chodil za mnou ako kam. do práce a kazdý den mi volal aj 4 krat. a víkend sme strávili spolu aj u neho som prespala a prejavoval ku mne náklonnost, nemyslím tym sex. tento týzden sme spolu volali raz a to mi povedal, ze je workoholik a ze zavolá ked bude mat toho menej, ako naozaj ma vycerpávajúcu prácu, ale cas by si nasiel urc.a neviem ako to mám celé brat poraddte prosím???

danka456

nerozprávali sme sa spolu, lebo som nemala prílezítost, cez víkend mi s ním bolo tak dobre, že som myslela, ze to aj tak ostane a teraz cez telefon to riesit nechcem. a dnes a zajtra celú noc pracujem, tak nebudem mat kedy byt s ním. a tiez nie je jednoduché sa opítat co ku mne cíti ci je to tá jeho rozdvojena osobnost, tá jedna ma mozno miluje a ta druhá iba respektuje. no neviem tazke je to uz teraz.

dafne

ahoj, no,je to ťažké...skús si preštudovať niečo o tejto chorobe, najlepšie by bolo ak by ti to vysvetlil nejaký odborník...myslím, že veľa závisi aj od toho aký typ schiz. má...danka a skúsila si sa s nim o tom už rozprávať ??

danka456

ja viem ze to neni výhra, ale zacala som ho mat rada. zaujímalo by ma ci niekdo prezíval nieco podobné ako ja a ako ten vztah dopadol.